Чи «плаватиме» Івано-Франківськ: у «Водоекотехпромі» розповіли, що зробили проти підтоплень у місті

За словами синоптиків, літо 2021 буде спекотним, але на зміну сонячним дням  приходитимуть дощі та грози. При цьому, червень буде менш дощовим, ніж липень і серпень.

Проте вже найближчими днями прогнози синоптиків віщують дощі у Франківську.

Чи перетворюватимуть цьогоріч дощі та зливи Івано-Франківськ на Венецію. Що зроблено, щоб цього не відбулось кореспондент Фіртки розпитав у КП «Івано-Франківськводоекотехпром».

читайте також: Івано-Франківськ накрило потужною зливою (ФОТО/ВІДЕО)

За словами прессекретаря підприємства Володимира Шпега, Івано-Франківськ єдине по всіх статистиках місто, в якому під час сильних паводків відбувається мало підтоплень.

«Якщо взяти інші міста України, ми в самому кінці. Але звичайно є проблемні місця. Зокрема, під мостом на Галицькій ми припідняли камеру, щоб не було швидкого випуску води. Це зроблено у тому місці, де найбільше «вибухає», де сама нижня точка.

Під мостом дорога трохи під нахилом, там є жолобок, тому вода швидко збирається там і при сильних опадах люк «вибухає». Зараз камеру припідняли приблизно на 1,20 метра.

Відповідно, коли камера була нижче, сила води йшла і колектор «вибухав» швидше, через що та ділянка дороги затоплювалась. Тепер, коли камера припіднята, поверхня трохи вирівнялась, і сподіваємось, що великих підтоплень там не буде. Як воно себе поведе – будемо бачити», - розповів Володимир Шпег.

Обіцяний новий колектор на вулиці Надрічній готовий частково.

«Ще частина вулиці має до нього приєднуватись. Але зараз він діючий від спиртзаводу до випуску, тобто до річки. Та вода, яка буде йти по прилеглих вуличках, уже попадає в дощеприймальні решітки і йде в річку», - розповіли у пресслужбі підприємства.

Ще одним проблемним місцем в Івано-Франківську є одна з центральних вулиць міста - Січових Стрільців.

«Ця вулиця «плаває», коли поступає велика кількість опадів. Чому так відбувається? Зараз в місті більше асфальту. Колись було більше зелених зон, вода швидше поглиналась.

А зараз усе стікає у дощеприймальні решітки. Ми їх чистимо, але й бачимо, що і люди викидають сміття, і листя туди паде.

При сильній інтенсивності опадів цей весь бруд призводить до того, що вода просто не встигає стікати у дощеприймальні решітки. Ми вже неодноразово говорили, що на Січових Стрільців має бути побудований ще хоча б один колектор.

Оскільки пропускова здатність тих, які є зараз досить мала. Треба робити новий колектор через центр міста, який би мав йти по вул. Бандери - Мельника з переходом аж до вул. Гурика. Він би розвантажив мережу.

На це потрібні кошти. На цей час, під час інтенсивної кількості опадів, вода підіймається і просто не встигає сходити. Таке явище трапляється будь-де, не лише у Франківську. Навіть Європа плаває», - розповів Володимир Шпег.

Нагадаємо, минулорічні дощі підтоплювали підвальні та офісні приміщення, вулиці міста, ускладнюючи, а подекуди й зупиняючи рух транспорту.

вулиця Галицька (2020 рік)

вулиця Надрічна (2020 рік)

вулиця Січових Стрільців (2020 рік)

Фото: Чат 112


Читайте також:

В Івано-Франківську через зливу затопило вулиці (ФОТО/ВІДЕО)

Дороги у воді та фекаліях: в Івано-Франківську через дощ вулиці перетворились на ріки (фото+відео)

Вулиця у воді та фекаліях: мешканці Надрічної прийшли скаржитись до мера


18.05.2021 4726
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1257
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2552
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2127
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2183
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6581 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2468 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

359

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1170

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1299

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1425
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

295
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

145
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

598
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

58
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26528
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

564
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10478 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

50
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

59
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

419
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

567
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

634