Знову разом: історія братів, яких розлучили через закриття "Теплого дому" на Івано-Франківщині

Фото: ілюстративне.


Два рідні брати, вихованці обласного центру соціальної підтримки дітей та сімей "Теплий дім" у Долині, знову живуть разом. Через ліквідацію "Теплого дому" їх розлучили у два різні будинки-інтернати.

Одного з хлопців направили до Залучанського дитбудинку, а іншого залишили у центрі, передає Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати.

Таке порушення прав дитини зафіксувала тимчасова слідча комісія Верховної Ради України під час свого інспектування соцзакладів на Прикарпатті.

В.о. начальника служби у справах захисту дітей Івано-Франківської облдержадміністрації Віталія Попович пояснила цю ситуацію: про те, що ці хлопці – рідні брати, у службі не знали.

Соціальний центр підтримки дітей і сімей "Теплий дім" розрахований на 35 дітей-сиріт і на 15 дітей, які потребують реабілітації за станом здоров’я. Віталія Попович каже, що перед ними постало питання, яким чином можна забезпечити подальше функціонування дітей з інвалідністю, адже у долинському закладі вони можуть бути тільки до 18 років.

"Прийняли рішення, щоб дітей з інвалідністю перевести в Залучанський будинок-інтернат, оскільки він має всі необхідні для цього пристосування. А "Теплий дім" доповнити дітьми-сиротами, які перебували у центрах соціально-психологічної реабілітації (у селі Мединя й Івано-Франківському обласному центрі)", – пояснює держслужбовиця.

За її словами, служба у справах захисту дітей ОДА звернулася до керівництва закладу, щоб ті подали їм документи про дітей, які можуть бути переведені до Залучанського будинку-інтернату.

"У "Теплому домі" діти-сироти перебувають на повному державному утриманні, керівництво закладу є їхніми законними представниками. Ми попросили, щоб вони визначили, які діти можуть бути переведені у Залучанський інтернат відповідно до медичних показів і відповідно до тих нормативних документів, які можуть відповідати переведенню у цей заклад. І дирекція визначила нам сімох дітей", – розповідає Віталія Попович.

Усіх сімох дітей було переведено до Залуччя, разом з ними й цього хлопчика.

"Коли ТСК підняла питання про розлучення двох братів, для мене це було шоком, бо ми цього не знали. Нам були подані документи дітей (довідки, показання), але ніде не було вказано, що в нього є брат", – продовжує чиновниця.

23-го квітня, на час проведення сесії обласної ради, на якому ухвалили рішення скасувати ліквідацію "Теплого дому", обидва брати перебували у центрі разом.

Держслужбовиця каже, що де-юре жодних порушень, здійснених інспекцією, не було:

"Не йшла мова про усиновлення. Йде мова про переведення із закладу в заклад. І законодавство не забороняє цього, якщо є медичні покази. Але чисто з морального боку це було зроблено неправильно".

Також, за її словами, на сьогодні спеціально створена комісія проводить службове розслідування. Колишнього керівника служби у справах захисту дітей Івана Ковалика відсторонили від виконання обов’язків.

Нагадаємо, 19 лютого обласна рада ухвалила рішення щодо ліквідації "Теплого дому". Дітей мали перевести у Тлумацький заклад, а на балансі Долинської міської ради створити інклюзивно-ресурсний центр. В обласній службі у справах дітей повідомили, що таке рішення ухвалили через дороговартісне утримання закладу.


Читайте також:

Геть руки від "Теплого дому": під ОДА люди просять не закривати дитбудинок у Долині (ФОТО)

Рішення обласної ради про ліквідацію "Теплого дому" на Прикарпатті хочуть скасувати (ФОТО/ВІДЕО)

Дитячий центр «Теплий дім» на Прикарпатті працює без змін попри процедуру ліквідації

Депутати скасували рішення про ліквідацію «Теплого дому» на Прикарпатті: в ОДА ще не знають, як його фінансуватимуть


30.04.2021 1992
Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

396
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

530
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2335
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1724
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2019
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5624 16

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

65

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1134

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1147

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1659
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

889
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

744
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14562
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

560
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10403
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6077
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

625
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7553
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2791
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

537
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

633
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

467