Дощ та карантин не завада: як на Прикарпатті відбувались урочистості з нагоди Першого вересня (ФОТОРЕПОРТАЖ)

В школах, коледжах та університетах Прикарпаття відбулись традиційні лінійки до Свята 1 вересня.

Напередодні Міністерство охорони здоров'я оприлюднило рекомендації, як проводити урочистості, щоб запобігти поширенню COVID-19. Журналісти Фіртки побували в різних навчальних закладах, щоб показати як прикарпатські освітяни зустріли новий навчальний рік.

В школах Івано-Франківська святкові заходи відбувалися переважно лише для першачків, котрим окрім символічної лінійки провели і традиційний "перший урок". Більшість шкіл свої заходи розпочали о 9-10 год ранку та попри невеликий дощ дотримувалися рекомендацій МОЗ проводити урочистості просто неба.

В окремих школах, ще о 9 ранку практично нічого не нагадувало, що сьогодні урочистий день. Святкове оздоблення відбувалось практично в останній момент.

Також дирекція шкіл намагалась розподілити дітей різних вікових груп та класів.

Водночас в окремих школах та університетах не змогли уникнути утворення натовпів. Присутні повністю ігнорували дотримання фізичного дистанціювання – 1,5 метри, а також 99% як освітян, так і батьків учнів та студентів були без масок.

 

В Івано-Франківському приватному католицькому ліцеї святого Василія Великого, де навчаються учні 5-11 класів урочистості відбувалися в спортивному залі.  У навчальному закладі освіту здобуватимуть 317 ліцеїстів, з них 66 - це учні 5-их класів, для яких це буде перший рік в Католицькому ліцеї. 

 

Не йшлося про дотримання карантинних норм і в Тисменицькому ліцеї: присутні не зберігали дистанції, маски одягати ніхто не вимагав.

Першокласники, яких, до речі, цього року у ліцеї 110, були в урочистих українських вишиванках, а учні 11 класів: дівчата у шкільній формі, хлопці - у вишиванках. Завітали на лінійку у навчальний заклад голова міста Тетяна Градюк та тисменицькі військовослужбовці.

Навчальний рік розпочали й у Липівському ліцеї Тисменицької ОТГ.

Традиційно у школі урочисту лінійку проводять на стадіоні, однак через несприятливі погодні умови цьогоріч учнів зустріли у шкільному спортзалі. У зв'язку з карантинними обмеженнями серед присутніх у приміщенні було 14 учнів 11 класу, 26 - 1 класу, ще 14 учнів інших класів, яких нагороджували грамотами та похвальними листами, а також Василь Вінтоняк, директор школи, і лише кілька представників педагогічного колективу.

У Княждвірському ліцеї Печеніжинської ТГ адміністрація закладу врахувала всі санітарно-гігієнічні вимоги. У ліцеї також навчаються діти з особливими освітніми потребами. 

Під час урочистостей нагородили учасників Всеукраїнського конкурсу малюнка «Я ДИТИНА! Я МАЛЮЮ!», який організував Благодійний фонд "Допомога справою", а також учня інклюзивної форми навчання, який брав участь у Всеукраїнських спортивних змаганнях.

Загалом у Коломийській ТГ  освіту здобуватимуть 9093 учні, котрі навчатимуться у 373 класах. Цьогоріч в громаді 800 першокласників з яких сформували 35 класів. 

 

Урочистості з нагоди початку нового навчального року відбулися і в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу. Тут хвилиною мовчання згадали загиблих у російсько-українській війні, серед яких двоє студентів університету.

Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника вирішив перенести свою лінійку для першокурсників на літню сцену міського парку ім.Тараса Шевченка. Самі урочистості розпочались з покладання квітів до пам'ятників Тарасу Шевченку, Василю Стефанику та Герою України Роману Гурику.

«Ми всі щиро радіємо, що розпочинаємо новий навчальний рік та нову віху в вашому житті. Ми пишаємось вами, бо ви найкращі - ви зрозуміли, що для майбутнього потрібно отримувати знання. Ми виховуємо дух особистості, патріота, громадянина. ПНУ відритий до світу і протягом останніх років ми збільшуємо ваші можливості. Ви - наше майбутнє, ми вами пишаємось, успіху вам, студенти», - сказав ректор університету Ігор Цепенда.

Струтинська Катерина, першокурсниця, майбутня вчителька, зізнається, що обрала ПНУ, бо впевнена, що саме тут вона здобуде всі знання, які так необхідні в її професії.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Відомо, у якому режимі проводитимуть навчання в середніх закладах освіти в Івано-Франківській територіальній громаді


Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

946
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2741
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

949
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1016
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1017 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3042 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

863

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

753

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

368

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1073
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

107
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2305
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1131
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

431
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15048
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7361
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

798
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

358
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

271
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

361
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

637
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1094