Ініціаторів відкриття першого пам'ятника Бандері не запросили на жоден офіційний захід до Дня Незалежності України

Ініціаторів відкриття першого в Україні пам'ятника Степану Бандері, який спорудили ще за часів існування Радянського Союзу 14 жовтня 1990 року поблизу родинної хати Героя України та Провідника ОУН в с. Старий Угринів Калуського району, не запросили на жоден офіційний захід, що відбувався в рамках святкування 30-ї річниці незалежності України.

Про це Фіртці повідомив голова ОУН Віталій Цапович

У тому числі проігнорували їх і організатори заходу з підняття державного прапора на території історико-меморіального музею імені Степана Бандери.

За словами Цаповича ще в травні 1990 року після з'їзду Спілки Незалежної (Націоналістичної) Молоді (СНУМ) його учасники заклали в Старому Угринові символічний камінь під майбутній пам’ятник.

"Слід зауважити, що ініціатори відкриття пам'ятника реально ризикували життям, адже КГБ, комуністична влада, міліція всіляко протидіяли відкриттю. Так при перевезенні погруддя Бандери з Житомира, яке виготовив архітектор Віктор Рожик під машиною була виявлена вибухівка... Врешті пам'ятник Степану Бандері був підірваний. А 30 червня 1991 року відновлений. В липні того ж року вдруге підірваний при чому тоді постраждало внаслідок вибуху багато осель староугринівчан та був поранений кулею зі зміщеним центром автоматниками, що стріляли в охорону пам'ятника член СНУМ із Калуша Василь Максимчук" , - розповідає Віталій.

На його думку, несправедливо, що офіційна місцева влада, як обласна так і районна, не спромоглася згадати про реальних учасників відкриття погруддя Степану Бандері.

Тим паче, що 23 серпня в історико-меморіальному комплексі, який розташований на території родинного маєтку Бандери проводились офіційні заходи з вшанування державного прапора України.

До речі, як каже Цапович місцеві мешканці які живуть навколо побоюються, що флагшток висотою у 50 метрів може не встояти та пошкодити їх будинки. Оскільки в Україні за останні тижні вже був не один випадок падіння флагштоків, встановлених з ініціативи Президента України в кожній області.

"Кошти, які держава витратила на спорудження нікому не потрібних флагштоків, а це понад 170 млн грн, доцільніше було б використати, наприклад, для будівництва телекомунікаційних центрів, котрі б транслювали сигнал українських телеканалів на окуповані території. Чи хоча б допомогти грошима на лікування людям, котрі боролись за незалежність України", - продовжує Цапович.

Учасників подій в Старому Угринові на початку 90-х років можна назвати найпершими учасниками Антитерористичної операції, бо як каже політик - вони  "протидіяли московським терористам, що підривали пам'ятники Бандері". Безпосередніми організаторами відкриття пам'ятника Степану Бандері були члени СНУМ Михайло Михайлюк та Юрій Музика


Читайте також:

Виборювали нашу Незалежність: у Меморіальному сквері помолилися за Героїв України (ФОТОФАКТ)

30-річчя Незалежності України: які заходи відбудуться в Івано-Франківську (ПРОГРАМА)

До Дня Незалежності в Україні запровадять нову премію

Виступатиме Kalush та Kozak System. У Калуші на концерт до Дня Незалежності виділили 100 тисяч гривень


24.08.2021 2896 2
Коментарі (2)

читач 2021.08.24, 18:17

Не охота нинішнім політикам ділитись славою, а дехто і не знає про що мова. З святом усіх.

читач 2021.08.24, 18:21

У Калуші он взагалі маленького дощику злякались і ходу і заходи відмінили традиційні. А ще б вітер подув то взагалі на 10-ь років відмінили б святкування дня Незалежності. І це мер від Свободи... З року в рік нічого не заважало в тут поховались десь.

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

357
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2940
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21095
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1989
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1360 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2379

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

717

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2157

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

832

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1420
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

158
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

471
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1006
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

157
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

776
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

749
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

686
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8224
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

881 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

883
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2181 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

831