Житло, стометрівка і музей пива: що планують збудувати на території Калуського пивзаводу

На черговій зустрічі у прямому ефірі із першим заступником Калуського міського голови Мирославом Тихим, яка відбулася 1 квітня, йшлося про новий проєкт забудови території в районі Калуського пивзаводу.

Зокрема про деталі розповів власник пивзаводу Руслан Терешко, який також був присутній у студії, пише Фіртка з посиланням на Калуш-FM.

За словами Мирослава Тихого, керівництво пивзаводу звернулося до влади міста з пропозицією щодо реновації та реконструкції заводу, в тому числі й благоустрою території та будівництва соціальних проєктів на ділянці, яку вони орендують.

Як розповів Руслан Терешко, до калуського заводу він має відношення з 2008 року. І хоча виробництво розвивається, але є багато проблем, оскільки це радянська спадщина: як обладнання, так і споруди, яким по 30-50 років. Протягом останніх трьох років підприємство взагалі дотаційне. Тому йшла мова про його продаж, але покупця не знайшли, чи навіть зупинення діяльності.

У результаті, щоб зберегти завод як історичну спадщину, так і робочі місця, було прийняте рішення про його реновацію з реконструкцією і зосередженням самого виробництва на тій ділянці, де є історичні споруди, які придатні для виробництва. Наразі виробництво займає до 20% території, на якій знаходиться пивзавод. Частина територій вільна або забудована вже непридатними будівлями. З метою більш ефективного використання цієї території прийняли рішення про поєднання реновації пивзаводу з будівництвом житлового комплексу.

За словами власника, житловий комплекс представлятиме собою забудову, де будуть внутрішні закриті двори з ландшафтним дизайном і озелененням, дитячими й спортивними майданчиками. Територія буде під відеонаглядом і охороною.

З іншого боку буде громадський простір для мешканців Калуша, так звана стометрівка, яка з’єднає дві дороги й буде пішохідною зоною. У будівлях планують заклади громадського харчування та торгівлі. Житловий квартал і виробництво по архітектурному стилю мають доповнювати одне одного.

На думку Руслана Терешка, поєднання реновації пивзаводу і житлової забудови дасть поштовх до розвитку цілого мікрорайону. Ця забудова може буде навіть кращою, ніж в Івано-Франківську, і привабливою для жителів Калуша, які мають намір придбати житло.

За словами Мирослава Тихого, зосередити виробництво планують у будівлі солодовні, якій понад 100 років. Частина фасаду – це австрійська червона цегла. Тож ці фасади і будівлю загалом відновлять. На першому і другому поверсі солодовні – будуть технологічні лінії, а третій-четвертий – музей, де розмістять певне обладнання, етикетки, пляшки й інші артефакти, пов’язані з пивоварінням у Калуші, та дегустаційний зал.

«Калушани і гості зможуть ознайомитися з історією калуської броварні та скуштувати продукт, – додав власник. – Тобто пивоварня розвиватиметься, рецептура пива буде збережена, також будуть додаткові робочі місця і в пивоварні, і в тих об’єктах, які є у проєкті. Головне наше завдання, щоб виробництво не зупиняло своєї діяльності, бо якщо ти виходиш з ринку, то повернутися до нього і відновити втрачені позиції по реалізації продукції важко. Тому це все проходитиме паралельно: реконструкція, ремонт, закупівля нового енергоефективного обладнання, щоб бути конкурентоздатним, зокрема і по ціні в межах України».

Даний проєкт розробило Франківське архітектурне бюро, а втілювати його має забудовник, якого наразі не називають. Щодо термінів реалізації, то це 3-4 роки.

Наразі проєкт дошліфовується архітекторами і його кінцевий варіант представлять на розгляд міської ради та громади. Надалі також розроблятиметься детальний план території і будуть проведені громадські слухання.


Читайте також:

Франківський краєзнавчий музей модернізують (ВІДЕО)


02.04.2021 1599
Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

471
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

584
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2352
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1743
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2035
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5639 16

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

156

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1150

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1171

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1674
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

913
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

757
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14581
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

596
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10416
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6107
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

641
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7582
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2832
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

566
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

650
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

485