Звернення до лікаря з підозрою на безплідність

Звернення до лікаря з підозрою на безплідність

Цикл проходить за циклом, але попри відсутність контрацепції, вагітність все не настає. Ця ситуація не з чуток знайома дуже багатьом парам, набагато більшій кількості, ніж заведено вважати, адже не всі готові обговорювати такі особисті теми. І все ж таки поступово назріває потреба обговорення проблеми з лікарем. Подумати про можливе безпліддя варто, якщо вагітність не настала протягом року-двох регулярного незахищеного сексу.

Детально про консультацію репродуктолога: https://mdclinics.com.ua/ua/uslugi/konsultaciya-reproduktologa/

Ознаки безпліддя

Головною ознакою є відсутність вагітності попри регулярні спроби. Окрім того, є деякі симптоми, які можуть вказувати на захворювання, які порушують репродуктивну функцію.

Ознаки можливих проблем із фертильністю у жінки:

 • Аномальні менструації: нерегулярні, болючі, надто довгі чи надто короткі.
 • Схильність до акне.
 • Ріст волосся за чоловічим типом (над верхньою губою, на підборідді, грудях, надмірне оволосіння рук і ніг).
 • Зайва вага.
 • Випадання та витончення волосся.
 • Білі виділення з молочних залоз, не пов'язані з лактацією.
 • Дискомфорт під час статевого акту.

Це лише можливі симптоми, вони не завжди є і не завжди пов'язані саме з безпліддям.

Ознаки можливих проблем із фертильністю у чоловіка:

 • Порушення лібідо.
 • Проблеми з ерекцією.
 • Мізерна еякуляція або її відсутність.
 • Порушення з боку яєчок: припухлість, набряклість, болючість, маленькі та тверді яєчка.

Так само, як і у жінок, чоловіче безпліддя може не мати жодних симптомів.

Де знайти лікаря?

Фахівець із лікування безпліддя називається репродуктологом. Репродуктологи ведуть консультації у спеціалізованих центрах репродуктивного здоров'я. Можна піти двома шляхами: поцікавитись лікарями, зробити попередній вибір на основі відгуків та звернутися до медзакладу, де цей лікар приймає. Але краще спочатку вибрати центр. Якщо потрібні діагностика та лікування, а діагностика буде потрібно з високою ймовірністю, то краще відвідувати ту установу, яка, по-перше, має широкі діагностичні можливості, а по-друге, зручно розташована, адже відвідувати її доведеться досить регулярно. Хороші медзаклади залучають кваліфікованих та досвідчених фахівців — їм також зручніше працювати там, де є всі можливості для діагностики та лікування.

Як записатись до репродуктолога?

Зробити це найпростіше. Знайдіть сайт обраного медцентру, там обов'язково є розділ «Контакти». Телефонуйте чи пишіть у месенджер, як вам зручніше. Все, що потрібно, це сказати, що ви хочете відвідати репродуктолога, та вибрати відповідну дату.

Що потрібно для візиту до репродуктолога?

Найкраще прийти до лікаря удвох. Безпліддя — не проблема чоловіка або жінки, це завжди проблема пари. Коли репродуктолог поговорить з обома партнерами, йому буде простіше визначити подальший напрямок.

Для першого візиту більше нічого особливого не потрібно. Але якщо ви раніше проходили обстеження та лікування, пов'язане з ендокринними порушеннями, пухлинними захворюваннями, хворобами тазових органів, генетичними проблемами, бажано взяти з собою медичні документи. Це може звузити напрямок діагностичного пошуку, а частина досліджень може не знадобитися, якщо вони були виконані раніше.

Які перспективи?

Переважна більшість пар, які бажають народити дитину, досягає своєї мети. Як правило, проблему вдається вирішити зміною способу життя, медикаментозною терапією чи хірургічним втручанням. Якщо це не допомагає, вдаються до допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ). До них відносяться екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ), внутрішньоматкова інсемінація (ВМІ), використання донорських та інші. Внаслідок ДРТ вагітніють 60–65% жінок. Тож навіть у разі діагностованій безплідності зберігається високий шанс стати батьками.

Автор: Каверіна Вікторія Олексіївна — акушер-гінеколог, репродуктолог.

Медичні центри «Мати та дитина»:

 • Київ, вул. Макіївська, 8
 • Київ, вул. Юрія Литвинського, 54/15
 • Київ, просп. Володимира Івасюка, 8, корп. 4
 • Житомир, вул. Велика Бердичівська, 43
 • Львів, вул. Замарстинівська, 85а
 • Київ, вул. Казимира Малевича, 83
Рекламний матеріал


03.12.2023 343
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

1463 11
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

9811 6
25.01.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

10827 24
18.01.2024
Тіна Любчик

У п'ятницю, 19 січня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбудуться вибори ректора. На посаду претендують троє працівників вишу: доктор медичних наук Микола Островський, доктор медичних наук Роман Яцишин та кандидат медичних наук Руслан Савчук.  

4908
18.01.2024

Каркасні будинки відрізняються високою міцністю, надійністю і довговічністю, а також відносно недорогі в будівництві. Втім, у 2024 році ціни на будівництво каркасних будинків в Україні, як і на все інше, продовжують зростати.  

2678
16.01.2024

Всі наші бюджети – від територіальних громад і до обласного та державного, повинні стати «бюджетами перемоги».

2179

У вівторок, 20 лютого, під час зустрічі з виборцями Дональд Трамп зробив комплімент на адресу росії: «Вони перемогли Гітлера. Вони перемогли Наполеона. Це воєнна машина». Розглянемо, що за цим стоїть.

53

31% території країни під ризиком екологічного знищення через російське вторгнення, а понад 20 тисяч км² українських земель майже повністю знищені війною.

124

Останнім часом в соцмережах посилилась пропаганда трампістів, які звинувачують Байдена і Зеленського в тому, що ті нібито відмовляються від таких форм допомоги, як ленд-ліз і PDA.    

241

За час існування людства відбувалася величезна кількість збройних конфліктів, які переростали у війни. З різноманітних причин: територіальні претензії, сфери впливу та навіть релігійні війни. Під релігійними гаслами можна як розпочинати війну, так і фанатично самовіддано воювати.

585
26.02.2024

Попри чудові якості, важливо розуміти, що грейпфрут відіграє особливу роль у взаємодії з певними ліками.

192
21.02.2024

Інфляція на споживчому ринку в січні 2024 року порівняно із груднем 2023 року на Прикарпатті становила 0,5%, в Україні — 0,4%.  

1189
15.02.2024

В Івано-Франківській області продовжуватимуть втілювати реформу шкільного харчування в освітніх закладах, адже діти мають споживати якісну та смачну їжу, приготовлену у добрих умовах.  

676
26.02.2024

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2840
21.02.2024

Митрополит Лев Шептицький, після проведення церковного розслідування, окремим декретом проголосив ікону Гошівської Божої Матері «Цариці Карпат» чудотворною.  

1665
15.02.2024

Якщо подружжя зіштовхнулося з кризовими проблемами у сім'ї, варто звернутися для отримання підтримки та поради до різних фахівців залежно від конкретної ситуації.  

634
10.02.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

1059
23.02.2024

На чисельні прохання в Івано-Франківську відбудеться концерт рок-кумира, українського музиканта-мультиінструменталіста, вокаліста, композитора Олега Скрипки та гурту Воплі Відоплясова. Подія відбудеться 3 березня 18:00 - Івано-Франківськ, Panorama PUB,

299
25.02.2024

Водночас президент упевнений, що союзники із Заходу не підтримують цей фейк.

301
20.02.2024

Перша інформація про те, що український президент готується звільнити Валерія Залужного, з’явилася у січні 2024 року. На той момент в Кремлі не тямили себе від радості.  

743 2
15.02.2024

Станом на лютий 2024 року Головнокомандувачу Збройних сил Олександру Сирському висловили довіру 40% українців, найвищу довіру зберігає колишній Головнокомандувач Валерій Залужний — 94%.  

1377 1
11.02.2024

Президент Володимир Зеленський вніс нові зміни у керівництво Збройних сил України, зокрема замінивши командувачів Об’єднаних сил та Десантно-штурмових військ.  

957 1