Жахіття з Данії: норка підіймається з мертвих (ФОТО)

На початку листопада уряд Данії оголосив про винищення тварин після того, як у норки виявили мутовану версію нового коронавірусу. Фотографія: Оле Дженсен/Getty Images  


Тушки піднялися на поверхню в імпровізованій "братській могилі" внаслідок розкладання газів.

Мертві норки "воскресають" зі своїх могил у Данії після того, як через страх перед мутацією коронавірусу знищили тисячі тваринок та поховали в неглибоких ямах, з яких зараз деякі тушки піднімаються на поверхню.

"У міру розпаду тіл можуть утворюватися гази", - заявив представник національної поліції Томас Крістенсен державній телекомпанії DR. "Це змушує все це трохи розширюватися. Таким чином, у найгірших випадках гази виштовхують тушку із землі".
Поліція в Західній Ютландії, де кілька тисяч норок поховані в загальній могилі на військовому полігоні, намагалася протистояти моторошному явищу, засипаючи ґрунт поверх тушок, які знаходяться в траншеї глибиною метр.
"Це природний процес", - сказала Крістенсен. “На жаль, один метр ґрунту - це не просто один метр ґрунту - все залежить від того, якого типу це ґрунт. Проблема в тому, що піщаний ґрунт у Західній Ютландії занадто легкий. Тож нам довелося покласти зверху більше ґрунту".
Додаючи занепокоєння, місцеві ЗМІ повідомляють, що тварини також могли бути поховані занадто близько до озер та підземних запасів води, що викликало побоювання щодо можливого забруднення ґрунтових та питних запасів води.
Аерофотознімок показує, як тисячі вбитих норок поховані на полі біля міста Хольстебро на заході. Фотографія: Morten Stricker/ Ritzau Scanpix / AFP / Getty Images

"Здається, ніхто насправді не знає наслідків цього", - сказала Сьюзан Мюнстер з данського управління водних ресурсів Джилландсу Постену. "Треба визнати, що це мене турбує". Принаймні два місцеві мери вимагали викопати та спалити тушки норок, сказав Мюнстер.
Один місцевий політик Лейф Броггер дав коментар у газету: "Влада грається з нашим оточенням і використовує його як смітник".
Фотографії та відеоролики про норок у Данії викликали жваве обговорення у соціальних мережах: один користувач Twitter назвав 2020 рік "роком норки зомбі-мутантів", а інший закликав людей "бігти ... норка прийде за вами".
Міністерство охорони навколишнього середовища Данії заявило, що це явище є "тимчасовою проблемою, пов'язаною з процесом гниття", додавши, що територія буде контролюватися цілодобово, доки не буде встановлена ​​огорожа, "щоб уникнути потенційних проблем для тварин і людей".
Крістенсен заявив, що існує невеликий ризик для людей від тушок, що розкладаються, які продезінфіковані й покриваються вапном перед захороненням, оскільки вірус передавався переважно живою норкою, яка видихає його в повітря.
Однак можливо, що "невелика кількість бактерій все ще може потрапити в їхнє хутро", сказав він, додавши, що "ніколи не було здоровим наближатися до мертвих тварин, тому звичайно, слід триматися подалі".
На початку листопада Данія, найбільший у світі експортер норкового хутра, оголосила про знищення понад 15 мільйонів норки в країні після виявлення мутованої версії вірусу, яка могла поставити під загрозу ефективність майбутніх вакцин.
Через два тижні, і в розпал політичної кризи щодо законності свого указу, уряд дійшов висновку, що загроза людським вакцинам "з великою ймовірністю була ліквідована" за відсутності подальших випадків мутованої версії.


28.11.2020 3477
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

842 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

790
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1605
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2233
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4210 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3213

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

213

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

442

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

383

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

855
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

621
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

668
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

954
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1065
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

669
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6249
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1743
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31759 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1535
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

752 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

717