Кіберполіцейські Прикарпаття викрили групу осіб, які зламували облікові записи користувачів однієї із соцмереж.
Отримавши повний доступ до профілів, зловмисники розсилали повідомлення про позику грошей від імені власників.
Встановили, що схему організували троє жителів Запорізької області та один мешканець Прикарпаття віком від 20 до 27 років. Вони діяли на території Івано-Франківщини з серпня 2023 року по січень 2024 року.
Зловмисники розсилали повідомлення в соціальних мережах з проханням здійснити голосування, перейшовши за фішинговим посиланням. На вказаному вебресурсі пропонувалося авторизуватися, внаслідок чого логіни та паролі для входу в соцмережі користувачів потрапляли до рук фігурантів. Надалі, отримавши доступ до акаунтів потерпілих, шахраї розсилали повідомлення друзям власників зламаних сторінок з проханням позичити гроші.
Для переказу коштів аферисти вказували номери підконтрольних банківських рахунків. У такий спосіб фігуранти ошукали півсотні людей. Отримані злочинним шляхом кошти правопорушники витрачали на власні потреби.
За місцем мешкання фігурантів поліціянти провели низку обшуків. Вилучено комп’ютерну техніку, 16 мобільних телефонів, 16 банківських карт, готівкові кошти в сумі 1 500 доларів та 86 тисяч гривень, чорнові записи та інші речові докази, що вказують на причетність осіб до протиправних дій.
За клопотанням правоохоронців на вилучене майно наклали арешт.
Слідчі оголосили підозру фігурантам за ч. 5 ст. 190 (Шахрайство), ч. 3 ст. 28 ч. 5 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу інформаційних, електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж), ч. 3 ст. 209 (Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.
Наразі досудове розслідування завершено. Матеріали кримінального провадження разом з обвинувальним актом скерували до суду для розгляду справи по суті.
Обвинуваченим загрожує до п’ятнадцяти років позбавлення волі.
Кіберполіція радить налаштувати двофакторну автентифікацію, де це можливо, а також використовувати надійні, складні паролі, унікальні для кожного ресурсу та не переходити за фішинговими посиланнями.
Читайте також: