Зміни з квітня: чого очікувати українцям

Зміна оподаткування, перерахунок пенсій, скасування вихідного на Великдень та відновлення роботи закладів культури — зміни, які очікують на українців вже цього місяця.

Триває 37-й день нашої загальнодержавної оборони після восьми років війни на Донбасі. Наші Збройні Сили, Національна поліція і Національна гвардія, розвідка поступово звільняють українські міста від окупантів і на деяких напрямках переходять у контрнаступ.

Війна внесла свої корективи у життя людей. Фіртка розповідає, що саме зміниться в Україні у квітні.

Зміна оподаткування

Так, з 1 квітня для ФОПів I та II групи виплати єдиного податку будуть добровільними. А великий бізнес перейде на спрощену систему оподаткування. ФОП III групи зможуть виплачувати єдиний податок з обороту в розмірі 2%. Ці зміни діють до скасування воєнного стану.

Водночас є винятки. Деякі ФОПи не зможуть вибрати спрощену систему оподаткування. Зокрема, юридичні особи та фізичні особи − підприємці, які здійснюють:

— діяльність з організації, проведення азартних ігор, лотерей (крім розповсюдження лотерей), парі (букмекерське парі, парі тоталізатора);

— обмін іноземної валюти;

— виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива, сидру, пері (без додання спирту) та столових вин);

— видобуток, реалізацію корисних копалин;

— страхові (перестрахові) брокери, банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії, інші фінансові установи, визначені законом; реєстратори цінних паперів;

— представництва, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи юридичної особи, яка не є платником єдиного податку;

— фізичні та юридичні особи – нерезиденти.

Перерахунок пенсій

Пенсії перерахують працюючим пенсіонерам, яких в Україні приблизно 2,5 мільйона.

Пенсію підвищать особам, які мають не менше 24 місяців страхового стажу з моменту призначення пенсії. Перерахунок відбудеться автоматично - звертатися нікуди не потрібно. Розмір надбавки буде залежати від одержуваної зарплати та кількості відпрацьованого стажу.

Самі надбавки будуть виплачені тільки в липні, коли дані про стаж отримає Пенсійний фонд. Тобто фактично пенсії зростуть влітку, але перерахунок відбудеться у квітні.

Відновлення роботи закладів культури

З 1 квітня театри, опери та концертні зали в Україні поступово почнуть відкривати. Кожен заклад готуватиме свою програму та працюватиме за власним графіком. Детальну інформацію про розклад, а також щодо придбання квитків потрібно дізнаватися на сайтах закладів. 

Частина коштів від придбаних квитків йтиме на допомогу українським захисникам або на гуманітарну підтримку.

Скасування вихідного на Великдень
Великдень 2022 року випадає на 24 квітня. Щорічно наступний день після Великодня оголошується вихідним днем. 
Однак, Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» №2136-IX від 15 березня 2022 року встановив додаткові правила на час війни. Тому цьогоріч 25 квітня буде робочим через внесені до Трудового кодексу зміни.
Зокрема,  у період дії воєнного стану немає офіційних святкових та неробочих днів. Тому за цими загальними правилами, встановленими Законом № 2136-IX, під час війни працівники мають працювати в понеділок, 25 квітня, з оплатою праці як у звичайний (а не святковий) робочий день.
Втім, якщо війна закінчиться до цього дня, то вихідний можуть повернути.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Війна вплинула на думку. Чи підтримують теперішній курс України мешканці західних регіонів?


Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

607
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3187
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21314
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2099
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1591 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2466

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

391

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

269

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

858

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2262
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

282
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

557
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1103
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

263
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

881
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

850
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

764
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8339
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

423
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1214 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2282 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

971