Звернення до лікаря з підозрою на безплідність

Звернення до лікаря з підозрою на безплідність

Цикл проходить за циклом, але попри відсутність контрацепції, вагітність все не настає. Ця ситуація не з чуток знайома дуже багатьом парам, набагато більшій кількості, ніж заведено вважати, адже не всі готові обговорювати такі особисті теми. І все ж таки поступово назріває потреба обговорення проблеми з лікарем. Подумати про можливе безпліддя варто, якщо вагітність не настала протягом року-двох регулярного незахищеного сексу.

Детально про консультацію репродуктолога: https://mdclinics.com.ua/ua/uslugi/konsultaciya-reproduktologa/

Ознаки безпліддя

Головною ознакою є відсутність вагітності попри регулярні спроби. Окрім того, є деякі симптоми, які можуть вказувати на захворювання, які порушують репродуктивну функцію.

Ознаки можливих проблем із фертильністю у жінки:

  • Аномальні менструації: нерегулярні, болючі, надто довгі чи надто короткі.
  • Схильність до акне.
  • Ріст волосся за чоловічим типом (над верхньою губою, на підборідді, грудях, надмірне оволосіння рук і ніг).
  • Зайва вага.
  • Випадання та витончення волосся.
  • Білі виділення з молочних залоз, не пов'язані з лактацією.
  • Дискомфорт під час статевого акту.

Це лише можливі симптоми, вони не завжди є і не завжди пов'язані саме з безпліддям.

Ознаки можливих проблем із фертильністю у чоловіка:

  • Порушення лібідо.
  • Проблеми з ерекцією.
  • Мізерна еякуляція або її відсутність.
  • Порушення з боку яєчок: припухлість, набряклість, болючість, маленькі та тверді яєчка.

Так само, як і у жінок, чоловіче безпліддя може не мати жодних симптомів.

Де знайти лікаря?

Фахівець із лікування безпліддя називається репродуктологом. Репродуктологи ведуть консультації у спеціалізованих центрах репродуктивного здоров'я. Можна піти двома шляхами: поцікавитись лікарями, зробити попередній вибір на основі відгуків та звернутися до медзакладу, де цей лікар приймає. Але краще спочатку вибрати центр. Якщо потрібні діагностика та лікування, а діагностика буде потрібно з високою ймовірністю, то краще відвідувати ту установу, яка, по-перше, має широкі діагностичні можливості, а по-друге, зручно розташована, адже відвідувати її доведеться досить регулярно. Хороші медзаклади залучають кваліфікованих та досвідчених фахівців — їм також зручніше працювати там, де є всі можливості для діагностики та лікування.

Як записатись до репродуктолога?

Зробити це найпростіше. Знайдіть сайт обраного медцентру, там обов'язково є розділ «Контакти». Телефонуйте чи пишіть у месенджер, як вам зручніше. Все, що потрібно, це сказати, що ви хочете відвідати репродуктолога, та вибрати відповідну дату.

Що потрібно для візиту до репродуктолога?

Найкраще прийти до лікаря удвох. Безпліддя — не проблема чоловіка або жінки, це завжди проблема пари. Коли репродуктолог поговорить з обома партнерами, йому буде простіше визначити подальший напрямок.

Для першого візиту більше нічого особливого не потрібно. Але якщо ви раніше проходили обстеження та лікування, пов'язане з ендокринними порушеннями, пухлинними захворюваннями, хворобами тазових органів, генетичними проблемами, бажано взяти з собою медичні документи. Це може звузити напрямок діагностичного пошуку, а частина досліджень може не знадобитися, якщо вони були виконані раніше.

Які перспективи?

Переважна більшість пар, які бажають народити дитину, досягає своєї мети. Як правило, проблему вдається вирішити зміною способу життя, медикаментозною терапією чи хірургічним втручанням. Якщо це не допомагає, вдаються до допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ). До них відносяться екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ), внутрішньоматкова інсемінація (ВМІ), використання донорських та інші. Внаслідок ДРТ вагітніють 60–65% жінок. Тож навіть у разі діагностованій безплідності зберігається високий шанс стати батьками.

Автор: Каверіна Вікторія Олексіївна — акушер-гінеколог, репродуктолог.

Медичні центри «Мати та дитина»:

  • Київ, вул. Макіївська, 8
  • Київ, вул. Юрія Литвинського, 54/15
  • Київ, просп. Володимира Івасюка, 8, корп. 4
  • Житомир, вул. Велика Бердичівська, 43
  • Львів, вул. Замарстинівська, 85а
  • Київ, вул. Казимира Малевича, 83
Рекламний матеріал


03.12.2023 413
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5195 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1833 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4041 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3167 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7955 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20288 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

271

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

815

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1909

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2387
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

182
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

690
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

472
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18373
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

971
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1211 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6096 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23385 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

288
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

984 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1163 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

492