Ігри прокурорів: Які статки приховує заступник прокурора Прикарпаття

 

 

Часто люди порівнюють працівників прокуратури з бізнесменами, що, зазвичай, пов’язано з майном держслужбовців, яке можуть дозволити собі тільки люди з успішним бізнесом або з широкими зв’язками прокурора. Однак здебільшого це тільки порівняння, адже відомо, що як держслужбовець прокурор не може займатися підприємницькою діяльністю. Але бувають і винятки…

 

Знайомтесь, перший заступник прокурора Івано-Франківської області – Володимир Дмитрович Торованин, пише Рrosud 

 

Згідно біографічної довідки Володимир Дмитрович має більш ніж 19-річний стаж роботи в органах прокуратури, починав свою кар’єру з посади стажиста та помічника прокурора міста Яремче. З березня 2014 року Володимир Торованин займає посаду першого заступника прокурора Івано-Франківської області.

 

 

Перш ніж перейти до дослідження майна та статків прокурора, розповімо про родину Володимира Торованина.

 

Його дружина, Оксана Дмитрівна, також є держслужбовцем, згідно з декларацією вона - начальник управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Яремчанської міської ради.

 

Старший син Володимира Торованина, Святослав Володимирович, пішов по стопах батька і уже щонайменше 2 роки працює прокурором Івано-Франківської місцевої прокуратури. Молодшому сину прокурора, зараз 22 роки, у 2014 році його було зараховано на юридичний факультет Прикарпатського національного університету ім. Стефаника, тобто він також може продовжити родинну традицію – стати прокурором.

 

Як бачимо, практично уся родина прокурора Торованина – держслужбовці, а, отже, і їх доходи – виключно невелика заробітна плата. Це підтвердив й аналіз декларацій прокурора за 2014, 2015 та 2016 роки. Згідно з ними, дохід прокурора та його родини за три роки – 1 млн 666 грн.

 

Щодо нерухомого майна, то у власності прокурора і його родини доволі непоганий перелік – квартира в Івано-Франківську площею 97 м2, 4 земельні ділянки у м. Суходіл, Івано-Франківської області загальною площею 26 соток, 4 земельні ділянки у м. Яремче, площею 20 соток та 2 будинки в Яремче площею 334 м2 та 229 м2.

 

 

Цікаво, що прокурору невідома вартість жодного з належних йому об’єктів нерухомості. Хоча, враховуючи місцезнаходження більшості майна у курортному Яремче, воно, очевидно, є вартісним і ми сумніваємось, що його можна було придбати виключно за прокурорську зарплату.

 

Найбільше нас зацікавили два будинки у м. Яремче. Приїхавши на місце, нас чекав сюрприз – виявилось, що будинок прокурора насправді є діючим готелем під назвою «Садиба Бойківчанка».

 

 

Згідно з інформацією, що розміщена на туристичних сайтах, «Садиба Бойківчанка» побудована у 2008 році та містить 7 номерів різного класу. Вартість проживання коливається від 500 до 1000 грн за добу в залежності від класу номеру та сезону відпочинку.

 

Додатковими послугами, які забезпечують господарі, є сауна та організація екскурсій. Із відгуків відпочивальників ми також дізнаємося, що господарями готелю є Оксана і Володимир, саме так звати прокурора та його дружину.

 

Нагадуємо, що жодних відомостей про доходи, отримані від ведення бізнесу чи здачі майна в оренду, в деклараціях прокурора та його дружини – немає. Та й бізнес державні службовці не мають права вести. Єдиним членом родини, зареєстрованим як фізична-особа підприємець, є теща прокурора – Шумей Олена Петрівна. Вона має і відповідний КВЕД – «дiяльнiсть засобів розмiщування на перiод вiдпустки та іншого тимчасового проживання», зареєстрований за адресою одного із будинків прокурора.

 

 

 

Однак, інформація щодо тещі – відсутня в декларації прокурора, ім’я Олени Шумей жодного разу не згадують і відвідувачі готелю. Для перевірки того, хто ж саме займається веденням готельного бізнесу, ми зателефонували до готелю та спробували забронювати номер. Жінка, яка відповіла за номером, зазначеним в оголошенні, підтвердила можливість броні номера за умови сплати завдатку та надіслала номер картки, куди треба було здійснити передоплату.

 

Як ми й припускали, це була картка на ім’я Оксани Торованин. Отже, саме дружина прокурора, а не його теща, веде підприємницьку діяльність і не дуже це приховує. Приховує лише доходи від цієї діяльності. Звісно, що це порушує і антикорупційне законодавство і правила ведення бізнесу.

 

Повертаючись до іншого майна зазначимо, що згідно з декларацією у власності прокурора два автомобілі – SsangYong Rexton 2008 року випуску та Subaru Legacy 2004-го.

 

 

Має Володимир Торованин також і готівкові збереження у розмірі 270 тис. грн, що складає близько однієї річної зарплати прокурора.

 

 

 

Як бачимо, у цьому випадку в нас виникають не лише питання щодо джерел набуття коштовного майна у курортному місці, але й те, як це майно використовується.

 

Очевидно, що прокурор або члени його родини здійснюють підприємницьку діяльність, хоча державним службовцям це прямо заборонено. У зв’язку з цим отримують безпідставне збагачення або ж здають в оренду своє майно іншій особі для ведення підприємницької діяльності, але не декларують доходи від здачі майна в оренду. Усі зібрані матеріали ми надіслали до Національного антикорупційного бюро, яке розпочало відповідну перевірку щодо можливого незаконного збагачення прокурора Торованина та приховування доходів від декларування.


31.10.2017 3322 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2470
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1164
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1096
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2275
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3718
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2693 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

953

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

816

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

766

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

731
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10445
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1296
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

321
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5440
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1153
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2945
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

528
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

392 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

831
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

717
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

768