
У розмові з учасниками проекту директор Центру Михайло Євчук ознайомив їх із роботою Центру в цілому, його структурою. Він також розповів представникам ЗМІ з якими проблемами звертаються люди, які переїхали з окупованих територій та розпочали нове життя на Прикарпатті і, яку їм допомогу надають місцеві центри, інформує прес-служба ІФ ОДА.
Як зауважив Михайло Євчук, питання, з якими звертаються внутрішньо переміщені особи стосуються надання одноразової допомоги, отримання субсидій, оформлення спадщини, надання тимчасового житла, пенсійного забезпечення, пільгового кредитування.
При зверненні внутрішньо переміщених осіб працівники бюро правової допомоги, а це фахові юристи, надають первинну правову допомогу з таких напрямків, як роз’яснення існуючого законодавства стосовно прав і свобод переміщених осіб та правова підтримка у випадку їх порушення, допомога в отриманні необхідних документів (реєстрація ВПО, підготовка клопотань для отримання соціальної допомоги, відновлення правових та особистих документів). Поряд із цим, Регіональний центр проводить роботу з надання вторинної допомоги на безоплатній основі, яка включає представлення або захист інтересів внутрішньо переміщених осіб перед державними, правоохоронними, судовими органами, підготовка та подання судових позовів про відновлення порушених прав, участь адвокатів у судових справах.
У ході розмови Михайло Євчук відповів на запитання журналістів. Зокрема, щодо поінформованості громадськості про послуги Центру, співпраці з громадськими та правозахисними організаціями тощо. Присутня на зустрічі Лариса Пантелюк, яка очолює ГО “Всеукраїнське об’єднання “Українці Донбасу і Криму” (м Івано-Франківськ), розповіла учасникам проекту про координацію діяльності з місцевими органами державної влади та самоврядування. Вона наголосила на тісній співпраці з Регіональним та місцевими центрами БВПД у питаннях надання консультативно-правової допомоги внутрішньо переміщеним особам, які переїхали з південно-східних областей України та АР Крим. Заступник директора Регіонального центру Володимир Ковальчук розповів про співпрацю з іншими громадськими організаціями (МГЦ “Еталон”, “БФ Солідарність”, Громадською приймальнею УГС з прав людини) у питанні допомоги внутрішньо переміщеним особам.
Журналісти також поспілкувалися із клієнтом Центру, який має статус внутрішньо переміщеної особи. Володимир Поповиченко розповів представникам мас-медіа, як працівники Івано-Франківського місцевого центру з надання БВПД допомогли йому відновити порушене право у питанні погашення заборгованості за нібито невчасно сплачений кредит в одній із банківських установ. Так сталося, що документи які підтверджували виконання його боргових зобов’язань, Володимир не встиг забрати через поспішний вимушений від’їзд з Донецької області. Але завдяки професійності адвоката, який діяв за дорученням місцевого центру та його участі у судовому процесі позовні вимоги банку було відхилено і Володимиру не довелося сплачувати чималу суму коштів неправомірно нарахованого боргу.
Довідково: проект “Голос місцевих ЗМІ”реалізується Європейським Союзом і Фондом Томсона в Україні. Він спрямований на розвиток регіональних медіа та зменшення соціальної напруги у громадах, шляхом публікацій збалансованих матеріалів про людей, які вимушено покинули свої домівки через події на Сході країни та переїхали в інші області України.