ЗНО на 200 балів. Історії успіху прикарпатських випускників (ФОТО/ВІДЕО)

З-поміж 2 820 учасників ЗНО з Калуського району, двоє випускників отримали максимальні 200 балів – Назар Забавський та Уляна Ковалів.

Вони розповіли про підготовку до ЗНО та у які виші планують вступати, передає Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати.

Назара Забавського в Калуській громаді цього року визнали кращим випускником та нагородили премією імені Дмитра Бахматюка. Також хлопець здав ЗНО на відмінно – "200 балів" отримав з історії України.

"Напевно, історія – у мене в генах, від дитинства. Звичайно, мама мені допомагала розвиватися у цьому напрямку. І на олімпіадах, і на ЗНО. І з її підтримкою дуже легко було готуватися, і я їй за це дякую", – говорить випускник Калуського ліцею імені Дмитра Бахматюка Назар Забавський.

ЗНО на 200 балів. Історії успіху прикарпатських випускників

Мати Назара каже, що пишається сином і дає поради батькам випускників, як підтримувати своїх дітей під час ЗНО.

"Насамперед – це мотивувати свою дитину, створювати ситуацію успіху. Ти можеш, але для того, щоб ти показав всі свої можливості, треба працювати в декількох напрямках, і в психологічному також", – мовить Ольга Забавська.

За 200 балів Назар отримав 5 тисяч гривень. Цього року в Калуській міській раді вирішили так заохотити випускників.

ЗНО на 200 балів. Історії успіху прикарпатських випускників

"Так, я вже знаю, куди хочу вступити – у Києво-Могилянську академію. І ця нагорода дає мені впевненість у завтрашньому дні, принаймні, перший місяць в Києві", – поділився Назар Забавський.

Уляна Ковалів отримала 10 тисяч гривень. Дівчина здала ЗНО на 200 балів із двох предметів – англійської мови та історії України. Дівчина – випускниця Пійлівського ліцею.

"З англійської було неочікувано. Я як побачила 200, я два рази оновила сторінку. "Точно 200? Я все добре бачу?" Одягла ще раз окуляри. "Точно двісті?" Розбудила цілу хату", – каже Уляна Ковалів.

Підготовку до ЗНО дівчина розпочала рік тому із карти мрії, куди записала свої плани: історія України, англійська та українська мови – не менше 190 балів.

ЗНО на 200 балів. Історії успіху прикарпатських випускників

"У моєї донечки план був із 1 вересня, вона його написала і виклала на стіні у рамочці. І в неї був план досягнень на цей рік. Вона не знімала його до того часу, поки не здала останнє ЗНО. І на кожному цьому етапі поставила "галочку", що вона досягнула своєї мети", – розповідає Наталя Ковалів.

читайте також: З наступного тижня в Україні розпочнеться додаткова сесія ЗНО

Також дівчина на рік завела сторінку в Instagram під назвою "Я тут вчуся" і видалила особистий профіль. Підписувалася на всі корисні матеріали. Навіть через відеокурс в Instagram підготувалася до ЗНО з історії України. З вибором університету дівчина визначилася в останні місяці.

"Якщо, наприклад, два роки тому, то я, взагалі, впевнено йшла в медичний. А так все дуже крутиться швидко, і ніколи не думала, що я захочу в Київ, у Шевченка на англійську філологію", – пояснює випускниця Пійлівського ліцею Уляна Ковалів.

Дівчину чекають після університету в рідному ліцеї та готові запропонувати роботу каже директор закладу.

"Дійсно, цього року дирекція школи попросила Уляну, коли закінчить університет, якщо буде її ласка, щоб прийшла до школи працювати. Ми докладемо максимум зусиль, щоб ця дитина могла працювати у своєму закладі, де вона навчалася", – розповів директор Пійлівського ліцею Іван Качак.

Обоє випускників не знають, чи повернуться у Калуш після навчання, але хочуть працювати в Україні й розвивати саме її.

До слова, цього року на Прикарпатті 24 учні склали зовнішнє незалежне оцінювання на 200 балів.


Читайте також:

В Івано-Франківську на ЗНО зареєструвалась рекордна кількість учасників

100 тисяч за ЗНО на "відмінно": школярі можуть отримати премії за високі результати

Українська стане обов’язковою мовою ЗНО


03.07.2021 1775
Коментарі ()

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

345
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

551
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1307
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2240 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1114
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3038

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

873

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1021

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1448

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2055
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26347 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

742
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

941
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2978
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1231
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

925
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1184
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1193
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

397
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4236
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1056
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1624