Жахіття з Данії: норка підіймається з мертвих (ФОТО)

На початку листопада уряд Данії оголосив про винищення тварин після того, як у норки виявили мутовану версію нового коронавірусу. Фотографія: Оле Дженсен/Getty Images  


Тушки піднялися на поверхню в імпровізованій "братській могилі" внаслідок розкладання газів.

Мертві норки "воскресають" зі своїх могил у Данії після того, як через страх перед мутацією коронавірусу знищили тисячі тваринок та поховали в неглибоких ямах, з яких зараз деякі тушки піднімаються на поверхню.

"У міру розпаду тіл можуть утворюватися гази", - заявив представник національної поліції Томас Крістенсен державній телекомпанії DR. "Це змушує все це трохи розширюватися. Таким чином, у найгірших випадках гази виштовхують тушку із землі".
Поліція в Західній Ютландії, де кілька тисяч норок поховані в загальній могилі на військовому полігоні, намагалася протистояти моторошному явищу, засипаючи ґрунт поверх тушок, які знаходяться в траншеї глибиною метр.
"Це природний процес", - сказала Крістенсен. “На жаль, один метр ґрунту - це не просто один метр ґрунту - все залежить від того, якого типу це ґрунт. Проблема в тому, що піщаний ґрунт у Західній Ютландії занадто легкий. Тож нам довелося покласти зверху більше ґрунту".
Додаючи занепокоєння, місцеві ЗМІ повідомляють, що тварини також могли бути поховані занадто близько до озер та підземних запасів води, що викликало побоювання щодо можливого забруднення ґрунтових та питних запасів води.
Аерофотознімок показує, як тисячі вбитих норок поховані на полі біля міста Хольстебро на заході. Фотографія: Morten Stricker/ Ritzau Scanpix / AFP / Getty Images

"Здається, ніхто насправді не знає наслідків цього", - сказала Сьюзан Мюнстер з данського управління водних ресурсів Джилландсу Постену. "Треба визнати, що це мене турбує". Принаймні два місцеві мери вимагали викопати та спалити тушки норок, сказав Мюнстер.
Один місцевий політик Лейф Броггер дав коментар у газету: "Влада грається з нашим оточенням і використовує його як смітник".
Фотографії та відеоролики про норок у Данії викликали жваве обговорення у соціальних мережах: один користувач Twitter назвав 2020 рік "роком норки зомбі-мутантів", а інший закликав людей "бігти ... норка прийде за вами".
Міністерство охорони навколишнього середовища Данії заявило, що це явище є "тимчасовою проблемою, пов'язаною з процесом гниття", додавши, що територія буде контролюватися цілодобово, доки не буде встановлена ​​огорожа, "щоб уникнути потенційних проблем для тварин і людей".
Крістенсен заявив, що існує невеликий ризик для людей від тушок, що розкладаються, які продезінфіковані й покриваються вапном перед захороненням, оскільки вірус передавався переважно живою норкою, яка видихає його в повітря.
Однак можливо, що "невелика кількість бактерій все ще може потрапити в їхнє хутро", сказав він, додавши, що "ніколи не було здоровим наближатися до мертвих тварин, тому звичайно, слід триматися подалі".
На початку листопада Данія, найбільший у світі експортер норкового хутра, оголосила про знищення понад 15 мільйонів норки в країні після виявлення мутованої версії вірусу, яка могла поставити під загрозу ефективність майбутніх вакцин.
Через два тижні, і в розпал політичної кризи щодо законності свого указу, уряд дійшов висновку, що загроза людським вакцинам "з великою ймовірністю була ліквідована" за відсутності подальших випадків мутованої версії.


28.11.2020 3298
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1246
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2546
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2124
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2178
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6573 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2465 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

353

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1156

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1296

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1417
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

291
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

594
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2074
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26525
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

561
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10475 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8022
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

549
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

414
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

555
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

631
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1600