Чи «плаватиме» Івано-Франківськ: у «Водоекотехпромі» розповіли, що зробили проти підтоплень у місті

За словами синоптиків, літо 2021 буде спекотним, але на зміну сонячним дням  приходитимуть дощі та грози. При цьому, червень буде менш дощовим, ніж липень і серпень.

Проте вже найближчими днями прогнози синоптиків віщують дощі у Франківську.

Чи перетворюватимуть цьогоріч дощі та зливи Івано-Франківськ на Венецію. Що зроблено, щоб цього не відбулось кореспондент Фіртки розпитав у КП «Івано-Франківськводоекотехпром».

читайте також: Івано-Франківськ накрило потужною зливою (ФОТО/ВІДЕО)

За словами прессекретаря підприємства Володимира Шпега, Івано-Франківськ єдине по всіх статистиках місто, в якому під час сильних паводків відбувається мало підтоплень.

«Якщо взяти інші міста України, ми в самому кінці. Але звичайно є проблемні місця. Зокрема, під мостом на Галицькій ми припідняли камеру, щоб не було швидкого випуску води. Це зроблено у тому місці, де найбільше «вибухає», де сама нижня точка.

Під мостом дорога трохи під нахилом, там є жолобок, тому вода швидко збирається там і при сильних опадах люк «вибухає». Зараз камеру припідняли приблизно на 1,20 метра.

Відповідно, коли камера була нижче, сила води йшла і колектор «вибухав» швидше, через що та ділянка дороги затоплювалась. Тепер, коли камера припіднята, поверхня трохи вирівнялась, і сподіваємось, що великих підтоплень там не буде. Як воно себе поведе – будемо бачити», - розповів Володимир Шпег.

Обіцяний новий колектор на вулиці Надрічній готовий частково.

«Ще частина вулиці має до нього приєднуватись. Але зараз він діючий від спиртзаводу до випуску, тобто до річки. Та вода, яка буде йти по прилеглих вуличках, уже попадає в дощеприймальні решітки і йде в річку», - розповіли у пресслужбі підприємства.

Ще одним проблемним місцем в Івано-Франківську є одна з центральних вулиць міста - Січових Стрільців.

«Ця вулиця «плаває», коли поступає велика кількість опадів. Чому так відбувається? Зараз в місті більше асфальту. Колись було більше зелених зон, вода швидше поглиналась.

А зараз усе стікає у дощеприймальні решітки. Ми їх чистимо, але й бачимо, що і люди викидають сміття, і листя туди паде.

При сильній інтенсивності опадів цей весь бруд призводить до того, що вода просто не встигає стікати у дощеприймальні решітки. Ми вже неодноразово говорили, що на Січових Стрільців має бути побудований ще хоча б один колектор.

Оскільки пропускова здатність тих, які є зараз досить мала. Треба робити новий колектор через центр міста, який би мав йти по вул. Бандери - Мельника з переходом аж до вул. Гурика. Він би розвантажив мережу.

На це потрібні кошти. На цей час, під час інтенсивної кількості опадів, вода підіймається і просто не встигає сходити. Таке явище трапляється будь-де, не лише у Франківську. Навіть Європа плаває», - розповів Володимир Шпег.

Нагадаємо, минулорічні дощі підтоплювали підвальні та офісні приміщення, вулиці міста, ускладнюючи, а подекуди й зупиняючи рух транспорту.

вулиця Галицька (2020 рік)

вулиця Надрічна (2020 рік)

вулиця Січових Стрільців (2020 рік)

Фото: Чат 112


Читайте також:

В Івано-Франківську через зливу затопило вулиці (ФОТО/ВІДЕО)

Дороги у воді та фекаліях: в Івано-Франківську через дощ вулиці перетворились на ріки (фото+відео)

Вулиця у воді та фекаліях: мешканці Надрічної прийшли скаржитись до мера


18.05.2021 5716
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

1760
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

18849
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1691
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1179
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2224
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3801

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1910

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

651

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1269

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1423
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

336
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

850
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24363
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

579
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

585
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

721
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1610
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7954
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

367
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

742
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1999 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

706