Знайдена панацея від онкозахворювань?

 

/data/blog/45177/93d252b0d0c4def14238e1cf87de84b0.jpg

 

Вчені і лікарі за допомогою нової технології вилікували від раку смертельно хвору людину. Нова методика може стати потужним ліками для лікування онкологічних та багатьох інших захворювань.


Онкологічні захворювання, на жаль, дуже поширені і до того ж стоять на шляху до радикального продовження життя. Сучасні засоби лікування раку не дуже надійні, але вчені, можливо, знайшли ефективний засіб лікування всіх видів раку, а також безлічі інших захворювань. Суть нової технології полягає у «навчанні» імунних клітин пацієнта боротьбі з клітинами раку. Перші успішні досліди по лікуванню пацієнтів у важкому стані продемонстрували найвищу ефективність нової методики.

 

Ніку Уилкинсу був поставлений діагноз лейкемія, коли йому було всього 4 роки. На жаль, ані хіміотерапія, ані пересадка кісткового мозку від його сестри не допомогли позбутися від хвороби. До 14 років стало ясно, що всі існуючі способи лікування не допомагають, а значить Нік швидше за все помре.

 

На щастя, хлопчика включили в експериментальну програму лікування, розроблену в Університеті Пенсільванії. Разом з 20-ма іншими молодими пацієнтами Нік Уілкінс пройшов курс експериментального лікування в Дитячій лікарні Філадельфії.

 

На цих вихідних на щорічних зборах Американського гематологічного суспільства лікарі представили доповідь про успішне завершення експерименту. Дивно, але вже через 2 місяці після лікування Нік повністю вилікувався від раку. З 21 пацієнта у 18 спостерігалося повне вилікування лише після одного курсу лікування.

 


Нова терапія заснована на використанні Т-клітин імунної системи пацієнта та, при належній кваліфікації лікарів, потенційно може бути здійснена в будь-якому сучасному медичному центрі. Лікування проходить наступним чином: спочатку лікарі беруть у пацієнта імунні Т-клітини і перепрограмують їх шляхом передачі в нових генів. Модифіковані клітини «націлюють на певні ракові клітини, і таким чином Т-клітини пацієнта набувають властивість виявляти і атакувати пухлинні клітини. Після перепрограмування, Т-клітини вводять в тіло пацієнта, у якого раніше ці клітини були взяті. В тілі людини кожна перепрограммированная клітина передає свою нову генетичну модифікацію 10 000 інших клітин. Таким чином, в організмі пацієнта з‘являється велика кількість «мисливців», які починають знищувати ракові клітини. По суті, вчені «навчили» імунітет боротися з раком точно так само, як він бореться, наприклад, з застудою.

 

У лікування є свої особливості, так, після введення модифікованих клітин почалася активна боротьба з раком, яка вилилася в звичайні симптоми боротьби з інфекцією: висока температура, слабкість і т.п. В цей час пацієнтів тримали у відділенні інтенсивної терапії, наприклад Нік Уілкінс провів там день. Однак побічні ефекти нового лікування не йдуть ні в яке порівняння з важким отруєнням організму в результаті протиракової хіміотерапії або небезпеками і хворобливістю операції по пересадці кісткового мозку.

 


Нова технологія лікування дозволяє «навчити» імунні Т-клітини атакувати клітини пухлини. Подібна методика, теоретично, може застосовуватися для лікування будь-яких видів раку на будь-якій стадії, а також багатьох інфекційних захворювань і важких отруєнь.

 

Нова методика є дуже ефективною. У Ніка через 2 місяці після лікування в крові не виявлено жодної ракової клітини. Більш того, генетично модифіковані Т-клітини вижили і можуть існувати в крові пацієнтів протягом мінімум 3 років. Це означає, що пацієнти надійно захищені від рецидиву хвороби власною імунною системою.

 

Лікарі дивляться на нову технологію оптимістично. Клінічні експерименти з нею ведуться лише з 2010 року, але до цих пір кількість рецидивів залишається дуже низьким, в тому числі і у дорослих пацієнтів. Так, з 12 повністю вилікуваних дорослих, тільки у одного спостерігався рецидив, причому рецидиви після терапії модифікованими Т-клітинами піддаються лікуванню набагато легше.

 

Сьогодні нова методика лікування доступна лише в ході експериментальних клінічних програм, але лікарі вважають, що через 3-5 років вона стане звичайною клінічною практикою.

 

«П’ятнадцять років тому я був у лабораторії і дивився, як модифіковані Т-клітини вбивають ракові в чашці Петрі. Потім були експерименти на мишах і, нарешті, лікування людей, — розповідає доктор Реньє Брентьен (Renier Brentjens). — Я ніколи не забуду першого пацієнта, у якого в кістковому мозку була величезна кількість ракових клітин. Але після нової терапії, я подивився в мікроскоп і не зміг знайти жодної ракової клітини. Це просто фантастика».


23.12.2013 1896 4
Коментарі (4)

Марія 2013.12.23, 13:35
Це чудова новина для міліонів людей ,які не мали жодного шансу вижити і помирали в муках. Це також чудова новина для родичів цих хворих, які не мали можливості допомогти своїм рідним
Зоряна 2014.01.16, 21:58
Бачила уривок телепередачi про цi дослiдження. Це не фейк, а правда. Яка надiя для батькiв хворих дiточок!
Alexandra Sulima 2015.03.18, 14:00
Доброго дня! Мене звати Олена і я хвора на рак. Я дуже прошу тих хто вилікував рак підшлункової залози зателефонувати мені по тел + 38096 217 5217. Велике спасибі!
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

289
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2909
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21063
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1975
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1345 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2359

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

689

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2135

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

815

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1403
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

134
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

464
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

996
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

139
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

753
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

734
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

678
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8209
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

813 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

872
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2163 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

816