Заступник голови облдержадміністрації Ігор Зварич взяв участь у засіданні Ради профспілок області, на якому розглядалися підсумки виконання Регіональної угоди за 2011-2012 роки та завдання профспілкових організацій області щодо забезпечення громадського контролю за дотриманням трудового законодавства.
У своєму виступі Ігор Зварич підтримав рішення Ради профспілок щодо оголошення 2013-го Роком боротьби профспілок проти використання роботодавцями нелегальної, нестійкої та нестандартної зайнятості, «тіньової» виплати заробітної плати, інших порушень трудових прав.
За його словами, в облдержадміністрації уже напрацьований проект комплексної Програми з легалізації зарплат, яка буде затверджена спільним рішенням ОДА і ради профспілок області.
"У цій Програмі передбачено «алгоритм спільних дій щодо легалізації зарплат», до якого також будуть включені і пропозиції, які висловили сьогодні профспілкові активісти", - сказав чиновник
Ігор Зварич наголосив, що облдержадміністрація для підвищення соціальних стандартів запропонувала центральним органам влади 25 пропозицій, які потребують вирішення на державному рівні.
Підписана тристороння угода між облдержадміністрацією, обласним об’єднанням організацій роботодавців та Радою профспілок області не є догмою, в неї можна вносити «зміни, доповнення чи укладати додаткові угоди».
Він також відповів на запитання учасників засідання, зокрема щодо відновлення роботи «Карпатнафтохіму», діяльності «Техмашу» (м. Калуш) та інших підприємств.
Довідково: До Регіональної угоди було включено 137 зобов’язань сторін. Із них - 38 спільних зобов’язань, 38 зобов’язань обласної державної адміністрації, 31 зобов’язання сторони об’єднань роботодавців і 30 зобов’язань профспілкових об’єднань. Із 38 зобов’язань обласної державної адміністрації станом на 1січня 2013 року виконано 36, виконано частково – 1 та не виконано – 1. Частково виконано зобов’язання у сфері соціального захисту, а саме п. 6.4. – рішенням обласної ради від 05.01.2012 р. № 410-12/2012 “Про обласний бюджет на 2012 рік”, зокрема надання та повернення пільгового довгострокового кредиту молодим сім’ям та одиноким громадянам на будівництво (реконструкцію) та придбання житла передбачено 500,0 тис. грн., з яких станом на 01.01.2013 р. профінансовано 378,7 тис. грн.
Невиконаним зобов’язанням Угоди залишився пункт 6.3, за яким сторона обласної державної адміністрації повинна забезпечувати прозорість і постійний контроль за формуванням та застосуванням цін і тарифів на споживчі товари та послуги, на які запроваджено державне регулювання цін. Рішення про зміну діючих цін і тарифів приймаються лише після попереднього їх погодження з профспілками. Дані функції здійснювала Державна інспекція з контролю за цінами в області, проте наприкінці 2011 року дану організацію було ліквідовано, а її повноваження та функції нікому передано не було.