Звернення до лікаря з підозрою на безплідність

Звернення до лікаря з підозрою на безплідність

Цикл проходить за циклом, але попри відсутність контрацепції, вагітність все не настає. Ця ситуація не з чуток знайома дуже багатьом парам, набагато більшій кількості, ніж заведено вважати, адже не всі готові обговорювати такі особисті теми. І все ж таки поступово назріває потреба обговорення проблеми з лікарем. Подумати про можливе безпліддя варто, якщо вагітність не настала протягом року-двох регулярного незахищеного сексу.

Детально про консультацію репродуктолога: https://mdclinics.com.ua/ua/uslugi/konsultaciya-reproduktologa/

Ознаки безпліддя

Головною ознакою є відсутність вагітності попри регулярні спроби. Окрім того, є деякі симптоми, які можуть вказувати на захворювання, які порушують репродуктивну функцію.

Ознаки можливих проблем із фертильністю у жінки:

  • Аномальні менструації: нерегулярні, болючі, надто довгі чи надто короткі.
  • Схильність до акне.
  • Ріст волосся за чоловічим типом (над верхньою губою, на підборідді, грудях, надмірне оволосіння рук і ніг).
  • Зайва вага.
  • Випадання та витончення волосся.
  • Білі виділення з молочних залоз, не пов'язані з лактацією.
  • Дискомфорт під час статевого акту.

Це лише можливі симптоми, вони не завжди є і не завжди пов'язані саме з безпліддям.

Ознаки можливих проблем із фертильністю у чоловіка:

  • Порушення лібідо.
  • Проблеми з ерекцією.
  • Мізерна еякуляція або її відсутність.
  • Порушення з боку яєчок: припухлість, набряклість, болючість, маленькі та тверді яєчка.

Так само, як і у жінок, чоловіче безпліддя може не мати жодних симптомів.

Де знайти лікаря?

Фахівець із лікування безпліддя називається репродуктологом. Репродуктологи ведуть консультації у спеціалізованих центрах репродуктивного здоров'я. Можна піти двома шляхами: поцікавитись лікарями, зробити попередній вибір на основі відгуків та звернутися до медзакладу, де цей лікар приймає. Але краще спочатку вибрати центр. Якщо потрібні діагностика та лікування, а діагностика буде потрібно з високою ймовірністю, то краще відвідувати ту установу, яка, по-перше, має широкі діагностичні можливості, а по-друге, зручно розташована, адже відвідувати її доведеться досить регулярно. Хороші медзаклади залучають кваліфікованих та досвідчених фахівців — їм також зручніше працювати там, де є всі можливості для діагностики та лікування.

Як записатись до репродуктолога?

Зробити це найпростіше. Знайдіть сайт обраного медцентру, там обов'язково є розділ «Контакти». Телефонуйте чи пишіть у месенджер, як вам зручніше. Все, що потрібно, це сказати, що ви хочете відвідати репродуктолога, та вибрати відповідну дату.

Що потрібно для візиту до репродуктолога?

Найкраще прийти до лікаря удвох. Безпліддя — не проблема чоловіка або жінки, це завжди проблема пари. Коли репродуктолог поговорить з обома партнерами, йому буде простіше визначити подальший напрямок.

Для першого візиту більше нічого особливого не потрібно. Але якщо ви раніше проходили обстеження та лікування, пов'язане з ендокринними порушеннями, пухлинними захворюваннями, хворобами тазових органів, генетичними проблемами, бажано взяти з собою медичні документи. Це може звузити напрямок діагностичного пошуку, а частина досліджень може не знадобитися, якщо вони були виконані раніше.

Які перспективи?

Переважна більшість пар, які бажають народити дитину, досягає своєї мети. Як правило, проблему вдається вирішити зміною способу життя, медикаментозною терапією чи хірургічним втручанням. Якщо це не допомагає, вдаються до допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ). До них відносяться екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ), внутрішньоматкова інсемінація (ВМІ), використання донорських та інші. Внаслідок ДРТ вагітніють 60–65% жінок. Тож навіть у разі діагностованій безплідності зберігається високий шанс стати батьками.

Автор: Каверіна Вікторія Олексіївна — акушер-гінеколог, репродуктолог.

Медичні центри «Мати та дитина»:

  • Київ, вул. Макіївська, 8
  • Київ, вул. Юрія Литвинського, 54/15
  • Київ, просп. Володимира Івасюка, 8, корп. 4
  • Житомир, вул. Велика Бердичівська, 43
  • Львів, вул. Замарстинівська, 85а
  • Київ, вул. Казимира Малевича, 83
Рекламний матеріал


03.12.2023 433
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

861
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

934
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

4752
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7080 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

9873 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

3940 5

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

276

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

961

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

1723

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

1860
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3283
31.08.2024

Майже вся піца в Івано-Франківську, особливо та, що можна замовити на сайті donatellopizza.com.ua, представлена неаполітанською стравою. А яка вона насправді, які її особливості й у чому різниця між іншими трикутничками — далі у статті.

434
29.08.2024

На Прикарпатті завершили збирання ранніх зернових культур.    

716
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

362
29.08.2024

У четвер, 29 липня, християни відзначають Усікновення голови святого пророка Івана Хрестителя.  

1499
23.08.2024

У християнстві подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

1477 1
19.08.2024

Християнська сім'я базується на фундаменті беззаперечної любові, єдності думок, цілей та бажань. Втім, це також спільна робота чоловіка та дружини.  

1408
04.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

25438 1
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

472 3
02.09.2024

Президент Володимир Зеленський оцінив, чи можливо повернути Запорізьку атомну електростанцію під контроль України військовим шляхом.  

905
29.08.2024

Мінекономіки напрацьовує кілька моделей економічного бронювання, а запрацювати воно має у жовтні-листопаді.  

608
28.08.2024

"Військовий" ПДФО був вилучений з бюджетів громад у 2023 році разом із "силовим" ПДФО.  

524