«Батьківські збори» єднають інтелектуалів. В Івано-Франківську відбувся всеукраїнський турнір з гри «Що? Де? Коли?» пам’яті Володимира Макарова

Понад три десятки знавецьких команд зібрав цими вихідними в Івано-Франківську всеукраїнський турнір з інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?» «Батьківські збори», присвячений пам’яті засновника та багатолітнього лідера інтелектуального руху на Прикарпатті Володимира Макарова.

Як стало відомо Фіртці, турнір відбувався з 11 по 12 вересня на базі приватного закладу загальної середньої освіти «Католицький ліцей святого Василія Великого». До участі в ньому долучились понад дві сотні гравців з Києва, Дніпра, Одеси, Рівного, Тернополя, Чернівців, Івано-Франківська та Тлумача.

Протягом двох днів знавці з різних регіонів України з’ясовували, хто з них найрозумніший та найкмітливіший. Грали не лише у «Що? Де? Коли?», а й також в індивідуальну інтелектуальну вікторину «Своя гра» та дещо екстравагантну, проте не менш інтелектуальну «Чорну скриню».

Назву для турніру – «Батьківські збори» – його організатори, а це – громадська організація «Клуб метикуючих», рідні та друзі Володимира Макарова, – обрали не випадково. Адже у колі друзів, серед гравців «Що? Де? Коли?» як в Україні, так і за її межами, Володимира Івановича усі називали не інакше, як «Батя».

Варто відзначити, саме «Батьківські збори» називався великий міжнародний турнір з інтелектуальних ігор, який відбувався в Івано-Франківську далекого 1995 року з ініціативи самого Володимира Макарова. Тому рішення назвати саме так турнір пам’яті великого інтелектуала, ерудита і просто хорошої, душевної людини, є символічним.

«Наша команда жила цим турніром три місяці. – ділиться враженнями від події організаторка турніру голова ГО «Клуб метикуючих» донька Володимира Макарова Ольга Макарова-Коник, – Ми доклали максимум зусиль для того, щоб наші гості почували себе комфортно. Як зазначали гравці, такого великого оргкомітету напевно немає в жодному місті. Таке враження, що долучилося все місто. А воно так і є!»

Спеціальним гостем події та головою журі турніру став відомий в Україні та за кордоном інтелектуал триразовий володар «Кришталевої сови», володар «Діамантової сови», журналіст, телеведучий, письменник, бард Борис Бурда.

«Володимир Макаров мав такі якості, які дуже потрібні нашій спільноті. – поділився він з учасниками турніру спогадами про свого друга і побратима по знавецькому цеху, – По-перше, спокій. Як у нас буває: шумлять, верещать, кінцівками розмахують, доводять, що біле – це чорне…

А він слухав, думав, щось казав неконфронтаційне і рішення свого не міняв, тому що не було потреби це робити. Друге – витриманість. Усе в нього було на своєму місці й у свій час.

Я пам’ятаю, як він приїздив до різних міст на турніри – від Івано-Франківська ніяких проблем, ніяких скарг – усе Батя розрулить, усе буде. І третє – дуже важливе – об’єктивність. Коли він розв'язував якусь проблему, він вважав, що треба з’ясувати, хто правий...

Зберігаючи пам’ять про Володимира Макарова, нам усім не завадить бути схожими на нього – більш спокійними, більш витриманими, більш об’єктивними».

Головною подією турніру все ж стали змагання з гри «Що? Де? Коли?». Гравцям 35 команд у п’яти турах запропонували дати відповіді на 60 заплутаних і не завжди зрозумілих, проте від того не менш цікавих, питань.

У запеклій боротьбі за результатами усіх зіграних турів перемогу здобула столична команда «Смажені цвяхи», гравці якої дали 42 правильні відповіді. Срібними призерами чемпіонату стала команда зі Львова «Песиголовці» (38 правильних відповідей). Третю позицію обійняли також львів'яни - знавці з команди «Забобонні бонобо», поступившись «Песиголовцям» лише одним очком.

Переможців турніру визначено, проте жодна з команд не може сказати, що вона програла. Адже тепла, по-родинному душевна атмосфера турніру, дружнє спілкування з колегами (і не лише в ігровій обстановці) нікого не залишила байдужими, а тим більше невдоволеними.

«Читаючи відгуки та коментарі від команд, можна вважати, що турнір вдався. – говорить Ольга Макарова-Коник. – Усі дякують за атмосферу, яка панувала протягом двох днів: теплі зустрічі друзів, сльози, сміх, радість від перемоги, нові знайомства та чудові враження від міста.

Чи задоволений був би Батя турніром – не знаю, були недоліки та він звичайно вказав би на них, але не для того, щоб дорікнути, а щоб виправити до наступного турніру. Але він точно б був радий бачити обличчя давніх друзів, молодих гравців, які грають і отримують насолоду від гри».

Фото надано організаторами турніру

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківську на Алеї слави поховали президента клубу ерудитів Володимира Макарова (ВІДЕО)


13.09.2021 Сергій Білий 2159
Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1447 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1760 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2544
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2344 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7579
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15293 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

354

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1067

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1140

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1928
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

312
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

691
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

930
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3145
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

956
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1981
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1034
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35183 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

306
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

516
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

658
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

975