Готувалася до ЗНО без репетиторів: школярка з Івано-Франківська потрапила до рейтингу найрозумніших випускників України (ФОТО)

Цьогоріч Верховна Рада України вперше заснувала рейтинг та іменні премії у розмірі 100 тисяч гривень для 30 учасників ЗНО, які сумарно з чотирьох навчальних предметів отримають не менше ніж 790 балів, зокрема 200 балів з однієї дисципліни.

До такого рейтингу потрапила й Світлана Джус, жителька міста Івано-Франківська, повідомляє Фіртка.

«Спочатку я вчилася в Івано-Франківській школі №1 (зараз це ліцей №1). Тоді це був навчальний заклад із поглибленим вивченням англійської мови. Саме там я отримала базу знань з цієї мови.

Згодом, у 8 клас, перейшла у природничо-математичний ліцей (зараз - Ліцей ім. Івана Пулюя). Поступила на математичний профіль, поглиблено вивчала математику і фізику. Тоді були іспити, однак мені вдалося вступити по олімпіадах. Цей ліцей і закінчила», - розповідає Світлана.

Зараз дівчина навчається в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти й газу на денній формі за освітньо-професійною програмою «Інженерія програмного забезпечення». Каже, що окрім університету, займається й самоосвітою, щоб швидше влитися в обрану сферу. За словами випускниці, до ЗНО також готувалася самостійно без репетиторів.

«Я складала ЗНО з української мови та літератури (199 балів), математики (профільний рівень) (198 балів), англійської мови (197 балів) та фізики (200 балів). Репетиторів не хотіла принципово.

Свого часу мене дуже надихнула історія минулорічного випускника Олександра Люкляна. Того року він найкраще склав ЗНО в сумарній кількості балів.

Пам’ятаю, в серпні я дивилася програму, де цей хлопець давав інтерв’ю. Він розповідав, що мав репетитора лише з англійської мови, при тому склав всі ЗНО на 196+. Тоді я подумала, що якщо вже є такий приклад, значить це можливо і варто спробувати», - продовжує студентка.

Світлана розповіла, що при підготовці спочатку була розгублена, не знала з чого починати та за що братися. Однак, потім склала розклад з чітким графіком.

Щодня займалася підготовкою певного предмета після уроків: в понеділок – математика, вівторок – фізика, середа – мова і література, в четвер – англійська, в п’ятницю – відпочивала, а на вихідних писала твори, зокрема листи з іноземної мови та власне висловлення з рідної.

«За таким графіком я вчилася рік. Час від часу у нас було дистанційне навчання.

Мені такий формат дуже допоміг, часу було набагато більше для підготовки. До речі, одного разу слухала директора якоїсь школи, який сказав дуже мудру річ: «всі незадоволені дистанційним навчанням,  однак «дистанційка» - великий мінус для тих, хто не хоче вчитися, натомість тим, хто хоче, навпаки сприяє, бо є більше часу і можливостей додатково вчитися»», - ділиться дівчина.

За словами Світлани, найскладніше було підготуватися до іспиту з англійської мови, тому що немає чіткої програми.

«Іноземну на незалежне оцінювання я підготувала досить добре, але от на днях мала англійську співбесіду зі вступу на курси, то читати та розуміти можу добре, а от навички говоріння треба ще вдосконалювати. В школі у мене було мало такої практики», - ділиться Світлана.

Випускниця ліцею розповіла, що у своїй підготовці з кожної дисципліни використовувала багато онлайн-ресурсів та друковані видання.

«Що стосується української мови та літератури – то, звичайно, посібники Олександра Авраменка.

Крім того, в YouTube є дуже корисний, на мій погляд, канал «На всі 200». Там вчителька публікує відео, варті уваги випускників. Я передивилася всі: і теоретичні, і практичні завдання. В кінці зими вона організувала марафон, на який я також підписалася. Тоді щотижня приходив чек-лист з завданнями. Для мене це було своєрідним повторенням, бо до того я вже встигла весь матеріал пройти.

Але такі чек-листи допомагали зорганізуватися. Приємно й те, що вся ця інформація у вільному доступі, тобто там була можливість купити додаткові заняття, але мені вистачало безплатних», - наголошує дівчина.

До математики випускниця готувалася зі збірником завдань та щопонеділка опрацьовувала по одній темі.

«Крім того, на платформі iLearn знайшла вебінари Юрія Захарійченка. Такий проєкт розробили з метою допомогти дітям-сиротам чи дітям, які не мають змоги займатися з репетиторами, однак інформація доступна всім.

Особливість цих вебінарів у тому, що пояснювали не так саму математику, як конкретно специфіку підготовки до ЗНО з цього предмету. Зокрема, де найчастіше випускники роблять помилки, де нас, так би мовити, хочуть підловити», - пояснює Світлана Джус.

Підготовку до фізики 200-бальниця також починала з онлайн-курсу на платформі Be Smart, який вів Сергій Колебошин.

«Це, мабуть, мій найкращий онлайн-вчитель зі всіх. Він про це не знає, але воно так є.

Вперше я побачила його під час дистанційного навчання, коли уроки вели на різних телеканалах. Ще тоді мені сподобались такі заняття, але теми були лише за 10 клас.

Згодом пройшла його курс за програмою ЗНО з фізики. Ну й, крім того, зробила всі 1 100 завдань з тестами та задачами з книжки комплексного видання, і завдання минулих років.

Мої однокласники досі не вірять, що я зробила всі завдання. Але у мене була традиція ранком після сніданку розв’язати 10 завдань з фізики, тому й встигла», - пояснює студентка.

Світлана каже, що максимального балу з фізики не очікувала, бо жодного разу на тренувальних онлайн-тестах за попередні роки 200 не мала.

«Так складалося, що я завжди проходила половину тесту і далі було складно зосередитися. Одного разу було 200 за ЗНО з англійської за попередні роки, але це було без твору. Тобто оцінити тестування об’єктивно було неможливо. Проте я все одно дуже зраділа, бо це було за кілька днів до мого ЗНО і такий результат додав своєрідної мотивації», - ділиться дівчина.


Цьогоріч, 25 січня, освітній комітет парламенту рекомендував Верховній Раді ухвалити постанову про виплати 100 тисяч гривень 30 найкращим випускникам за результатами ЗНО, до рейтингу яких увійшла й Світлана Джус, однак дівчина каже, що не вірила, що зможе стати лауреатом такої премії.

«Мої однокласники підбадьорювали та вірили в мене, але я ніколи не запевняла, що отримаю цю премію.

В один момент, коли мені прийшли результати і я побачила, що маю 200 і потрібну суму балів, то вже тоді задумалася, що маю шанси стати лауреаткою.

Але все одно залишався страх, що виявлюся 31 чи 32, а лауреатів є 30. Однак, на щастя, все ж склалося на мою користь.

Гроші мені ще не виплатили, цей процес трохи тривалий. Раніше читала, що до 1 листопада оплатять.

Зараз хоча б вже є рейтинг, бо і його довго не виставляли. Це трохи тримало в напруженні», - зазначила франківчанка.

В Івано-Франківські вищі навчальні заклади дівчина подала заяви трьома першими пріоритетами, дві з яких – в Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, ще два – у київські ВНЗ.

«Відверто кажучи, я відразу ж знала, що вчитимуся за першим пріоритетом. Однак, ще кілька запитів подала лише для кількості.

Причин, чому саме Франківськ, дуже багато. Насамперед, моя обрана сфера, тобто ІТ. Річ у тім, що там вже понад два роки працює моя сестра, яка старша від мене на п'ять років і зараз завершує магістратуру.

Скажемо так, трішки знаю цю кухню зсередини. В 11 класі, до речі, проходила курси ІТ, і прямо запитала у них: якщо до вас прийде двоє людей, одна з ІФНТУНГ, а інша – з Києво-Могилянської академії, то кого ви візьмете на вакантне місце? Мені відповіли, що для них найважливіше знання. Тобто диплом повинен бути, але звідки він – неважливо», - каже дівчина.

За її словами сфера ІТ вимагає чимало самонавчання, яке дівчині дуже імпонує. Крім того, не лише вчитися, але й жити та працювати Світлана планує також в Івано-Франківську.

«Я дуже люблю Франківськ: кожну вуличку, кожен парк, сквер, озеро. Та й фінансова сторона. В іншому місті довелося б передбачати чимало коштів на оренду житла, їжу, транспорт. Я вважаю, що за бажанням можна реалізувати себе будь-де», - пояснює 200-бальниця.


Майбутнім випускникам радить не боятися ні підготовки, ні самого іспиту, адже страх сковує.

«Я навіть завела анонімну сторінку в Інстаграмі, де регулярно ділюся своїм досвідом, зокрема про самопідготовку. Бо зараз існує такий стереотип, що якщо ти готуєшся без репетиторів – значить шанси на високі бали у тебе мізерні.

Власне, для підтримки тих, хто обрав шлях самопідготовки я й завела цей канал, де все розписала», - ділиться студентка.

Окрім навчання дівчина ще цікавиться спортом та випічкою.

«Літом кожен ранок починала із пробіжки, такі систематичні тренування дають мені заряд енергії.

Також люблю поїздки на велосипеді, особливо в Івано-Франківську, де маже повсюди є велодоріжки. Щодо випічки, то після тренувань або навчання люблю спекти пиріг чи печиво, бо домашні смаколики найтепліші», - зазначила Світлана.


16.09.2021 Тіна Любчик 14620
Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

409
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

539
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2338
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1727
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2023
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5626 16

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

83

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1137

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1152

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1662
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

894
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

746
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14564
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

567
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10406
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6080
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

629
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7559
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2806
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

542
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

637
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

469