Коломийській писанці 20 років, історію візитівки міста описала Оксана Ясінська, завідувачка Музею писанкового розпису.
У середу, 23 вересня, на зламі двох тисячоліть урочисто відкрили сучасну оригінальну споруду, побудовану спеціально для єдиного у світі Музею писанкового розпису у вигляді найбільшої у світі писанки, висота якої понад 13 метрів, інформує Фіртка з посиланням на НТК.
Спроєктував будівлю, в основу якої лягла ідея коломийського художника-вітражиста Володимира Блащука, івано-франківський архітектор Ігор Шумин. Концепцію сучасної експозиції музею розробила Ярослава Ткачук.
Проєкти інтер'єрів здійснили коломийські митці Василь Андрушко та Мирослав Ясінський, однак за браком коштів їх втілили тільки частково. Нове оригінальне приміщення музею звели за рекордний термін – усього за 90 днів.
Працювали і вдень, і вночі, щоб устигнути відкрити музей в рамках проведення Х Міжнародного гуцульського фестивалю. Тоді подивитися на оригінальну архітектурну споруду приїхали сотні поважних гостей на чолі з Президентом.
Відтоді унікальний музей став справжньою візитівкою міста й області, які стали називати писанковими, набув ще більшої популярності як в Україні, так і за кордоном. В експозиції представлено понад 12 тисяч писанок з усієї України та тридцяти країн світу.
Зараз музей на реконструкції, бо за час двадцятилітньої діяльності будівля почала руйнуватися. Працівники та дирекція музею сподіваються, що в скорім часі найбільша у світі писанка знову зустрічатиме коломиян і гостей міста оновленою й ошатною, йдеться на сторінці музею у соціальній мережі фейсбук.