"Зберегти великий науковий потенціал, що працює на Україну": ректор ПНУ про цілі університету на найближчі роки

Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника (ПНУ) є найбільшим зі закладів вищої освіти Івано-Франківської області, який налічує понад 17 тисяч студентів.

Про основні стратегічні цілі університету на найближчі роки, Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора університету, професором Ігорем Цепендою.

"Найважливіше зараз для нас — це збереження динаміки університету, яку він мав у попередні роки. Кількість університетів в Україні зменшиться —і це  очевидні речі, хочемо ми цього чи ні.

Відповідно, для нас, в першу чергу, треба зберегти університет, тому що це й збереження великого наукового потенціалу, який працює на регіони й Україну.

З іншого боку, це важливий осередок підготовки українців, які будуть професіоналами, але й будуть патріотами. Бути професіоналом без патріотизму — сьогодні ти тут, а завтра ти там — не наш варіант.

У багатьох випадках великі люди, які любили свою країну, завжди залишалися з нею в різні часи, а не визначали своє місце, виходячи від заробітної плати.

І це має особливе значення для нас, для України, яка буде переживати складні післявоєнні часи. Тому збереження цього потенціалу — це майбутнє регіону, це й майбутнє України", — каже Ігор Цепенда.

Зі слів ректора, стратегічні напрямки є незмінними, визначальними. Це — забезпечення якісної освіти, збереження потужних наукових шкіл, вплив на розвиток регіону.

"Друге, що найважливіше — це пошуки тих партнерів, які потенційно будуть важливими для розвитку університету. Сьогодні ми маємо Варшавський університет як одного зі стратегічних партнерів.

Також маємо технологічний університет в Кракові. Унікальний партнер з'явився у Великобританії — університет Східної Англії.

Ми максимально розширюємо географію університетів-партнерів, які мають бути не формальними, а спільно з нами реалізовуватимуть важливі для нас проєкти.

Без цього ми не зможемо втриматися в науковому і освітньому полі, яке сьогодні розвивається, в першу чергу, в Європейському Союзі".

Ігор Цепенда додає, університети України протягом вже багатьох десятиріч знаходяться в надзвичайно складній конкурентній боротьбі з університетами Європейського Союзу.

"Але наша сила має полягати в тому, щоб ми не боролися, а шукали партнерів до співпраці. Успіхом університету є те, що ми сьогодні єдині в Україні ввійшли в Європейську асоціацію космічних університетів.

Тобто сьогодні університети Європи, які займаються космічними технологіями, розглядають наш університет як потенційного партнера для реалізації проєктів після завершення обсерваторії в розвитку і супроводженні космічних робіт.

Якщо говорити про цифровізацію, то в цьому для нас найголовніше задання — людина не повинна втрачати час. Тобто, головна цифровізація сконцентрована на людину", — підкреслив ректор. 

Більше про функціонування ПНУ під час війни читайте у матеріалі: «Щоб молодь бачила себе в Україні», — ректор ПНУ Ігор Цепенда про університет під час війни, спеціальності майбутнього, мобілізацію та наукові школи.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:


16.12.2024 1067
Коментарі ()

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1838
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1147
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1413 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3946 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33992
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

3001

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

427

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

851

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1832

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1167
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1214
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

728
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

602
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2062
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12290
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1596
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1378
19.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30554 1
17.01.2025

Онук останнього імператора Австро-Угорщини та голова будинку Габсбургів закликав до знищення Російської Федерації, назвавши це головною зовнішньополітичною метою Європи.  

908
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

351
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

425
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

464