Франківські волонтери створили прихисток для жінок із дітьми з інших регіонів України

Франківські волонтери створили для жінок із дітьми з інших регіонів, які через повномасштабну війну залишилися без домівок, прихисток у селі Загвіздя поблизу Івано-Франківська. Наразі ще є п’ять вільних кімнат.

Про це Суспільному розповіла керівниця благодійної організації "Час добра і милосердя" Валерія Кушніренко, передає Фіртка.

З її слів, у шелтері вже завершили ремонт та заселили дві родини з Харківщини. Волонтери першочергово надають житло жінкам, які опинилися в складних життєвих обставинах через війну.

Наталія Анісімова — мама трьох дітей. Вони виїхали з Харківщини через постійні обстріли та поранення сина, говорить жінка. Касетний снаряд російських військових влучив неподалік будинку сім’ї. Тоді Олексій травмував ногу.

"Я зняла светр, перев’язала рану і ми побігли кликати на допомогу. Прийшли наші військові. Вони справді — молодці. Нас скерували в Лозову. В Лозовій Олексія оперували чотири години. Поставили на ніжку апарат Ілізарова. Як я прочитала в документах, йому роздробило кістку і розірвало артерію", — пригадує Наталія Анісімова.

Допоміг виїхати родині Анісімових з Харківщини військовий з Івано-Франківська. Так вони познайомилися з волонтерами благодійної організації "Час добра і милосердя", а ті надали житло. 1 березня сім’я оселилася у прихистку.

Також із Харківщини переїхала Оксана Третьякова із шестирічною донькою та мамою. Вони – одні з перших мешканців шелтера. Зараз, розповідає Оксана, оговтуються після пережитого та адаптовуються до нового міста.

Оксана Третьякова каже:

"У Харкові — постійно обстріли. Ніякого майбутнього для дитинки немає. Тут ми записали одразу до школи, ходимо на малювання. Доньці подобається".

Облаштовувати прихисток волонтери почали наприкінці травня 2022 року, говорить керівниця організації "Час добра і милосердя" Валерія Кушніренко. Ремонт завершили у січні. У користуванні нових мешканців відремонтовані кімнати, кухня та пральня. Усе це допомогли закупити небайдужі, каже Валерія. Зараз у шелтері є п'ять вільних кімнат. Їх пропонують жінкам із дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах через війну. Проживання у шелтері — безкоштовне, розповідає волонтерка.

"Ми запрошуємо таких мам з дітьми, які вагаються, не мають ресурсів. Ми готові оплатити дорогу, прийняти з песиком, навіть можемо приїхати й забрати. Ми готові створити всі умови для того, щоб родини відчули себе в повному комфорті. Допомагаємо оформити соціальні виплати, також з медичними обстеженнями", — каже Валерія Кушніренко.

З її слів, у прихистку залишилося відремонтувати фасад будинку й облагородити територію. Також волонтери просять матеріальної допомоги — грошей, одягу для дорослих і дітей, меблів та техніки.

Допомогу можна приносити до соціальної крамниці "Час добра і милосердя" за адресою: місто Івано-Франківськ, вул. Василя Стуса, 37 Б.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Не маємо морального права стояти осторонь», - співзасновник франківського благодійного фонду про забезпечення учасників бойових дій

Тим, хто отримав поранення: в Івано-Франківську виплачуватимуть допомогу бійцям

В Івано-Франківську діє декілька соціальних програм допомоги: хто може отримати кошти


15.03.2023 Іван Муканик 897
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

338
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1232
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2867
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1788 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3973
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5736

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

326

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

361

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

356

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

504
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

674
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

647
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

926
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

339
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2200
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

688
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1008
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

33968 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

207
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

567 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

767
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

533