Дефіцит води: Івано-Франківському водоканалу заборонили видавати технічні умови на підключення новобудов до водопостачання

Івано-франківський водоканал не встигає за стрімким розвитком будівництва у місті Івано-Франківську, і вже у найближчому майбутньому обласний центр очікують суттєві проблеми з водопостачанням.

Про це йшлося на щотижневій оперативній нараді у міського голови, повідомляє Фіртка.

Як повідомив, виступаючи на нараді, Віталій Савенко, керівник комунального підприємства «Івано-Франківськводоекотехпром», починаючи з 2000 року у зв’язку з інтенсивною забудовою міста Івано-Франківська, додатковий об’єм води на потреби новозбудованих об’єктів та тих, що ще будуються, зріс на 105% щодо наявних потужностей водозабору. Це, своєю чергою, вже спричинило проблему дефіциту ресурсу питної води, яка надалі буде лише зростати.

«За період з 2000 року по даний час на будівництво нових об’єктів видано технічних умов на приєднання до мереж водопостачання та водовідведення з розрахунковою потребою у питній воді сумарною кількістю 82 тисячі метрів кубічних за добу додатково до обсягів споживання 2000 року.

Крім того, станом на 1 жовтня 2021 року отримано заявки та передано на затвердження у міськвиконком підготовлені технічні умови з потребою у питній воді у кількості 12 тисяч метрів кубічних за добу.

Таким чином, додаткова прогнозована потреба у питній воді складає станом на 1 жовтня 2021 року 94 тисячі метрів кубічних за добу», - розповів Віталій Савенко.

Разом з тим, зі слів керівника комунального підприємства, наявна проєктна потужність водозаборів, водоочисних та каналізаційних очисних споруд, яка забезпечує поточне надання послуг з водопостачання та водовідведення, сьогодні становить 90 тисяч метрів кубічних за добу.

«Отже, додатковий об’єм питної води на потреби нового будівництва за вказаний період зріс на 105% стосовно наявної потужності водозаборів, що викликало проблему дефіциту ресурсу питної води, який надалі буде зростати.

Якби всі жителі міста заселилися у будинки та відкрили крани 24/7 забезпечення водою було б майже неможливе», - зазначив комунальник.

Зокрема, за попередніми розрахунками, після завершення будівництва всіх об’єктів, на які видані та підготовлені технічні умови й при повному заселенні квартир багатоквартирних житлових будинків, дефіцит води може зростати до 30 – 34 метрів кубічних за добу.

Такий стан речей змусив керівництво міста піти на досить радикальні заходи. Так, Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків наказав розробити відповідні рішення, які заборонять КП «Івано-Франківськводоекотехпром» видавати до 31 грудня технічні умови на приєднання нових об’єктів до мереж водопостачання.

Очільник міста також доручив переглянути вже надані протягом останніх 10 років технічні умови в бік зменшення обсягів водопостачання об’єктів.

«Насправді у нас є велика проблема з водою і з каналізацією. Якщо ми нічого не будемо робити, ті проблеми, як зараз є у нас у новобудовах, за рік – два води на останніх поверхах не буде.

Тому я прошу до 31 грудня заборонити видавати будь-які технічні умови, переглянути всі технічні умови, які видані протягом 10 років», - зазначив міський голова.

Руслан Марцінків зауважив, що з 1 січня територіальні громади позбавлять наявних повноважень, які б дозволили впливати на забудовників. Відтак до того часу необхідно розробити механізм, який би дозволив залучати кошти забудовників на розвиток системи водопостачання, зокрема, зважаючи на скасування пайової участі у розвитку інфраструктури громади.

Як варіант міський голова запропонував Віталію Савенку розробити положення про благодійні внески на розвиток інфраструктури водоканалу.

«Розробити положення до 31 грудня про якісь благодійні внески на розвиток інфраструктури, тому що пайова участь скасована, але, якщо ми не будемо вкладати, на приклад, у додаткову кількість водозабору, просто далі води не буде... Це серйозно, тому що ми вже відчуваємо у пікові моменти проблеми», - зазначив Руслан Марцінків.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Через заборгованість водоканал в Долині може залишитися без електрики 

Зміни в законодавстві дозволяють відключати боржників від газопостачання 

Прикарпатці боргують за доставку газу 55 мільйонів


04.11.2021 Сергій Білий 3506
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

341
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13879 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1586
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

877
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6154
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1730

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

644

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1472

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1281

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1171
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

525
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

664
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1585
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

608
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

891
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5929
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13693
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

258
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

555
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

490
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

800 2