Здорова вага собаки: як контролювати та підтримувати оптимальну масу

Власник, який бажає тільки найкращого своєму улюбленцеві, передусім має гарантувати йому належне збалансоване харчування. Саме неправильно підібраний або неякісний корм часто стає причиною проблем із травною системою, зниженою активністю, хронічних захворювань та дефіциту вітамінів в організмі.

Найрозповсюдженіша проблема — зайва вага. Причина — не тільки неправильне та надмірне харчування, а й недостатній рівень активності у тварини, захворювання. Якщо звернути увагу на щоденне меню, більше гуляти та давати улюбленцеві вітаміни для собак, ситуація може змінитися на краще. Детальніше про це — далі в матеріалі.

Основи здорового раціону

Без збалансованого корму немає сенсу давати тварині додаткові вітаміни, адже їх буде недостатньо. Уже тоді, коли вирішуєте взяти відповідальність за улюбленця, треба прийняти рішення: буде він харчуватися готовим сухим кормом чи натуральним, який потрібно готувати йому щодня.

Залежно від породи, розміру та шерсті, собака потребує унікального набору макро- та мікронутрієнтів. Проте базово він складається з:

  • м’яса — кролик, баранина, яловичина, курка та субпродукти (печінки, легені, серце, нирки);
  • риби — морські різновиди;
  • овочів, рису;
  • кисломолочного сиру, сметани.

60% — м'ясо та риба, до 15% — крупи та овочі, до 25% — молочні продукти. Це на той випадок, якщо ви вирішите готувати їжу самостійно. У готових сухих кормах склад уже збалансований та включає необхідні складники, іноді доповнені вітамінами й мінеральними комплексами.

Правильний контроль ваги

Щоб запобігти набору зайвої ваги, рекомендуємо дотримуватися рекомендацій виробника, які зазначені на пакуванні сухого корму, щодо розміру порцій. Тоді тварина не переїдатиме. Загальну кількість корму на добу можна розділити на декілька порцій. Сухий і вологий різновиди слід давати окремо.

Для оцінки стану тварини потрібно раз на 1–2 місяці її зважувати, також стежити за станом здоров'я загалом та ходити на профілактичні огляди до клініки.

Якщо собаці вже потрібно скинути вагу, то добову порцію слід зменшити максимум на 20%. Перед цим краще додатково проконсультуватися з ветеринаром. Можливо, він порадить на цей період інший дієтичний корм або запропонує допоміжні добавки.

За можливості зменште чи виключіть взагалі на деякий час ласощі. Такі маленькі закуски можуть непомітно додавати зайвих калорій до щоденної норми.

Фізичні навантаження

Харчування потрібне для підтримання роботи всього організму та будь-якої активності:

  • прогулянок;
  • дресирування;
  • ігор вдома;
  • плавання тощо.

Але не потрібно вимотувати пса, якщо він старше 8–10 років. Через надмірні навантаження страждатиме опорно-руховий апарат та серцево-судинна система.

Реклама


21.06.2024 413
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

445
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2989
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21141
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2009
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1524 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2397

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

77

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

761

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2178

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

856
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

188
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

485
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1025
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

185
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

803
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

771
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

705
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8246
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

911 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

903
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2204 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

845