Звернення до лікаря з підозрою на безплідність

Звернення до лікаря з підозрою на безплідність

Цикл проходить за циклом, але попри відсутність контрацепції, вагітність все не настає. Ця ситуація не з чуток знайома дуже багатьом парам, набагато більшій кількості, ніж заведено вважати, адже не всі готові обговорювати такі особисті теми. І все ж таки поступово назріває потреба обговорення проблеми з лікарем. Подумати про можливе безпліддя варто, якщо вагітність не настала протягом року-двох регулярного незахищеного сексу.

Детально про консультацію репродуктолога: https://mdclinics.com.ua/ua/uslugi/konsultaciya-reproduktologa/

Ознаки безпліддя

Головною ознакою є відсутність вагітності попри регулярні спроби. Окрім того, є деякі симптоми, які можуть вказувати на захворювання, які порушують репродуктивну функцію.

Ознаки можливих проблем із фертильністю у жінки:

  • Аномальні менструації: нерегулярні, болючі, надто довгі чи надто короткі.
  • Схильність до акне.
  • Ріст волосся за чоловічим типом (над верхньою губою, на підборідді, грудях, надмірне оволосіння рук і ніг).
  • Зайва вага.
  • Випадання та витончення волосся.
  • Білі виділення з молочних залоз, не пов'язані з лактацією.
  • Дискомфорт під час статевого акту.

Це лише можливі симптоми, вони не завжди є і не завжди пов'язані саме з безпліддям.

Ознаки можливих проблем із фертильністю у чоловіка:

  • Порушення лібідо.
  • Проблеми з ерекцією.
  • Мізерна еякуляція або її відсутність.
  • Порушення з боку яєчок: припухлість, набряклість, болючість, маленькі та тверді яєчка.

Так само, як і у жінок, чоловіче безпліддя може не мати жодних симптомів.

Де знайти лікаря?

Фахівець із лікування безпліддя називається репродуктологом. Репродуктологи ведуть консультації у спеціалізованих центрах репродуктивного здоров'я. Можна піти двома шляхами: поцікавитись лікарями, зробити попередній вибір на основі відгуків та звернутися до медзакладу, де цей лікар приймає. Але краще спочатку вибрати центр. Якщо потрібні діагностика та лікування, а діагностика буде потрібно з високою ймовірністю, то краще відвідувати ту установу, яка, по-перше, має широкі діагностичні можливості, а по-друге, зручно розташована, адже відвідувати її доведеться досить регулярно. Хороші медзаклади залучають кваліфікованих та досвідчених фахівців — їм також зручніше працювати там, де є всі можливості для діагностики та лікування.

Як записатись до репродуктолога?

Зробити це найпростіше. Знайдіть сайт обраного медцентру, там обов'язково є розділ «Контакти». Телефонуйте чи пишіть у месенджер, як вам зручніше. Все, що потрібно, це сказати, що ви хочете відвідати репродуктолога, та вибрати відповідну дату.

Що потрібно для візиту до репродуктолога?

Найкраще прийти до лікаря удвох. Безпліддя — не проблема чоловіка або жінки, це завжди проблема пари. Коли репродуктолог поговорить з обома партнерами, йому буде простіше визначити подальший напрямок.

Для першого візиту більше нічого особливого не потрібно. Але якщо ви раніше проходили обстеження та лікування, пов'язане з ендокринними порушеннями, пухлинними захворюваннями, хворобами тазових органів, генетичними проблемами, бажано взяти з собою медичні документи. Це може звузити напрямок діагностичного пошуку, а частина досліджень може не знадобитися, якщо вони були виконані раніше.

Які перспективи?

Переважна більшість пар, які бажають народити дитину, досягає своєї мети. Як правило, проблему вдається вирішити зміною способу життя, медикаментозною терапією чи хірургічним втручанням. Якщо це не допомагає, вдаються до допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ). До них відносяться екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ), внутрішньоматкова інсемінація (ВМІ), використання донорських та інші. Внаслідок ДРТ вагітніють 60–65% жінок. Тож навіть у разі діагностованій безплідності зберігається високий шанс стати батьками.

Автор: Каверіна Вікторія Олексіївна — акушер-гінеколог, репродуктолог.

Медичні центри «Мати та дитина»:

  • Київ, вул. Макіївська, 8
  • Київ, вул. Юрія Литвинського, 54/15
  • Київ, просп. Володимира Івасюка, 8, корп. 4
  • Житомир, вул. Велика Бердичівська, 43
  • Львів, вул. Замарстинівська, 85а
  • Київ, вул. Казимира Малевича, 83
Рекламний матеріал


03.12.2023 485
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

991
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

1032
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

1309
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

1208
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1574
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

3296

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1019

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1060

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1940

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1953
05.12.2024

Зима – це час, коли наш організм потребує тепла, енергії та поживних речовин, щоб впоратися з холодом.   

316
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

696
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

704
06.12.2024

Про День Святого Миколая, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

468
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7717
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3885
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1308
04.12.2024

Українську писанку внесли до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.  

201
05.12.2024

Верховна Рада четвертого грудня ухвалила в цілому законопроєкт про підвищення акцизу на тютюнові вироби.  

2768
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

597
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

771