Згоріла хата: сім’я з Прикарпаття, в якій четверо людей з інвалідністю, просить допомоги (ФОТО/ВІДЕО)

Сім’я, в якій четверо людей з інвалідністю, із села Хвалибога Городенківської територіальної громади, що на Прикарпатті, просить допомоги.

Наприкінці грудня у них згоріла хата, і посеред зими люди вимушені руйнувати стіни старого будинку та планують заливати фундамент нового, інформує Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати.

Кімната - три на майже чотири метри. Два великих ліжка, невеликий прохід та кіт Василь. Ось так зараз живуть четверо дорослих людей в сім’ї Кузко: Любов, її чоловік, тато, сестра і брат. Двох доньок – шести та десяти років - відвезли до свекрухи за шість кілометрів від дому.

Любов каже, що дівчатка плачуть та сумують, але забирати їх нікуди. Сусіди та родичі родини розбирають обгорілу хату.

Іван Гаврилаш приїхав допомогти.

"Бо тут така біда сталася, що це з будь-ким може трапитися", - каже чоловік.

 "Ми за 30 кілометрів приїхали, щоб допомогти людям. Бо це наша рідня. Ми приїхали помогти, бо той кум, той брат, той сват – а хто допоможе? Більше немає кому допомогти", - розповідає Сергій Цапчук.

Любов Кузко пригадує, що вранці 22-го грудня 2020-го року відправила дітей до школи. Сама з чоловіком поїхала у Городенку до лікарні – він проходив обстеження та збирав документи, щоб оформити групу інвалідності. У чоловіка проблеми із зором, нещодавно він переніс операцію. Вдома залишилися тато, брат та сестра. На момент загоряння усі вони були в іншій будівлі.

"Приїхали за три хвилини дванадцята, то пожежа вже була. Брат відчинив двері – звідти валило сильно димом, шифер почав стріляти. Пожежна приїхала за дев'ять хвилин, із сусіднього села Виноград. Не за цілих 20 хвилин з Городенківської ТГ пожежна приїхала. Але ми нічого вже звідти не винесли, бо пожежа охопила весь будинок, у різних місцях, і не вдалося нічого зберегти", - розповідає Любов Кузко.

Врятувати з вогню вдалося лише документи – вони зберігалися у кейсі, який не встиг згоріти повністю. Решта речей довелося викинути через пошкодження вогнем або сильний запах диму.

На біду відгукнулися сусіди: впустили переночувати, доглядали перший час худобу, приносили одяг та продукти. Волонтери привозять будматеріали. Підприємець з Франківська дав сім’ї блоки для добудови кімнати.

Допомагала родині й староста Виноградського старостинського округу Світлана Шиш

"Сьогодні попросили приватного підприємця, щоб допоміг з КРАЗом, щоб вивезти залишки згорілої хати. Також долучився підрозділ з нашої місцевої пожежної частини. Вони надали допомогу по завантаженню цього сміття в КРАЗ", - говорить жінка.

Міський голова Городенківської територіальної громади Богдан Кобилянський каже, що знає цю сім’ю кілька років. За його словами, цим людям допомогли розв'язати проблеми з електроенергією та газопостачанням, які від'єднали після пожежі. Також планують закупити матеріали за гроші з бюджету громади, залучатимуть і спонсорів.

"Було прийнято рішення ще попередньою міською радою надати п'ять тисяч гривень для таких випадків. То ми якраз встигли, скерували, допомогли. Було багато організаційних моментів: через газконтору, через РЕМ. Через допомогу бізнесу постаралися допомогти", - розповідає Богдан Кобилянський.

Також міський голова Городенківської ТГ обіцяє допомогти сім'ї Кузко матеріалами для будівництва.

"Обов’язково винесемо на сесію, бо в нас ще не було розподілу бюджету розвитку. Ми винесемо на сесію питання допомоги цій сім’ї і, думаю, що саме в питанні будівництва нового будинку будемо активно допомагати".

Як тільки потепліє, сім’я заливатиме новий фундамент на згарищі. Зараз збирають будматеріали, щоб якомога швидше завершити будівництво нової оселі.


Читайте також:

У Калуші виникла пожежа на "Карпатнафтохімі" (ФОТО)

На Косівщині біля школи горіла котельня (ФОТО)

На Богородчанщині згоріли магазини (ФОТО)


17.01.2021 1531
Коментарі ()

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

786
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

608
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1682
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3009
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2459
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2436

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

587

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

599

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1458

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1529
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

560
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

422
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

796
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

193
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

292
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26927
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

752
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

316
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

315
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

640
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1042 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

840