Провідні журналісти з України, Словаччини, Угорщини й Румунії напишуть про кулінарні принади Карпат.
15-19 серпня відбувся ознайомчий тур міжнародних туристичних оглядачів та туроператорів з новими комплексними пакетами туристичних послуг. Їх розробили в рамках проекту «Карпатська мережа кулінарної спадщини».
Чотири транскордонні пакети туристичних послуг розробили партнери проекту з дотриманням принципів відповідального туризму. Це «Споконвічні традиції в історії та традиційних стравах Марамурешу та Сату-Маре» (Румунія), «Свято збережені таємниці або подорож гурмана битими шляхами» (Угорщина), «Гастрономічний тур Кошицьким краєм» (Словаччина), «Гуцульські пригоди: у пошуках кулінарних скарбів» (Україна). Чотири тури об’єднані в єдину «Подорож Карпатською кулінарною спадщиною», пише Репортер.
При їх підготовці провели значну роботу з фермерами, власниками гостьових будинків, виробниками традиційних продуктів харчування, туристичними підприємствами, аби започаткувати нові атракції, як-то майстер-класи/школи з приготування традиційних страв, екскурсії традиційними господарствами, гірськими пасовищами, місцями виробництва сиру в домашніх умовах тощо.
Під час туру презентували яскраві фрагменти «Подорожі карпатською кулінарною спадщиною» у кожній з країн Мережі. На думку організаторів, це дозволило отримати багато вражень та зібрати інформацію про унікальні ресурси Івано-Франківщини, Марамурешу, Сату-Маре, краю Кошице, Соболч-Сатмар-Берега. За підсумками туру журналісти підготують статті та фотозвіти у провідних туристичних виданнях України, Словаччини, Румунії та Угорщини.
Довідка Фіртки:
Головними виконавцями проекту «Карпатська мережа кулінарної спадщини» є Туристична асоціація Івано-Франківщини (Україна), Виконавчй комітет Івано-Франківської міської ради (Україна), Асоціація «Еколоджік» (Румунія), Торгово-промислова палата повіту Сату-Маре (Румунія), Асоціація Шамос-Базар (Угорщина), Кошицька регіональна філія Словацької торгово-промислової палати та промисловості (Словаччина).
Метою проекту є збереження та популяризація ролі та різноманіття карпатської кухні та кулінарних традицій як чинників сталого регіонального розвитку та збереження місцевої культурної спадщини.
У рамках проекту створили Мережу карпатської кулінарної спадщини, що на сьогодні об’єднала біля 500 підприємств та організацій Румунії, Угорщини, України та Словаччини, що здійснюють діяльність в напрямку збереження та просування карпатської кулінарної спадщини.