Знайдена панацея від онкозахворювань?

 

/data/blog/45177/93d252b0d0c4def14238e1cf87de84b0.jpg

 

Вчені і лікарі за допомогою нової технології вилікували від раку смертельно хвору людину. Нова методика може стати потужним ліками для лікування онкологічних та багатьох інших захворювань.


Онкологічні захворювання, на жаль, дуже поширені і до того ж стоять на шляху до радикального продовження життя. Сучасні засоби лікування раку не дуже надійні, але вчені, можливо, знайшли ефективний засіб лікування всіх видів раку, а також безлічі інших захворювань. Суть нової технології полягає у «навчанні» імунних клітин пацієнта боротьбі з клітинами раку. Перші успішні досліди по лікуванню пацієнтів у важкому стані продемонстрували найвищу ефективність нової методики.

 

Ніку Уилкинсу був поставлений діагноз лейкемія, коли йому було всього 4 роки. На жаль, ані хіміотерапія, ані пересадка кісткового мозку від його сестри не допомогли позбутися від хвороби. До 14 років стало ясно, що всі існуючі способи лікування не допомагають, а значить Нік швидше за все помре.

 

На щастя, хлопчика включили в експериментальну програму лікування, розроблену в Університеті Пенсільванії. Разом з 20-ма іншими молодими пацієнтами Нік Уілкінс пройшов курс експериментального лікування в Дитячій лікарні Філадельфії.

 

На цих вихідних на щорічних зборах Американського гематологічного суспільства лікарі представили доповідь про успішне завершення експерименту. Дивно, але вже через 2 місяці після лікування Нік повністю вилікувався від раку. З 21 пацієнта у 18 спостерігалося повне вилікування лише після одного курсу лікування.

 


Нова терапія заснована на використанні Т-клітин імунної системи пацієнта та, при належній кваліфікації лікарів, потенційно може бути здійснена в будь-якому сучасному медичному центрі. Лікування проходить наступним чином: спочатку лікарі беруть у пацієнта імунні Т-клітини і перепрограмують їх шляхом передачі в нових генів. Модифіковані клітини «націлюють на певні ракові клітини, і таким чином Т-клітини пацієнта набувають властивість виявляти і атакувати пухлинні клітини. Після перепрограмування, Т-клітини вводять в тіло пацієнта, у якого раніше ці клітини були взяті. В тілі людини кожна перепрограммированная клітина передає свою нову генетичну модифікацію 10 000 інших клітин. Таким чином, в організмі пацієнта з‘являється велика кількість «мисливців», які починають знищувати ракові клітини. По суті, вчені «навчили» імунітет боротися з раком точно так само, як він бореться, наприклад, з застудою.

 

У лікування є свої особливості, так, після введення модифікованих клітин почалася активна боротьба з раком, яка вилилася в звичайні симптоми боротьби з інфекцією: висока температура, слабкість і т.п. В цей час пацієнтів тримали у відділенні інтенсивної терапії, наприклад Нік Уілкінс провів там день. Однак побічні ефекти нового лікування не йдуть ні в яке порівняння з важким отруєнням організму в результаті протиракової хіміотерапії або небезпеками і хворобливістю операції по пересадці кісткового мозку.

 


Нова технологія лікування дозволяє «навчити» імунні Т-клітини атакувати клітини пухлини. Подібна методика, теоретично, може застосовуватися для лікування будь-яких видів раку на будь-якій стадії, а також багатьох інфекційних захворювань і важких отруєнь.

 

Нова методика є дуже ефективною. У Ніка через 2 місяці після лікування в крові не виявлено жодної ракової клітини. Більш того, генетично модифіковані Т-клітини вижили і можуть існувати в крові пацієнтів протягом мінімум 3 років. Це означає, що пацієнти надійно захищені від рецидиву хвороби власною імунною системою.

 

Лікарі дивляться на нову технологію оптимістично. Клінічні експерименти з нею ведуться лише з 2010 року, але до цих пір кількість рецидивів залишається дуже низьким, в тому числі і у дорослих пацієнтів. Так, з 12 повністю вилікуваних дорослих, тільки у одного спостерігався рецидив, причому рецидиви після терапії модифікованими Т-клітинами піддаються лікуванню набагато легше.

 

Сьогодні нова методика лікування доступна лише в ході експериментальних клінічних програм, але лікарі вважають, що через 3-5 років вона стане звичайною клінічною практикою.

 

«П’ятнадцять років тому я був у лабораторії і дивився, як модифіковані Т-клітини вбивають ракові в чашці Петрі. Потім були експерименти на мишах і, нарешті, лікування людей, — розповідає доктор Реньє Брентьен (Renier Brentjens). — Я ніколи не забуду першого пацієнта, у якого в кістковому мозку була величезна кількість ракових клітин. Але після нової терапії, я подивився в мікроскоп і не зміг знайти жодної ракової клітини. Це просто фантастика».


23.12.2013 1781 4
Коментарі (4)

Марія 2013.12.23, 13:35
Це чудова новина для міліонів людей ,які не мали жодного шансу вижити і помирали в муках. Це також чудова новина для родичів цих хворих, які не мали можливості допомогти своїм рідним
Зоряна 2014.01.16, 21:58
Бачила уривок телепередачi про цi дослiдження. Це не фейк, а правда. Яка надiя для батькiв хворих дiточок!
Alexandra Sulima 2015.03.18, 14:00
Доброго дня! Мене звати Олена і я хвора на рак. Я дуже прошу тих хто вилікував рак підшлункової залози зателефонувати мені по тел + 38096 217 5217. Велике спасибі!
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

889 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

803
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1619
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2247
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4226 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3233

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

226

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

454

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

395

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

864
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

636
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

681
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

965
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1090
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

678
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6263
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1755
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31770 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1558
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

762 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

727