ЗМІ: Свавілля на Грушевського чинив франківський «Беркут»

 

/data/blog/70352/5ad21695a59c2841857d2c7697376505.jpg

 

Владислав Цілицький, 24-річний програміст з Києва, був затриманий спецпідрозділом «Беркут» 20 січня 2014 року о 9:30 вечора. Він входив до групи 6-10 протестувальників, які були на вершині колонади над входом до футбольного стадіону «Динамо» на вулиці Грушевського. Всім їм було наказано лягти на дах, але Владислав Цілицький та ще один учасник групи стали єдиними протестувальниками, яких затримали. На прохання Радіо Свобода через рік після цих подій, Владислав пригадав, як все було.

«Тут важко орієнтуватись, коли все відбудували, але барикади були десь на цьому рівні. Ця частина колонади була за кордоном міліції. А місце, де залазили на колонаду, було з цієї сторони. Туди полізли хлопці» – 24-річний програміст Владислав Цілицький через рік після побиття на колонаді стадіону «Динамо» імені Валерія Лобановського намагається пригадати як все було.

На колонаді 20 січня минулого року його жорсткого побив «Беркут». Тривожні кадри зняті того вечора зображaують щонайменше трьох «беркутівців», які наносять жорстокі постійні удари двом людям у верхній частині колонади. Люди, які стояли перед колонадою кричали й світили ліхтариками, намагаючись зупинити побиття. Але «беркутівців», схоже, це розізлило ще більше.

«Хлопця, якого затримали переді мною, скинули з арки. Ось звідси. Вони крикнули своїм «ловіть його» і скинули. А в мене руки були в наручниках, то мене вони не скидали і слава Богу, бо я б там просто вбився. Далі спустили мене по сходах вниз. На рівні першого поверху скільки там було чоловік, стільки мене й били. Я не знаю, 5-6 чоловік колом стали і били поки не довелося волокти мене під руки», – пригадує Влад.

Один із правоохоронців тягнув Владислава за губи. Потім «беркутівці» розпилили газовий балончик на його геніталії.

«Взяли руками за губи, за ніс і тягли, як худобу тягнуть за кільця. Тому в мене і губа розірвана була всередині і кров текла так, що не зупинялась. Якось не по собі, коли це згадую», – каже він.

Влад показує своє фото з лікарні. В тому жахливому стані його побачила мама і адвокат. Втім, судмедекспертизу йому ніхто в той момент не робив. До цього дійшло лише у травні, коли всі гематоми та синці з обличчя і тіла зникли. Згідно обвинувального акту, Влад був організатором масових демонстрацій, керував групою від 3 до 5 тисяч осіб, використовував битки, кийки, світлошумові гранати. За це Владу «світило» від 8 до 15 років.

«Не знаю, де вони це знайшли. При мені нічого не було вилучено. На мені вилучили футбольні щитки і власне мене. Все», – стверджує молодий чоловік.

Згодом Цілицького визнали потерпілим у кримінальній справі за фактом перевищення «Беркутом» своїх службових повноважень. Але офіційного повідомлення від Генпрокуратури досі немає.

«Ми можемо використовувати приклад Влада, як ілюстрацію десятків і сотень випадків. В більшості випадків, що відбулися на Майдані, про які ми знаємо, немає новин або ж потерпілі і адвокати не були проінформовані», – розповідає дослідник по Молдові, Україні і Білорусі Amnesty International болгарин Кразимір Янков.

 За інформацією щодо епізоду на колонаді столичного стадіону «Динамо» Радіо Свобода звернулося до Генпрокуратури. Ми запитали чи проводиться розслідування у цій справі? Й чи встановили особи бійців «Беркуту», які чинили насилля? Поки офіційної відповіді немає. А у розмові, один зі слідчих Генпрокуратури, запевнив, що події 20 січня фігурують в загальному провадженні №288, що об’єднує всі справи Майдану. Цю інформацію підтвердив і один з адвокатів родин Небесної сотні Павло Дикань.

«Це є предметом розслідування. Мені здається там є певні зрушення. Можливо, ми скоро дізнаємося певні новини щодо осіб, які винні у цих правопорушеннях», – запевнив адвокат.

Але залишається неясною доля іншого хлопця, якого скинули з арки. Ще влітку Радіо Свобода на цьому ж місці розпитувало одного з колишніх бійців «Беркуту», який погодився говорити, не показуючи обличчя. Він сказав, що не знає, чи живий той, кого скинули, але з впевненістю сказав, що свавілля чинив франківський «Беркут».

Радіо Свобода продовжить розслідувати цей епізод Майдану, зокрема звернеться з коментарями й щодо цього твердження. Має бути повне розслідування й справедливе покарання – наголошує Влад Цілицький.

«Зла я не тримаю, – каже він. – Але люди, що робили жахливі злочини не повинні ходити серед нас. Те, що моя справа не розслідується, це найгірше, що може бути, адже ми тут стояли за справедливість. А за рік вона не відновлена».

 


24.02.2015 554 3
Коментарі (3)

Ivan Ivanov 2015.02.24, 13:05
Сукупне поняття "франківський Беркут" має бути розшифроване, бо мордував того хлопця не увесь Беркут, а конкретні персони, можливо, зі складу Франківського. Але, якщо не помиляюся, у франківському Беркуті були і такі, що відмовлялися їхати у Київ взагалі. Вони теж "франківський Беркут". а той бувший, що давав інкогніто інтерв'ю, має піти свідком, принаймні, там би й виклав свої факти щодо походження того Беркута. Загалом схоже на черговий намір розколу за регіональним походженням. Панові Владиславу довгих років щасливого життя, божим сподіванням у тій країні, за яку він потерпав.
Саша Іванов 2015.02.24, 16:08
погоджуюсь із попереднім коментом. а оце інкогніто дуже похоже на журналістські байки для піару і читабельності+рейтинги
Роман Брудр 2015.02.24, 17:48
зате маєм про що поговорити, а проблеми сучасності та їх рішення можуть і почекати до кращих часів(якщо настануть,а потім буде не до того). ))))))))))))))))
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

577
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5124 3
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1661
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1675
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2822
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2465

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

403

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1614

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2348

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3088
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

165
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

712
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

885
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

467
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

657
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16125
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

3011
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

272
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1128
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

982 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

783