Сесійні засідання місцевих рад Івано-Франківщини відтепер починатимуться молитвою "Харє Крішна!", а не "Отче Наш", як раніше (відео)

 

Як відомо, сесії обласної та міської рад починалиться з молитви "Отче Наш". Проте, сьогодні, 1 КВІТНЯ, слідуючи принципам демократичного суспільства щодо рівності всіх релігій, Президією Івано-Франківського облвиконкому  прийнято рішення щодо розширення кількості молитв на відкритті сесій до трьох. Останньою залишаться "Отче Наш" та "Богородице Діво, Радуйся!"

 

Відтепер Президією рекомендовано сесії всіх місцевих рад (з сільськими радами включно) починати з ТРЬОХ молитов різних релігій в залежності від рішення кожної місцевої ради. 

 

Зокрема, враховуючи те, що в міськраді та облраді є по одному-два крішнаїта, сесії цих рад розпочинатимуться з традиційної крішнаїтської 16-слівної молитви: "Харє Крішна! Харє Крішна! Крішна, Крішна, Харє, Харє! Харє Рама! Харє Рама! Рама, Рама, Харє, Харє!" (3 повтори). Молитва проводитиметься під музику крішнаїтського Камерного оркестру народних індійських інструментів з Тисмениці "Хутровик": 

 

 

Після крішнаїтської молитви відбудеться молитва в древній буддистській унікальній традиції так званого "горлового співу", причому сольні партії "горлового співу" рекомендовано виконувати мерам міст та головам місцевих рад:

 

 

"І на завершення - третіми, завершальними, молитвами будуть, звичайно ж наші християнські "Отче Наш" та "Богородице Діво..." Таким чином ми хочемо продемонструвати свою відданість демократичним принципам рівності релігій в нашому суспільстві. До речі, громади інших релігій можуть звернутися до Президії і ми з радістю розширимо кількість молитов на початку сесійних засідань. Власне три молитви - це тільки, так би мовити, початок... Можливо навіть перейдемо до формату, що в день відкриття сесійних засідань (до обіду) буде тільки читання молитов різних релігій, - свого роду Фестиваль духовної музики та духовних традицій - а після обіду, - власне робота сесій відповідних рад", - розповів кореспонденту Фіртки сьогодні, 1 КВІТНЯ, член Президії.

 

 

 

 Ісус та Крішна (індійська ікона)

 

ДОВІДКОВО:

Мантра "Харе Крішна", також відома як Маха-Мантра (велика мантра), що походить з Калі-Сантарана Упанішад, а також з інших величних писань. Складається з імен Бога Харі, Крішни й Рами. Віддані вірять, що звукові вібрації, викликувані повторенням цих імен Бога, поступово пробуджують у людині чисту свідомість Бога, або «Свідомість Крішни».

 

Маха-Мантра Харе Крішна на санскриті

 

Слова цієї мантри вишикувані настуним чином:

« Харе Крішна Харе Крішна

Крішна Крішна Харе Харе

Харе Рама Харе Рама

Рама Рама Харе Харе

 »

Члени «Харе Крішна» (головним чином ченці) відомі зі здійснюваних на вулицях міст у всьому світі вуличних співів і танців з барабанами (мрідангами), і тарілочками (караталами), вбрані переважно в барвисте сарі (жінки) і шафранове, або біле дготі і курти (чоловіки).

На Заході Маха-Мантра однозначно асоціюється з Міжнародним Товариством Свідомості Крішни, проте в Індії її оспівують незалежно від приналежності до якої-небудь організації.

«Харе Крішна» практикує бгакті йогу, яка є формою індуїзму (вішнуїзму). Об'єктом поклоніння є Крішна, ім'я якого його прихильники перекладають як «Всеприваблюючий», разом зі своєю подругою Радгою. Вішнуїти, вірять, що Крішна тотожний з Вішну і є верховною формою Бога, натомість Радга є його жіночою подобою й уособленням любові.

Бгактіведанта Свамі Прабхупада пояснює, що «Харе» - це звернення до енергії відданого служіння Богу, персоніфікованої формою якої є жіноча іпостась Бога - Радха. Слово «харе» являє собою кличний відмінок від Хара - одного з імен Радхі. «Крішна» і «Рама» - це імена Бога, які відповідно переводяться як «Всеприваблюючий» і «Всерадуючий». Таким чином, текст мантри можна перекласти як «О Всеприваблюючий, о Всерадуючий Господи, о духовна енергіє Господа! Прошу, дозволь мені віддано служити Тобі!».

Вчення бгакті-йоги бере свій початок ще перед ведійським періодом, а було популяризоване через Чайтан'ю Махапрабгу в Західному Бенгалі в половині XIV ст. Члени МТСК належать до вішнуїцької школи — гаудія, званої бенгальським вішнуїзмом. Гаудія вішнуїзм зокрема сильний в історично пов'язаних з ним областях: у Західному Бенгалі та Орісі. На Заході був популяризований завдяки Бгактіведанті Свамі Прабгупаді, який переклав і видав англійською мовою Бгаґавад-Ґіту і інші тексти, які були пізніше перекладені на понад шістдесят мов. На противагу більшості індуїських груп, члени Руху ведуть місіонерську діяльність.

 

Члени Товариства, які здобули посвяту (ченці або черниці) зобов'язані дотримуватись наступних засад:

  • -- вегетаріанство
  • -- невживання одурманюючих засобів: наркотиків, спиртного, тютюну, і навіть кави та чаю
  • -- обмеження сексуального життя лиш до подружжя
  • -- стримування від азарту
  • -- щоденного оспівування 1728 разів Маха-Мантри (16 кіл на вервиці з 108 намистин, виконаних з деревини туласі)

Прихильники називають себе бгакта (відданий). Посвята не є обов'язком. Її отримують від обраного самостійно гуру. Тоді віруючому надається духовне ім'я (часто одне з імен Крішни і його аватар). Члени Руху не підлягають контролю, щодо дотримування вищевказаних засад, залишається це їх совісті. Є очікувана (але не вимагається) всіляка допомога для храмів у міру сил і можливостей. Ченці часто організують публічну презентацію релігійних пісень (так званий харінам) і музики, а також роздають буклети і продають релігійну літературу, з метою "поширення свідомості Бога".

Можливе є прийняття саннйаси (також від свого гуру). Приймають її переважно старші (молоді рідше) люди, які зобов'язуються до цілковитого целібату, уникання всього, що може відвертати увагу від релігії, а також присвячуються головним чином паломництвам, місійним подорожам та поширенню доктрини гаудія вішнуїзму.

Ченці і санн'ясі відмовляються від обов'язкової військової служби, оскільки вона суперечить абсолютній забороні позбавляння життя.

 


01.04.2016 3152 8
Коментарі (8)

Марія 2013.03.31, 20:55
Дуже правильне рішення! Депутати молодці!!
Остап 2013.04.01, 11:07
Класна музика.
трололо 2013.04.01, 11:51
1 квітня
іван 2013.04.01, 12:01
і виконувати гімн племені бушменів
Женя 2013.04.01, 13:30
гарна шутка:)))
Петро 2013.04.01, 13:57
Це краще, ніж читати "Отче наш" перед сесією, а потім займатися ітрижками, як це було в п'ятницю.
Руслан 2013.04.01, 14:04
Як для Батьківщтни, то більше б підходила Хава Нагіла...
Богдан Хмельницький 2024.02.01, 12:13

Підтримую

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

639
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1575
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3152
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2151 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4248
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6037

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

478

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

456

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

442

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

544
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10083
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

903
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

857
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

618
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2468
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

893
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1218
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34179 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

344
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

440
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

785 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

961