Жінки-мироносиці, як покровительки жіноцтва

В Україні маємо два дні особливого вшанування жінок: одне з них - 8 березня, ми отримали  у спадок від радянського союзу.

Згодом, відмовляючись від радянської спадщини, за незалежності України встановили святкування «Дня матері» (Mother's Day) - Міжнародний день матері, сім’ї та материнства. Цей день в Україні святкується з 2000 року у  другу неділю травня.

Але існує також і християнське свято з вшанування жінки, як матері-християнки, берегині сім’ї. У другу неділю після Великодня православні та греко-католики вшановують жінок-мироносиць.

Всі ми знаємо, що Ісуса Христа під час Його земної проповіді супроводжували апостоли, але також була невелика група жінок,  які були зцілені Христом, і також ходили на Його проповіді піклуючись про нічліг та їжу

«…та дехто з жінок, що були вздоровлені від злих духів і хвороб…що маєтком своїм їм служили.» (Лк. 8:2-3).

У євангеліста Луки ми знаходимо імена цих жінок: Марія Магдалина - Христос зцілив її від важкої хвороби, а також врятував від каменування, Іоанна - дружина урядника царя Ірода,  Марфа і Марія - сестри Лазаря, Марія Клеопова - двоюрідна сестра Діви Марії та мати апостола Якова-молодшого, Саломія - родичка Діви Марії, її  сини — Яків та Іоанн — найближчі до Господа апостоли.

Чому ж така велика шана до тих жінок у Церкви? 

Саме їм першим з’явився Христос після свого Воскресіння.

Зранку,  у перший день тижня після розп’яття Христа і всіх страшних подій, які з цим пов’язані, не маючи страху, жінки взяли миро (тому і мироносиці) та пахощі, аби намастити тіло і підготувати його, згідно з юдейськими традиціями, до поховання. 

В цей час найближчі люди, які були з Христом – апостоли - перелякані переховувались, боячись бути схопленими римською владою.

Отож, бачимо, що апостоли, які були свідками багатьох чудес Ісуса Христа, були більше наляканими, аніж жінки, які  проявили свою стійкість у вірі та безстрашність попри всі жахіття, які відбувалися в них на очах.

По дорозі до гробу Господнього їх навіть не зупиняв і не жахав той факт, що гріб привалений великим каменем та виставлена охорона, та й  події розп'яття дуже свіжі, і можливо влада шукає послідовників Христа, щоб схопити. Підійшовши до гробниці, вони побачили, що  камінь був відвалений землетрусом, а нажахана сторожа розбіглася.

Зайшовши всередину гробу (печери) і не побачивши тіла Ісуса Христа, жінки побачили ангела в білому одязі, що сидів праворуч того місця, де було покладено Господа; їх пройняв жах.

Ангел же сказав їм: «Не жахайтеся. Ісуса шукаєте Назарянина, розіп'ятого. Він воскрес — Його нема тут. Ось місце, де поклали Його».

Прийшовши до учнів, жінки розповіли про все, що бачили й чули. Ці події не налякали жінок, а тільки утвердили у вірі в Христа і в Його вчення.

Духовний подвиг жінок-мироносиць, самовіддана допомога, їх жертовна любов є яскравим прикладом віри, вартим наслідування.

Бо  навіть страшна картина розп’яття Христа змусила розбігтися всіх учнів. Лише Іоан Богослов і жінки-мироносиці залишалися поруч з Учителем до останнього Його подиху на Хресті.

Безстрашні жінки-мироносиці розповіли світові радісну звістку Воскресіння Христового та є покровительками й захисницями українського жіноцтва, яке в цей непростий для України час показало свою стійкість, надійність та відвагу.


18.04.2023 Роман Тадра 5311
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1585
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3035
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1069
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1110
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1137 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3362 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

145

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1038

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

858

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

394
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

246
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2432
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1198
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1236
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

506
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15131
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7439
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

262
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

320
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

338
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

426
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

718