Власник, який бажає тільки найкращого своєму улюбленцеві, передусім має гарантувати йому належне збалансоване харчування. Саме неправильно підібраний або неякісний корм часто стає причиною проблем із травною системою, зниженою активністю, хронічних захворювань та дефіциту вітамінів в організмі.
Найрозповсюдженіша проблема — зайва вага. Причина — не тільки неправильне та надмірне харчування, а й недостатній рівень активності у тварини, захворювання. Якщо звернути увагу на щоденне меню, більше гуляти та давати улюбленцеві вітаміни для собак, ситуація може змінитися на краще. Детальніше про це — далі в матеріалі.
Основи здорового раціону
Без збалансованого корму немає сенсу давати тварині додаткові вітаміни, адже їх буде недостатньо. Уже тоді, коли вирішуєте взяти відповідальність за улюбленця, треба прийняти рішення: буде він харчуватися готовим сухим кормом чи натуральним, який потрібно готувати йому щодня.
Залежно від породи, розміру та шерсті, собака потребує унікального набору макро- та мікронутрієнтів. Проте базово він складається з:
- м’яса — кролик, баранина, яловичина, курка та субпродукти (печінки, легені, серце, нирки);
- риби — морські різновиди;
- овочів, рису;
- кисломолочного сиру, сметани.
60% — м'ясо та риба, до 15% — крупи та овочі, до 25% — молочні продукти. Це на той випадок, якщо ви вирішите готувати їжу самостійно. У готових сухих кормах склад уже збалансований та включає необхідні складники, іноді доповнені вітамінами й мінеральними комплексами.
Правильний контроль ваги
Щоб запобігти набору зайвої ваги, рекомендуємо дотримуватися рекомендацій виробника, які зазначені на пакуванні сухого корму, щодо розміру порцій. Тоді тварина не переїдатиме. Загальну кількість корму на добу можна розділити на декілька порцій. Сухий і вологий різновиди слід давати окремо.
Для оцінки стану тварини потрібно раз на 1–2 місяці її зважувати, також стежити за станом здоров'я загалом та ходити на профілактичні огляди до клініки.
Якщо собаці вже потрібно скинути вагу, то добову порцію слід зменшити максимум на 20%. Перед цим краще додатково проконсультуватися з ветеринаром. Можливо, він порадить на цей період інший дієтичний корм або запропонує допоміжні добавки.
За можливості зменште чи виключіть взагалі на деякий час ласощі. Такі маленькі закуски можуть непомітно додавати зайвих калорій до щоденної норми.
Фізичні навантаження
Харчування потрібне для підтримання роботи всього організму та будь-якої активності:
- прогулянок;
- дресирування;
- ігор вдома;
- плавання тощо.
Але не потрібно вимотувати пса, якщо він старше 8–10 років. Через надмірні навантаження страждатиме опорно-руховий апарат та серцево-судинна система.
Реклама