Covid-19: Таїланд затримує вакцинацію AstraZeneca через побоювання згущення крові

Вакцина AstraZeneca/Oxford


Таїланд затримав розповсюдження вакцини Covid-19 від AstraZeneca через повідомлення про утворення тромбів, попри відсутність доказів цього. Затримка настає після того, як низка країн, включаючи Данію та Норвегію, припинили кампанію з вакцинації.

Прем'єр-міністр країни повинен був розпочати акцію вакцинації, отримавши щеплення у п'ятницю. Зараз це скасовано. Затримка настає після того, як низка країн, включаючи Данію та Норвегію, припинили використання джеба.

Близько 5 мільйонів європейців вже отримали вакцину AstraZeneca. З цього числа близько 30 випадків повідомляли про "тромбоемболічні події" - або розвиток тромбів.

Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) заявило в четвер, що немає жодних ознак того, що укол викликає утворення тромбів, додавши, що "його переваги продовжують перевищувати ризики". AstraZeneca заявила, що безпека препарату широко вивчалася в ході клінічних випробувань.


Що сказав Таїланд?

"Якість AstraZeneca хороша, деякі країни просили про затримку", - заявив журналістам на пресконференції Піясакол Саколсатаядорн, радник комітету з вакцин проти Covid-19.

Msgstr "Ми затримаємо [також]". Однак представники міністерства охорони здоров'я Таїланду пояснили, що партія вакцин проти AstraZeneca відрізняється від вакцин, що розповсюджуються в Європі, додавши, що серед азіатів проблем зі згустком крові не виявляли.

Перша партія 117 300 доз вакцин проти AstraZeneca прибула до Таїланду 24 лютого разом із 200 000 дозами китайської вакцини Coronavac. Понад 30 000 людей у ​​Таїланді вже отримали Coronavac з моменту початку програми вакцинації 28 лютого. Таїланд заявляє, що продовжить впровадження програми Coronavac.


Що роблять інші країни?

У Великобританії Агентство з регулювання лікарських засобів та медичних препаратів (MHRA) заявило, що немає жодних доказів, що вакцина спричинила проблеми, і люди все одно повинні їхати та робити щеплення, коли про це просять. За даними MHRA, у Великобританії введено понад 11 мільйонів доз вакцини Covid-19 AstraZeneca.

Австралія, якій вже надіслано 300 000 доз вакцини AstraZeneca, також заявила, що продовжить введення. "На даний момент дуже чітко порада лікарів полягає в тому, що це безпечна вакцина, і ми хочемо, щоб розгортання продовжувалося. Холодні голови повинні переважати", - сказав міністр внутрішніх справ Пітер Даттон.

Департамент охорони здоров'я Філіппін також заявив, що "немає причин" зупиняти там щеплення. Здається, Південна Корея також продовжує свою розробку, хоча деякі висловлювали занепокоєння.

Туди вже надійшло близько 785 000 доз вакцин. Нещодавно влада країни заявила, що смерть восьми людей протягом декількох днів після отримання вакцини не мала жодного зв’язку з щепленням.

Пізніше виявили, що між вакциною та смертю не було зв'язку.

Однак Данія, Норвегія та Ісландія тимчасово призупинили розповсюдження. Тим часом Італія та Австрія припинили вживати певні партії препарату як запобіжний захід. У попередній заяві EMA зазначив, що рішення Данії було "запобіжним заходом, який вжили поки триває повне розслідування повідомлень про утворення тромбів у людей, які отримали вакцину, включаючи один випадок у Данії, коли людина померла".


Як діє вакцина?

Вакцина AstraZeneca, розроблена разом з Оксфордським університетом, виготовляється з ослабленої версії вірусу застуди (відомого як аденовірус) від шимпанзе. Він був модифікований, щоб більше нагадувати коронавірус - хоча він не може викликати хвороби. Після ін’єкції він вчить імунну систему організму, як боротися зі справжнім вірусом, якщо це потрібно.

за матеріалами ВВС


12.03.2021 1889
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

16212
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1539
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1110
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2143
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3678
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1393

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1801

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

575

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1199

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1361
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

674
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24308
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

556
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

523
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

668
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1562
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

724
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7462
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

674
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1752 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

660
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

566