Як доглядати за шкірою після літа

Осінь - час для активного відновлення та допомоги шкірі після активного сонця. Час для реабілітації та підготовки до наступного агресивного сезону - зими.

Часто  на консультації  жінки запитують, коли можна робити пілінг. Тут хочу зауважити, що сезонність з наших (косметологічних) процедур поступово зникає. Це стає можливим завдяки вдосконаленню косметичних засобів. Вони стали надійними, досконалими, науково обґрунтованими.

Осінь чудова пора, щоб подбати про шкіру змінену внаслідок інсоляції, обновити її, зволожити, попрацювати з оксидантним стресом.

Осінь - це час пілінгів, ретиноїдів, мікродермобразій, мезотерапій, лазерних процедур. Всіх тих більш агресивних впливів на шкіру, яких ми намагались уникати в сонячний період, на які не мали часу та можливості в період відпусток та літніх подорожей.

З настанням холодів нам потрібно  змінити крема на щільніші. Купуючи їх, зверніть увагу на вміст ліпідів, які покращують бар'єрні функції шкіри.

Основні принципи щоденного догляду суттєво не змінюються. Це ті самі процедури: вмивання, тонізація, зволоження.  Але пам'ятаймо, що зволоження краще перенести на нічний догляд, а на день застосовувати щільніші засоби - метеопротектори. Сонцезахисні можна змінити на легкі ВВ креми.

Після спекотного літа ваша шкіра потребує допомоги, оскільки сонце виснажило її. Для цього найкраще застосовувати пілінги - вони відлущать мертві часточки, зроблять шкіру рівнішою, сяючою й світлішою.

Для цієї мети підійдуть апаратні методики мікродермобразії, лазерні процедури. Але лазери взаємодіють зі шкіряними покривами значно глибше, тому після цих процедур ми можемо чекати і висвітлення глибокої пігментації, і омолодження внаслідок викиду нового колагену та еластину. За кілька тижнів ваша шкіра може отримати якісно кращий вигляд.

Ін'єкційні (мезотерапевтичні) процедури - це на сьогодні «наше все». Основний принцип мезотерапії - "у потрібний час, в потрібне місце, у потрібній кількості".

Ця методика розроблена, щоб не давати старіти такому органу, як шкіра. Вона здатна перебороти навіть погану генетику.

Питань, які вирішують за допомогою мезотерапії безліч: фотостаріння, хроностаріння, пігментація, купероз, акне. Тому, якщо ви відчуваєте, що домашні засоби не допомагають слід подумати про впливовіші методики.

Слід пам'ятати, що шкіра - це орган, основною функцією якого є захист. Тому "пропхати" за допомогою зовнішніх засобів корисні часточки  глибоко не вдається. Трішки глибше їх можна "проштовхнути" за допомогою безголкової мезотерапії, ультразвуку, але й вони зупиняться на певній глибині.

Розібратись в засобах і методах вам завжди допоможуть кваліфіковані фахівці.

Якщо підсумувати, то осінній період - час для пілінгів та переходу на щільніші крема. В косметологічних засобах звертаємо увагу на ліпіди, вітаміни С, Е та ретинол, а ще антиоксиданти.

Саме останні допоможуть відновити все, що пошкодили ультрафіолетові промені. Згадуємо про маски та сироватки під них.

Пам'ятаємо про захист губ та шкіри рук.

Приділяємо увагу всьому тілу.  Пілінгуємо та скрабуємо його. Використовуємо зволожуючі засоби. І ще важливий момент - намагаємось якомога менше використовувати синтетичний одяг, принаймі слід створювати бавовняний прошарок у вигляді футболки (особливо у дітей), щоб уникнути електростатичних дерматитів.

Відомий вислів, що не буває поганої погоди, буває поганий одяг можна перефразувати наступним чином: не буває поганої шкіри - буває неправильний її догляд.

Любіть себе і виглядайте  неперевершено!


20.09.2021 Латинська Алла 12167
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

315
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1157
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2105 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1005
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2918
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2004

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

779

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

950

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1372

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1971
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26215 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

659
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

863
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2873
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1137
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

846
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1105
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1102
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

291
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4048
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

973
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1542