Дощ та карантин не завада: як на Прикарпатті відбувались урочистості з нагоди Першого вересня (ФОТОРЕПОРТАЖ)

В школах, коледжах та університетах Прикарпаття відбулись традиційні лінійки до Свята 1 вересня.

Напередодні Міністерство охорони здоров'я оприлюднило рекомендації, як проводити урочистості, щоб запобігти поширенню COVID-19. Журналісти Фіртки побували в різних навчальних закладах, щоб показати як прикарпатські освітяни зустріли новий навчальний рік.

В школах Івано-Франківська святкові заходи відбувалися переважно лише для першачків, котрим окрім символічної лінійки провели і традиційний "перший урок". Більшість шкіл свої заходи розпочали о 9-10 год ранку та попри невеликий дощ дотримувалися рекомендацій МОЗ проводити урочистості просто неба.

В окремих школах, ще о 9 ранку практично нічого не нагадувало, що сьогодні урочистий день. Святкове оздоблення відбувалось практично в останній момент.

Також дирекція шкіл намагалась розподілити дітей різних вікових груп та класів.

Водночас в окремих школах та університетах не змогли уникнути утворення натовпів. Присутні повністю ігнорували дотримання фізичного дистанціювання – 1,5 метри, а також 99% як освітян, так і батьків учнів та студентів були без масок.

 

В Івано-Франківському приватному католицькому ліцеї святого Василія Великого, де навчаються учні 5-11 класів урочистості відбувалися в спортивному залі.  У навчальному закладі освіту здобуватимуть 317 ліцеїстів, з них 66 - це учні 5-их класів, для яких це буде перший рік в Католицькому ліцеї. 

 

Не йшлося про дотримання карантинних норм і в Тисменицькому ліцеї: присутні не зберігали дистанції, маски одягати ніхто не вимагав.

Першокласники, яких, до речі, цього року у ліцеї 110, були в урочистих українських вишиванках, а учні 11 класів: дівчата у шкільній формі, хлопці - у вишиванках. Завітали на лінійку у навчальний заклад голова міста Тетяна Градюк та тисменицькі військовослужбовці.

Навчальний рік розпочали й у Липівському ліцеї Тисменицької ОТГ.

Традиційно у школі урочисту лінійку проводять на стадіоні, однак через несприятливі погодні умови цьогоріч учнів зустріли у шкільному спортзалі. У зв'язку з карантинними обмеженнями серед присутніх у приміщенні було 14 учнів 11 класу, 26 - 1 класу, ще 14 учнів інших класів, яких нагороджували грамотами та похвальними листами, а також Василь Вінтоняк, директор школи, і лише кілька представників педагогічного колективу.

У Княждвірському ліцеї Печеніжинської ТГ адміністрація закладу врахувала всі санітарно-гігієнічні вимоги. У ліцеї також навчаються діти з особливими освітніми потребами. 

Під час урочистостей нагородили учасників Всеукраїнського конкурсу малюнка «Я ДИТИНА! Я МАЛЮЮ!», який організував Благодійний фонд "Допомога справою", а також учня інклюзивної форми навчання, який брав участь у Всеукраїнських спортивних змаганнях.

Загалом у Коломийській ТГ  освіту здобуватимуть 9093 учні, котрі навчатимуться у 373 класах. Цьогоріч в громаді 800 першокласників з яких сформували 35 класів. 

 

Урочистості з нагоди початку нового навчального року відбулися і в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу. Тут хвилиною мовчання згадали загиблих у російсько-українській війні, серед яких двоє студентів університету.

Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника вирішив перенести свою лінійку для першокурсників на літню сцену міського парку ім.Тараса Шевченка. Самі урочистості розпочались з покладання квітів до пам'ятників Тарасу Шевченку, Василю Стефанику та Герою України Роману Гурику.

«Ми всі щиро радіємо, що розпочинаємо новий навчальний рік та нову віху в вашому житті. Ми пишаємось вами, бо ви найкращі - ви зрозуміли, що для майбутнього потрібно отримувати знання. Ми виховуємо дух особистості, патріота, громадянина. ПНУ відритий до світу і протягом останніх років ми збільшуємо ваші можливості. Ви - наше майбутнє, ми вами пишаємось, успіху вам, студенти», - сказав ректор університету Ігор Цепенда.

Струтинська Катерина, першокурсниця, майбутня вчителька, зізнається, що обрала ПНУ, бо впевнена, що саме тут вона здобуде всі знання, які так необхідні в її професії.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Відомо, у якому режимі проводитимуть навчання в середніх закладах освіти в Івано-Франківській територіальній громаді


Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

156
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13209 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1500
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

820
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6028
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1672

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

594

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1414

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1230

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1129
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

478
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

609
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1524
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

551
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

837
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5869
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13377
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

184
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

488
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

439
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

749 2