ЗМІ: В Україні сотні тисяч рабів-азіатів шиють брендовий одяг під "дахом" чиновників

 

Господарями підпільних фабрик є бізнесмени з Китаю і В'єтнаму і високі чини з українських силових структур.

 


В Україні кросівки, майки, куртки і спортивні костюми виготовляють нелегали-іммігранти з В'єтнаму і Китаю. Адреси таких фабрик законспіровані, а приміщення гуртожитків нелегалів ретельно приховані від сторонніх очей.



При цьому про такі цехи знає дуже маленьке коло осіб. Зокрема, це працівники міліції, які сприяють незаконному бізнесу, а також вербувальники робочої сили в країнах Південно-Східної Азії, повідомляє ТСН з посиланням на "Вести".



За словами джерел видання в силових структурах, підпільні фабрики нелегалів покривають вкладення вже через місяць роботи, при цьому навіть у разі розкриття міліцією, втрати власників будуть не великі. Крім того, немає проблем і з персоналом - дешева рабська сила з В'єтнаму поставляється до України протягом багатьох років.



Правда, при найменшій небезпеці цехи по виготовленню фальшивих Adidas змінюють свою адресу. Більшість таких фабрик розташовані навколо найбільших оптових ринків у Києві, Одесі, Харкові та Хмельницькому. "Тільки в Одеській області на промринок "7-й кілометр" працює більше 30 нелегальних артілей (найбільші - в райцентрах Березівка та Роздільна), - повідомив співробітник київського управління СБУ Олексій М. - Більшу частину міні-заводів складають китайці, власники більше десятка цехів - в'єтнамці. Вони приїхали до України в 90-х, встигли отримати наші паспорти і підняти свій бізнес. Як правило, вони - власники декількох контейнерів і лотків на "7-му кілометрі", з яких їхні ж співвітчизники торгують handmade-одягом з лейблами всесвітньо відомих фірм. Матеріал для своєї продукції вони купують також там, на ринках".



При цьому матеріал для шиття привозять араби. "Українські підприємці арабського походження давно спеціалізуються на цьому. А потім араби купують доморощені Adidas і Nike, зроблені азіатами і продають у своїх магазинах як товар, вироблений в Еміратах", - зазначив Олексій.



За його словами, прибутковість такого виробництва доходить до 1000%. "Собівартість пошиття спортивного костюму - близько 50 грн. А продають за 400-500 грн. Невеликий цех з 30 робітниками - швачками, закрійникам і фурнитурщиками виробляє від 100 до 300 костюмів в день, процес не зупиняється і вночі. Підневільні робітники орють у три зміни", - говорить силовик.



Основна частина робочої сили - це нелегали - іммігранти з В'єтнаму, інші ж Китаю та Афганістану.



"Головна мета нелегалів - коли-небудь потрапити до Європи. Але грошей на дорогу та облаштування ні в кого з них немає. У В'єтнамі працює безліч вербувальників, які перевозять майбутню робочу силу за свої гроші. Ці постачальники потім отримають свої кровні з відсотками - від власників підпільних цехів в Україні", - кажуть співрозмовники з СБУ.



Працюють нелегали по 1-1,5 року, а їхня середня зарплата становить $ 150-200 на місяць. Однак більшу частину грошей господарі забирають в рахунок оплати проїзду до України і майбутнього перевезення працівника до Європи, і за їжу. Таким чином, на руки емігранти отримують по $ 20-30 в місяць. При цьому відразу після прибуття на підпільний цех у нелегалів забирають паспорти як своєрідну гарантію, що працівник не втече.



Більшості емігрантів, щоб потрапити до Європи, доводиться відпрацьовувати за 2-3 роки. "Але майже всі повертаються в Україну через місяць-інший. І працюють на того ж господаря", - повідомив співробітник ГПУ.



Варто зазначити, що особливий економічний підйом підпільні фабрики відчули під час проведення Євро-2012. "Майже половина майок і сувенірів з футбольною символікою виготовили в'єтнамці в Україні", - повідомив Олексій М.



У цілому, за словами правоохоронців, річний оборот підпільних цехів сягає $ 100 млн, але офіційно в МВС називають ці дані перебільшеними.



Розміщуються підпільні фабрики в Україні там, де шукати їх не прийде в голову самим досвідченим детективам. "В Одеській області цех з нелегалами працює на території... військової частини. Там шиють кросівки тих же Reebok, Adidas. Його власник - в'єтнамець, а допомагає йому колишній високопоставлений міліціонер, який досі щільно зав'язаний з владою області, - зазначив співробітник СБУ Олексій Ж. - Під інші цехи орендують виробничі приміщення на закинутих заводах. Ще кілька власників купили будинки з ділянками в селищах під Одесою, обнесли їх високими парканами і влаштували цехи... під землею! Ви уявіть собі: під звичайними сільськими хатами вириті двох- і триярусні підземні приміщення!"



При цьому, як описує силовик, на поверхню землі господарі вивели труби вентиляції цеху, які замасковані травою і чагарником.


27.06.2013 843 3
Коментарі (3)

Я 2013.06.28, 15:25
Риба гниє з голови. Головна відповідальність за все це - на "наших" силовиках. Це вже давно не правоохоронні органи, а бізнес організаця, яка ще й до того ж має прикриття законом і фінансування з бюджету нашими ж грішми. Добре влаштувались. Нічого, вже не надовго...
Марта 2013.06.28, 16:27
Нас же нещодавно Америка визнала рабовласницькою країною, то чого ми дивуємось. Це ж зрозуміло, що не буде звичайний громадянин рабів тримати, тут плечі широкі потрібні. Ось через таку деградацію і постає актуальне питання і потреба, що комуняки озвучують, про зміну соціально-економічного ладу, як методу боротьби з теперішньою ситуацією.
вася 2013.06.28, 16:31
рабовласництво ще одне підтвердження африканського походження української нації, як і 100% корупція
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

714
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2724
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1704 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3833
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5600
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1785

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

307

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

290

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

457

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

987
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

585
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

583
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

861
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2100
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

626
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

954
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

5017
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1165
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

500 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

700
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

481
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

805