Виставка творів українського сучасного мистецтва зі збірки Zenko Fоundation

Виставка творів українського сучасного мистецтва

зі збірки Zenko Fоundation

 

25.01-04.02.2018

 

А. Савадов, О. Ройтбурд, В. Цаголов, О. Тістол, М. Скугарєва, В. Реунов, В. Сидоренко

 

Співпраця між івано-франківським ЦСМ та Zenko Fоundation розпочата в 2016 році під час першого міжнародного культурного форуму Zenko Platform, пізніше продовжилася у виставкових проектах – «Чеч» (Татарів), «Show promise» (Львів), «PortoFranko» (Івано-Франківськ), «Personal structures» (Венеція), міжнародного семінару «Європейські культурні резиденції» (Татарів) отримує продовження у виставці-презентації творів українських сучасних художників з колекції фундації в Івано-Франківську. Жителі міста вперше матимуть змогу побачити оригінали робіт учасників славетної «Паризької комуни» - Арсена Савадова, Олександра Ройтбурда, Василя Цаголова, співзасновників «Вольової грані національного постеклектизму» - Олега Тістола, Марини Скугарєвої, Вінні Реунова, директора Інституту проблем сучасного мистецтва при Академії мистецтв України – Віктора Сидоренка. Короткий огляд робіт класиків contemporary art, буде не останнім із запланованого в рамках співпраці між нашими інституціями, а лекції про новітню історію мистецтва в Україні та про проблематику колекціонування творів мистецтва в Україні, що супроводжуватимуть виставку, допоможуть розумінню перебігання процесів у цій сфері в шанувальників мистецтва в Івано-Франківську. Презентація робіт з колекції Zenko Fоundation, сподіваємося спровокує мистецькі діалоги в містечковому середовищі, а також активізує діяльність інституцій, дотичних до сфери культури.  Представлено роботи як і кін. 90-х (А.Савадов фото із серії «Донбас-Шоколад», 1997 та «Колективне червоне», 1998, і живопис В.Сидоренко «Жінки в човні», 1997 із серії «Амнезія») так і картини останніх років (А.Савадов «Чорне море», 2007; М.Скугарєва «Натюрморт», 2008; О.Тістол «Бедуїн», 2009; О.Ройтбурд «Останнє селфі», 2010; В.Цаголов «Балерина», 2012; В.Реунов «Форбс», 2013) котрі стали ілюстраціями історичних подій «часів перемін» котрі ми переживаємо й дотепер.

Співпраця ЦСМ та Zenko Fоundation на цьому не завершується, тому очікуємо цього року нових несподіванок від цієї колаборації.

 

Приємного перегляду.

 

Відкриття - 24 січня о 17.00

Галерея «ЧЕЧ, Івано-Франківськ, вул. Євгена Коновальця 80 а

 

 

 

Скандальні фотографії Арсена Савадова із серії «Донбас-Шоколад», зроблені на справжнісінькій донецькій шахті, за участі реальних шахтарів та акторів-художників, вже давно стали об’єктами музейної та колекційної класики. Контрастне поєднання мускулистих, жилястих чоловічих тіл з повітряними балетними пачками кристалізувався антрацитно-блискучий «Донбас-Шоколад» де брудний вугільний пил протиставлявся приторним солодощам чорного шоколаду, манірна легкість балету - пекельній шахтарській праці, а художник переміщався до роботи з освітленої студії у морок підземелля. Аукціони зафіксували ціни на них, а глядачі мають нагоду побачити один з варіантів видруку. Це ж саме стосується фото із серії «Колективне червоне», котрі мовби дотепер витискають із нашого колективного підсвідомого залишки невмирущого совка. Тоді художник насміхався з цього, тепер через 20 років, якось не дуже смішно. Ніхто не очікував такої довгої агонії пережитків минулого. Хоча й лунали попередження про Мойсея, який 40 років водив свій народ пустелею. Це, щодо сили мистецтва і його передбачливості. Живопис Віктора Сидоренка «Жінки в човні», 1997 із серії «Амнезія» навпаки про забуття чогось важливого, про забування речей котрі потрібно передавати наступним поколінням, про загрозливе безпам’ятство, а отже безвідповідальність. Куди ми пливемо? Чи знаємо ціль і мету?

Сюрреалістичний живопис А.Савадова «Чорне море» викликає безліч конотацій, як естетичних так і політичних. Безладний до абсурдності набір предметів, людська фігура в обнімку з антропоморфним місяцем немовби шепочуться на тлі нічного неба чи підводного морського краєвиду. Відсутність підказок, так як і світло з під абажурів старих настільних ламп відчужено відсторонюють увагу глядача.

Натюрморт Марини Скугарєвої – застигла метафізична сцена з набором-переліком предметів на поверхні столу, мушлі, ножі, посуд й трафаретний силует птаха, що завис над цим, посеред цього натюрморту-пейзажу, котрий перетікає з одного значення в інше. Спокійна, медитативна композиція, класична ілюстрація жанру про мертву природу.

Олег Тістол ескізно розмашисто фіксує майже пастпортний образ підлітка з екзотичної країни.  «Бедуїн» передбачає подібне ставлення до будь кого не знайомого. І навпаки. Переведення фото в живописний медіум, спосіб вдихнути в образ нового життя, нових емоцій, інакшого прочитання «копії без оригіналу».

Олександр Ройтбурд в живописній серії «Останнє селфі» піддає насмішкам і критиці маніакальне захоплення фіксувати своє обличчя будь де і будь коли, спотворюючи, трансформуючи зображення фотографуючого суб’єкта і роблячи головним героєм технічне знаряддя – телефон з порожнім чорним екраном.

«Балерина» Василя Цаголова, чергова інтерпретація ментальності «братнього» народу, де під ликом витонченості і високодуховної культури, ховаються агресивна жадібність, брутальність й неповага до інших. Великоформатне зображення красивого жіночого обличчя «спотворене» недоречними деталями – шрамом на щоці, металевим ошийником з ланцом на шиї, зображенням сільського віходка на тлі. Відданий «собачий» погляд знизу вгору, демонструє готовність служити. З ким ви майстри культури?, штамповано-виклично лунає в порожнечі.

Вінні Реунов «Форбс» - картина намальована до виставки організованої редакцією журналу. Художник безпосередньо продемонстрував своє бачення обкладинки Forbes: на полотні заввишки в три метри він зобразив героїв журналу - Олександра Ярославського, Петра Порошенка, Миколу Лагуна, Володимира Зеленського та інших. «Зібравши такий колаж з образів, я спробував показати еволюцію культури України в контексті світових цінностей», - пояснює автор.

Про життя художника Костянтина «Вінні» Реунова в Москві в 1980-х в арт-колах ходять байки. Після Москви Реунов 10 років жив у Лондоні, але зараз повернувся до Києва і займається живописом і графікою. Його іронічні полотна з'являються на всіх великих виставках, від київської бієнале Arsenale-2012 до експозиції українських художників в лондонській галереї Saatchi. З 2011-го Реунов − завсідник зарубіжних аукціонів, на його рахунку шість продажів. Найдорожча робота: This cultural novelty will change the way high-exclusive art is presented to mass audience (2012), продана 17 жовтня 2013 року на лондонських торгах Phillips за $20 000


24.01.2018 17:00    1725
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

482
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

608
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2359
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1749
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2044
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5648 16

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

171

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1156

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1178

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1682
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

920
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

772
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14589
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

606
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10422
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6114
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

647
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7592
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2842
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

573
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

658
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

491