ЗМІ: В Україні сотні тисяч рабів-азіатів шиють брендовий одяг під "дахом" чиновників

 

Господарями підпільних фабрик є бізнесмени з Китаю і В'єтнаму і високі чини з українських силових структур.

 


В Україні кросівки, майки, куртки і спортивні костюми виготовляють нелегали-іммігранти з В'єтнаму і Китаю. Адреси таких фабрик законспіровані, а приміщення гуртожитків нелегалів ретельно приховані від сторонніх очей.



При цьому про такі цехи знає дуже маленьке коло осіб. Зокрема, це працівники міліції, які сприяють незаконному бізнесу, а також вербувальники робочої сили в країнах Південно-Східної Азії, повідомляє ТСН з посиланням на "Вести".



За словами джерел видання в силових структурах, підпільні фабрики нелегалів покривають вкладення вже через місяць роботи, при цьому навіть у разі розкриття міліцією, втрати власників будуть не великі. Крім того, немає проблем і з персоналом - дешева рабська сила з В'єтнаму поставляється до України протягом багатьох років.



Правда, при найменшій небезпеці цехи по виготовленню фальшивих Adidas змінюють свою адресу. Більшість таких фабрик розташовані навколо найбільших оптових ринків у Києві, Одесі, Харкові та Хмельницькому. "Тільки в Одеській області на промринок "7-й кілометр" працює більше 30 нелегальних артілей (найбільші - в райцентрах Березівка та Роздільна), - повідомив співробітник київського управління СБУ Олексій М. - Більшу частину міні-заводів складають китайці, власники більше десятка цехів - в'єтнамці. Вони приїхали до України в 90-х, встигли отримати наші паспорти і підняти свій бізнес. Як правило, вони - власники декількох контейнерів і лотків на "7-му кілометрі", з яких їхні ж співвітчизники торгують handmade-одягом з лейблами всесвітньо відомих фірм. Матеріал для своєї продукції вони купують також там, на ринках".



При цьому матеріал для шиття привозять араби. "Українські підприємці арабського походження давно спеціалізуються на цьому. А потім араби купують доморощені Adidas і Nike, зроблені азіатами і продають у своїх магазинах як товар, вироблений в Еміратах", - зазначив Олексій.



За його словами, прибутковість такого виробництва доходить до 1000%. "Собівартість пошиття спортивного костюму - близько 50 грн. А продають за 400-500 грн. Невеликий цех з 30 робітниками - швачками, закрійникам і фурнитурщиками виробляє від 100 до 300 костюмів в день, процес не зупиняється і вночі. Підневільні робітники орють у три зміни", - говорить силовик.



Основна частина робочої сили - це нелегали - іммігранти з В'єтнаму, інші ж Китаю та Афганістану.



"Головна мета нелегалів - коли-небудь потрапити до Європи. Але грошей на дорогу та облаштування ні в кого з них немає. У В'єтнамі працює безліч вербувальників, які перевозять майбутню робочу силу за свої гроші. Ці постачальники потім отримають свої кровні з відсотками - від власників підпільних цехів в Україні", - кажуть співрозмовники з СБУ.



Працюють нелегали по 1-1,5 року, а їхня середня зарплата становить $ 150-200 на місяць. Однак більшу частину грошей господарі забирають в рахунок оплати проїзду до України і майбутнього перевезення працівника до Європи, і за їжу. Таким чином, на руки емігранти отримують по $ 20-30 в місяць. При цьому відразу після прибуття на підпільний цех у нелегалів забирають паспорти як своєрідну гарантію, що працівник не втече.



Більшості емігрантів, щоб потрапити до Європи, доводиться відпрацьовувати за 2-3 роки. "Але майже всі повертаються в Україну через місяць-інший. І працюють на того ж господаря", - повідомив співробітник ГПУ.



Варто зазначити, що особливий економічний підйом підпільні фабрики відчули під час проведення Євро-2012. "Майже половина майок і сувенірів з футбольною символікою виготовили в'єтнамці в Україні", - повідомив Олексій М.



У цілому, за словами правоохоронців, річний оборот підпільних цехів сягає $ 100 млн, але офіційно в МВС називають ці дані перебільшеними.



Розміщуються підпільні фабрики в Україні там, де шукати їх не прийде в голову самим досвідченим детективам. "В Одеській області цех з нелегалами працює на території... військової частини. Там шиють кросівки тих же Reebok, Adidas. Його власник - в'єтнамець, а допомагає йому колишній високопоставлений міліціонер, який досі щільно зав'язаний з владою області, - зазначив співробітник СБУ Олексій Ж. - Під інші цехи орендують виробничі приміщення на закинутих заводах. Ще кілька власників купили будинки з ділянками в селищах під Одесою, обнесли їх високими парканами і влаштували цехи... під землею! Ви уявіть собі: під звичайними сільськими хатами вириті двох- і триярусні підземні приміщення!"



При цьому, як описує силовик, на поверхню землі господарі вивели труби вентиляції цеху, які замасковані травою і чагарником.


27.06.2013 732 3
Коментарі (3)

Я 2013.06.28, 15:25
Риба гниє з голови. Головна відповідальність за все це - на "наших" силовиках. Це вже давно не правоохоронні органи, а бізнес організаця, яка ще й до того ж має прикриття законом і фінансування з бюджету нашими ж грішми. Добре влаштувались. Нічого, вже не надовго...
Марта 2013.06.28, 16:27
Нас же нещодавно Америка визнала рабовласницькою країною, то чого ми дивуємось. Це ж зрозуміло, що не буде звичайний громадянин рабів тримати, тут плечі широкі потрібні. Ось через таку деградацію і постає актуальне питання і потреба, що комуняки озвучують, про зміну соціально-економічного ладу, як методу боротьби з теперішньою ситуацією.
вася 2013.06.28, 16:31
рабовласництво ще одне підтвердження африканського походження української нації, як і 100% корупція
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

619
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1806 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1106 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

532
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6882 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11336 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

312

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1048

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1094

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1089
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

257
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1061
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

826
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

717
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

648
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2922
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4418
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18418
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

290
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

334
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

644
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

746