Жителі села на Прикарпатті зібрали 100 тис. гривень на Генплан

 

Населені пункти Івано-Франківщини терміново потребують нових Генпланів. Лише 80% мають відповідні документи розвитку територій.

 

Більше половини давно застарілі. Нові зміни до «Закону про регулювання містобудівної діяльності» набрали чинності 4 січня цього року. І відтепер на ведення будь-якої господарської діяльності, земельних питань чи будівництва без нової документації дозволу не видадуть. На жаль, аби виготовляти Генплани сільські громади не мають коштів. Але вихід завжди можна знайти.

 

Так жителі села Пістинь Косівського району самі здали близько ста (!) тисяч гривень на розроблення Генплану. Така ініціатива наразі єдина на Івано-Франківщині.

 

— Пістинь — дуже давнє село перша письмова згадка про нього зафіксована у 1375 році. Щоправда колись це було містечко, — з гордістю розповідає сільський голова Тарас Бейсюк. — Наша територія 3050 гектарів, а територія населеного пункту згідно проекту землеустрою, який розробило Міністерство екології та природних ресурсів у 2006 році, наша територія стала 1040 гектарів. Приріст нашого населення, скажімо, за минулий рік — 37%. Всього у нас понад чотири тисячі жителів, як для карпатського села—це велика кількість. Люди не виїжджають закордон. А тому потрібно документально закріплену свою територію, пишуть Вікна.

 

— Тобто генплан села надасть якісь переваги?

 

— Аякже! Адже У нас немає де зробити ані кладовище, ані побудувати дитсадок, ані відвести місце для спортивних споруд. Аби усе це було, терміново був потрібен генеральний план. Адже востаннє Генплан Пістиня робили ще за часів Радянського Союзу. Якщо його зробити, то буде соціально-економічний розвиток території і громади. А наразі наша сільрада є дотаційною, навіть фонд зарплати маємо на 10 місяців. Тому треба шукати дохідну частину. Це можна зробити, коли є Генплан, де чітко вказано: тут промислові землі. Ось, скажімо в нас є територія, де ще років понад 20 тому у Пістині були цегельні, ще на почату ХХ століття робили цеглу та черепицю. А що тепер? Треба шукати інвестора, який, до слова, має чітко знати, на якій землі що можна робити а на якій ні. У чесних домовленостях з інвестором—запорука успіху. Та й навіть сама сільська влада тепер чітко знатиме: де земля під сінокіс, де під забудову, де під промисловість. А зараз будь-хто, в тому числі й сільські голови можуть легко змінити призначення землі. Як матимемо Генплан—цього не буде. І я, як голова, буду в певних рамках. Цього я не боюся, бо завжди роблю все по закону.

 

— Як вдалося переконати людей здавати кошти на Генплан?

 

— У нас дуже дружнє село. Освічені і добрі депутати сільради. У нас їх 20. Люди зрозуміли та вкладали свої гроші, хто скільки міг. Платила і сільська рада. Кошти ми віддали у «Діпроміст», де мають розробляти документ. Генплан, звісно могла би й зробити сільрада, але маємо, як і тисячі сіл в Україні, проблеми з фінансуванням. І проплатити Генплан — дуже важко. Зрештою, я сам відмовився від усіх доплат на оздоровлення, винагород аби ці кошти дати на Генплан забудови села. не все так легко, але, коли нам хтось буде перешкоджати, то жителі Пістиня готові виступити на захист села та своїх інтересів.


07.02.2013 2307 1
Коментарі (1)

Сергій Артьомов 2013.02.10, 13:39
Думаю, що 100 тис. грн. вистачить на Генпланування декількох зон населеного пункту Пістинь. Для нашого села Денежникове Луганської області на розробку Генплану 700 га населеного пункту потрібно 300-350 тис. грн. і то це за домовленістю з проектним інститутом Киева, який запронував суттєву знижку за розробку Генплану. Але досвід прикарпатців цікавий і потребує реплікації. Хоча моя особиста думка, щодо вводу в дію закону "Про регулювання містбудівної діяльністі" - це чергова фантасмагорія урядовців, яка не має ні чого спільного з реаліїми сьогодення. Впевнений, що цей закон відмінять, як тільки запрацює ВР...
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

494
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5014
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1416
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1299
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2561
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3950

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

339

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1175

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1015

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

939
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

253
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10626
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

330
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

595
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5648
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1412
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

283
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

192
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

568 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1001
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

872