До уваги мешканців Прикарпаття: у Держпродспоживслужбі попереджають про активізацію кліщів

Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області застерігають громадян: цьогорічне швидке підвищення температури повітря в травні сприяє активізації кліщів.

Про це повідомили на сторінці структури, передає Фіртка.

Враховуючи те, що кліщі добре переносять низькі температури і можуть голодувати кілька років, цьогоріч слід очікувати високих показників їх чисельності та підвищеного ризику зараження людей трансмісивними хворобами.

Інфікування людини відбувається під час смоктання крові голодними зараженими кліщами. Самка кліща смокче кров впродовж багатьох днів, і при повному насиченні вона збільшується в вазі у 80-120 разів.

На Прикарпатті сезон активності кліщів триває з ранньої весни та до листопада, але впродовж року є два найбільші піки активності – у квітні-травні та серпні-вересні.

Зараз починається весняний пік активності, тож людям треба бути обережними, знати, як від них вберегтися і що робити, якщо вони все-таки присмокталися до тіла.

Кліщі присмоктуються до людини не лише під час перебування на природі – в лісі чи на лузі, біля берега річки. Вони можуть уражати й в міській зоні: в парках, скверах, садово-городніх ділянках, на зелених газонах. Ці комахи можуть потрапити до житла з букетами квітів, домашніми тваринами, одягом та речами.

Кліщі зазвичай сидять у траві або на гілках кущів і дуже рідко піднімаються на висоту вище пів метра. Тому спершу вони чіпляються до ніг людини і потім «повзуть» вгору, шукаючи зручне місце для присмоктування. Правильно одягнувшись, ви зможете періодично знімати кліщів з одягу, не даючи їм дістатись тіла.

Збираючись на відпочинок, слід одягатися у світлий однотонний одяг з довгими рукавами, що щільно прилягає до тіла. На голову потрібно одягати хустинку, кепку, капелюх.

Обираючи місце, де плануєте відпочивати, стежте, щоб поблизу не було високої трави, щоб місце не було захаращене і добре освітлювалося сонцем.

Кліщів завжди більше біля стежок, де їм простіше знайти жертву. Тому не варто розташовувати місця відпочинку поблизу від стежки. На сонячних, сухих галявинах кліщів менше, ніж у тіні.

При влаштуванні місць відпочинку на природі слід пам'ятати, що кліщі зимують у приземній підстилці, сухій траві і, відігрівшись, можуть напасти на людину.

"Повернувшись додому, уважно огляньте не тільки себе і своїх рідних, але й одяг, квіти, гриби, які ви принесли; кота або пса, що вас супроводжували. Слід відразу зняти одяг, білизну, варто все випрати та випрасувати.

Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати у ньому. Витрушування одягу не рятує від кліщів. Якщо ви брали зі собою на відпочинок домашню тварину, то її теж слід оглянути перед тим, як впустити в помешкання", - йдеться в повідомленні.

При виявленні на тілі кліща краще його видалити в лікувально-профілактичному закладі, адже інфікування може відбутися навіть через неправильне видалення, коли його ненароком причавити. Вірогідність захворіти, якщо кліщ провів на тілі менш як 24 годин, мінімальна.


Коментарі ()

01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

999
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1036
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

4886
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7226 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

10072 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

4044 5

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

376

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1050

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

1815

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

1929
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3380
31.08.2024

Майже вся піца в Івано-Франківську, особливо та, що можна замовити на сайті donatellopizza.com.ua, представлена неаполітанською стравою. А яка вона насправді, які її особливості й у чому різниця між іншими трикутничками — далі у статті.

543
29.08.2024

На Прикарпатті завершили збирання ранніх зернових культур.    

816
06.09.2024

Християн запрошують на міжнародну прощу Вервиці до Базиліки Успіння Пресвятої Богородиці в Погоні.  

560
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

453
29.08.2024

У четвер, 29 липня, християни відзначають Усікновення голови святого пророка Івана Хрестителя.  

1604
23.08.2024

У християнстві подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

1575 1
04.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

25536 1
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

759 4
02.09.2024

Президент Володимир Зеленський оцінив, чи можливо повернути Запорізьку атомну електростанцію під контроль України військовим шляхом.  

1019
29.08.2024

Мінекономіки напрацьовує кілька моделей економічного бронювання, а запрацювати воно має у жовтні-листопаді.  

705
28.08.2024

"Військовий" ПДФО був вилучений з бюджетів громад у 2023 році разом із "силовим" ПДФО.  

616