ЗМІ: В Україні сотні тисяч рабів-азіатів шиють брендовий одяг під "дахом" чиновників

 

Господарями підпільних фабрик є бізнесмени з Китаю і В'єтнаму і високі чини з українських силових структур.

 


В Україні кросівки, майки, куртки і спортивні костюми виготовляють нелегали-іммігранти з В'єтнаму і Китаю. Адреси таких фабрик законспіровані, а приміщення гуртожитків нелегалів ретельно приховані від сторонніх очей.



При цьому про такі цехи знає дуже маленьке коло осіб. Зокрема, це працівники міліції, які сприяють незаконному бізнесу, а також вербувальники робочої сили в країнах Південно-Східної Азії, повідомляє ТСН з посиланням на "Вести".



За словами джерел видання в силових структурах, підпільні фабрики нелегалів покривають вкладення вже через місяць роботи, при цьому навіть у разі розкриття міліцією, втрати власників будуть не великі. Крім того, немає проблем і з персоналом - дешева рабська сила з В'єтнаму поставляється до України протягом багатьох років.



Правда, при найменшій небезпеці цехи по виготовленню фальшивих Adidas змінюють свою адресу. Більшість таких фабрик розташовані навколо найбільших оптових ринків у Києві, Одесі, Харкові та Хмельницькому. "Тільки в Одеській області на промринок "7-й кілометр" працює більше 30 нелегальних артілей (найбільші - в райцентрах Березівка та Роздільна), - повідомив співробітник київського управління СБУ Олексій М. - Більшу частину міні-заводів складають китайці, власники більше десятка цехів - в'єтнамці. Вони приїхали до України в 90-х, встигли отримати наші паспорти і підняти свій бізнес. Як правило, вони - власники декількох контейнерів і лотків на "7-му кілометрі", з яких їхні ж співвітчизники торгують handmade-одягом з лейблами всесвітньо відомих фірм. Матеріал для своєї продукції вони купують також там, на ринках".



При цьому матеріал для шиття привозять араби. "Українські підприємці арабського походження давно спеціалізуються на цьому. А потім араби купують доморощені Adidas і Nike, зроблені азіатами і продають у своїх магазинах як товар, вироблений в Еміратах", - зазначив Олексій.



За його словами, прибутковість такого виробництва доходить до 1000%. "Собівартість пошиття спортивного костюму - близько 50 грн. А продають за 400-500 грн. Невеликий цех з 30 робітниками - швачками, закрійникам і фурнитурщиками виробляє від 100 до 300 костюмів в день, процес не зупиняється і вночі. Підневільні робітники орють у три зміни", - говорить силовик.



Основна частина робочої сили - це нелегали - іммігранти з В'єтнаму, інші ж Китаю та Афганістану.



"Головна мета нелегалів - коли-небудь потрапити до Європи. Але грошей на дорогу та облаштування ні в кого з них немає. У В'єтнамі працює безліч вербувальників, які перевозять майбутню робочу силу за свої гроші. Ці постачальники потім отримають свої кровні з відсотками - від власників підпільних цехів в Україні", - кажуть співрозмовники з СБУ.



Працюють нелегали по 1-1,5 року, а їхня середня зарплата становить $ 150-200 на місяць. Однак більшу частину грошей господарі забирають в рахунок оплати проїзду до України і майбутнього перевезення працівника до Європи, і за їжу. Таким чином, на руки емігранти отримують по $ 20-30 в місяць. При цьому відразу після прибуття на підпільний цех у нелегалів забирають паспорти як своєрідну гарантію, що працівник не втече.



Більшості емігрантів, щоб потрапити до Європи, доводиться відпрацьовувати за 2-3 роки. "Але майже всі повертаються в Україну через місяць-інший. І працюють на того ж господаря", - повідомив співробітник ГПУ.



Варто зазначити, що особливий економічний підйом підпільні фабрики відчули під час проведення Євро-2012. "Майже половина майок і сувенірів з футбольною символікою виготовили в'єтнамці в Україні", - повідомив Олексій М.



У цілому, за словами правоохоронців, річний оборот підпільних цехів сягає $ 100 млн, але офіційно в МВС називають ці дані перебільшеними.



Розміщуються підпільні фабрики в Україні там, де шукати їх не прийде в голову самим досвідченим детективам. "В Одеській області цех з нелегалами працює на території... військової частини. Там шиють кросівки тих же Reebok, Adidas. Його власник - в'єтнамець, а допомагає йому колишній високопоставлений міліціонер, який досі щільно зав'язаний з владою області, - зазначив співробітник СБУ Олексій Ж. - Під інші цехи орендують виробничі приміщення на закинутих заводах. Ще кілька власників купили будинки з ділянками в селищах під Одесою, обнесли їх високими парканами і влаштували цехи... під землею! Ви уявіть собі: під звичайними сільськими хатами вириті двох- і триярусні підземні приміщення!"



При цьому, як описує силовик, на поверхню землі господарі вивели труби вентиляції цеху, які замасковані травою і чагарником.


27.06.2013 806 3
Коментарі (3)

Я 2013.06.28, 15:25
Риба гниє з голови. Головна відповідальність за все це - на "наших" силовиках. Це вже давно не правоохоронні органи, а бізнес організаця, яка ще й до того ж має прикриття законом і фінансування з бюджету нашими ж грішми. Добре влаштувались. Нічого, вже не надовго...
Марта 2013.06.28, 16:27
Нас же нещодавно Америка визнала рабовласницькою країною, то чого ми дивуємось. Це ж зрозуміло, що не буде звичайний громадянин рабів тримати, тут плечі широкі потрібні. Ось через таку деградацію і постає актуальне питання і потреба, що комуняки озвучують, про зміну соціально-економічного ладу, як методу боротьби з теперішньою ситуацією.
вася 2013.06.28, 16:31
рабовласництво ще одне підтвердження африканського походження української нації, як і 100% корупція
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

549
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

1940
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33327
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2219
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2958
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5017 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

338

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1102

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

707

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

922
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

204
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

506
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

584 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1063
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

904
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

996
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

769
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30144 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

796
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3772
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

430
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

466