Через відсутність опалення: студенти двох Франківських вишів навчаються онлайн

Студенти Прикарпатського національного університету та технічного університету нафти і газу через відсутність опалення розпочали навчання онлайн.

Водночас в Івано-Франківському національному медичному університеті студенти навчаються в аудиторіях, повідомляє Фіртка з посиланням на Суспільне.

Проте теплопостачання в університеті є приблизно у половині із 30 корпусів.

З 20 жовтня на дистанційне навчання через відсутність опалення в аудиторіях перейшли у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника. Немає тепла також у двох гуртожитках вишу.

За словами проректора з науково-педагогічної роботи Руслана Запухляка, інфраструктура університету готова до старту опалювального сезону. Втім навчальний заклад ще не підписав угоду на постачання газу – у вересні двічі скасували тендери через відсутність постачальників.

"Зараз ми ведемо переговори з газопостачальною компанією "Нафтогаз Трейдинг", яка згідна подавати газ нашому університету за ціною приблизно 16 800 грн за 1 000 м³ газу. Відповідно, якщо ці угоди будуть укладені, то одразу надійде тепло, і, відповідно, ми почнемо навчання офлайн", — каже Запухляк.

За словами начальника відділу інформації та зв’язків з громадськістю університету нафти і газу Івана Ковбанюка, студенти вишу навчатимуться онлайн до 1 листопада.

У центральному корпусі медичного університету 22 жовтня всі пари відбуваються за розкладом.

Четвертокурсниця Анастасія Кодріш каже, що в аудиторіях, які розташовані в лікарнях, вже тепло. Решта корпусів ще не опалюється. Захворіти дівчина не боїться, але вчитися, каже, складно.

"Кафедри, які розташовані поза межами лікарень, насправді дуже холодні. Навіть в куртках нам буває інколи холодно. Вимушені виходити частіше, бо на вулиці температура може бути більша, ніж на кафедрі. Важко вчитися, коли холодно в руки, в ноги – не про те думається, про що б мали думати на парах", — ділиться студентка.

Медуніверситет має на балансі 30 корпусів. Станом на ранок 22 жовтня, за словами помічниці ректора з адміністративно-господарської роботи Тетяни Типусяк, опалення є орієнтовно в половині з них.

Частина приміщень ще холодна, бо навчальний заклад переукладає договори на постачання газу. Окрім того, ще не запрацювала котельня "Івано-Франківськтеплокомуненерго", яка опалює корпуси.

"У першу чергу ми давали пріоритет на запуск студентських гуртожитків та запустили тепло насамперед в університетську клініку. На теперішній час всі котельні, які є індивідуальні, також готові до запуску, і ми їх послідовно запускаємо. Корпуси у центральній частині міста — готові, але чекаємо на запуск опалення з котелень від Індустріальної", — розповідає Тетяна Типусяк.

Як повідомив в.о. директора "Івано-Франківськтеплокомуненерго" Микола Тимченко, котельня на Індустріальній не працює зараз через збільшення температури на вулиці.

За його словами, котли  автоматично відключаються при +10℃. Загалом котельня готова до подачі тепла в центральну частину міста.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також: 

Запровадження НС в регіонах змусило «Нафтогаз» швидше укласти договори з усіма бюджетними установами України

Опалювальний сезон: в Івано-Франківську запущено 16 котелень. З теплом усі лікарні та половина дитсадків

Відомо, яка ситуація в Івано-Франківську в перший день опалювального сезону  

Поспішили і… не встигли. В Івано-Франківську будинки, які переходять на індивідуальне опалення, ризикують залишитись без тепла 


Коментарі ()

21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

417
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

1313
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1889 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7225
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15070 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1944

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють зміщуючи акценти з важливого на другорядне. Традиційно в православній і католицькій церквах дітей приводять

103

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

892

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

967

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1750
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

133
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

530
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

775
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3030
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

774
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1837
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

868
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35013 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

357
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

507
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

831
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

745