«Чому в мене світла нема, а у сусіда є?»: у «Прикарпаттяобленерго» відповіли на типові запитання прикарпатців

Через дефіцит потужності в енергетичній системі України, диспетчер НЕК «Укренерго» прийняв рішення застосувати графіки аварійних вимкнень на території Івано-Франківської області.

Детальніше про вимкнення, які застосовують для стабілізації енергосистеми, розповіла пресслужба «Прикарпаттяобленерго», передає Фіртка.


Ви вимикаєте світло на зло?


Графіки вимкнень застосовуються, щоб стабілізувати енергосистему України після обстрілів. 40% електростанцій в Україні зруйновані.

В енергетичній системі усі ланки взаємозв’язані. І якщо ваш район і не має відношення до знищених електростанцій, він точно має відношення до України вцілому, до української енергосистеми. Наслідки ракетних ударів по енергоінфраструктурі стосуються усієї України.

Якщо хтось і робить таке «на зло», то це росія. Відсутність у нас звичного комфорту навіть на кілька годин уже допомога ворогу: те, що він бачить, як українці нарікають на владу, один на одного, вимагають, клянуть тощо. Але ми оговтались і запаслись терпінням, правда?


Чому мене не попередили, що не буде світла?


Графіки вводяться за розпорядженням диспетчера «Укренерго». Ми маємо 15 хвилин на вимкнення. Диспетчер «Укренерго» дає команду на вимкнення черг. Інколи це одна черга, інколи кілька в різному порядку, інколи майже всі – все залежить від стану енергосистеми на ту годину, від того яке завелике навантаження потрібно зняти. Тому при цьому вивести якусь закономірність або окреслити чіткі години у нас немає можливості.

Ще раз: ми не визначаємо ні порядок, ні почерговість, ні кількість черг. Тому ці графіки й називаються аварійними. Диспетчери обленерго виконують вказівки диспетчера НЕК «Укренерго».


Хочу знати коли й доки в мене не буде світла, щоб планувати свій день. Де дивитись?


Ми теж були б раді, повідомити вас про все максимально конкретно, повірте, але це неможливо. Це вимушені заходи (читайте вище).

Побачити чого у вас немає світла ви можете у чат-боті VIBER. Але насправді якщо у вас вимкнули світло, це з ймовірністю 90% ваша черга Графіків аварійних вимкнень.


Скільки не буде світла?


Це теж спрогнозувати складно. В середньому, одне вимкнення триває 2-4 години. Потім, якщо обсягів економії недостатньо, вимкнення можуть повторитись.

Також можуть вимкнути ті населені пункти, які не вимикали до того. Все залежить від аналізу стану енергосистеми, який проводять фахівці «Укренерго», вони ж і дають вказівку що і коли вимикати.


За яким принципом відключають електрику? Наприклад, у мене світла нема, а у сусіда світиться?!


Різні будинки можуть бути підключені до різних трансформаторних підстанцій. Наприклад, у моєму будинку 5 під'їздів, і всі вони підключені до різних підстанцій, тому буває, що в одному під'їзді світло є, а в чотирьох немає.

Або навпаки. Є цілий ряд будинків, які розташовані на лінії з критично важливим об'єктом, наприклад, лікарнею. У цьому разі людям пощастило, тому що їх відключатимуть найрідше і в останню чергу. До речі, не так і погано, що світло вимикають не всюди одночасно. У сусідів можна зарядити телефони чи павербанки.

В умовах таких інтенсивних атак відключення будуть нормальною ситуацією протягом місяців, до цього треба всім готуватись. Якщо атаки закінчаться, то на відновлення системи до стану, коли споживачі не помічають проблем, знадобиться щонайменше пів року.


Доки це буде тривати?


Доки не стабілізується робота енергосистеми, і то в тому випадку, якщо знову не прилетить у критичну інфраструктуру. Ми не знаємо цього. Але готуємось до різного.


Як готуватись?


Споживати економно. Купити свічки, ліхтарі, термоси, павербанки. Берегти заряди телефону і, найголовніше, психологічну рівновагу.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

На Прикарпатті частково обмежать електроспоживання: де саме

З 17 до 22 години: іванофранківців закликають економити електроенергію

«Якщо буде потреба, то обмежуватимемо», — Марцінків про роботу тролейбусів в Івано-Франківську


Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5200 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1836 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4045 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3170 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7960 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20293 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

275

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

818

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1912

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2391
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

187
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

694
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

475
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18378
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

976
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1215 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6099 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23390 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

291
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

988 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1168 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

496