"Зберегти великий науковий потенціал, що працює на Україну": ректор ПНУ про цілі університету на найближчі роки

Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника (ПНУ) є найбільшим зі закладів вищої освіти Івано-Франківської області, який налічує понад 17 тисяч студентів.

Про основні стратегічні цілі університету на найближчі роки, Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора університету, професором Ігорем Цепендою.

"Найважливіше зараз для нас — це збереження динаміки університету, яку він мав у попередні роки. Кількість університетів в Україні зменшиться —і це  очевидні речі, хочемо ми цього чи ні.

Відповідно, для нас, в першу чергу, треба зберегти університет, тому що це й збереження великого наукового потенціалу, який працює на регіони й Україну.

З іншого боку, це важливий осередок підготовки українців, які будуть професіоналами, але й будуть патріотами. Бути професіоналом без патріотизму — сьогодні ти тут, а завтра ти там — не наш варіант.

У багатьох випадках великі люди, які любили свою країну, завжди залишалися з нею в різні часи, а не визначали своє місце, виходячи від заробітної плати.

І це має особливе значення для нас, для України, яка буде переживати складні післявоєнні часи. Тому збереження цього потенціалу — це майбутнє регіону, це й майбутнє України", — каже Ігор Цепенда.

Зі слів ректора, стратегічні напрямки є незмінними, визначальними. Це — забезпечення якісної освіти, збереження потужних наукових шкіл, вплив на розвиток регіону.

"Друге, що найважливіше — це пошуки тих партнерів, які потенційно будуть важливими для розвитку університету. Сьогодні ми маємо Варшавський університет як одного зі стратегічних партнерів.

Також маємо технологічний університет в Кракові. Унікальний партнер з'явився у Великобританії — університет Східної Англії.

Ми максимально розширюємо географію університетів-партнерів, які мають бути не формальними, а спільно з нами реалізовуватимуть важливі для нас проєкти.

Без цього ми не зможемо втриматися в науковому і освітньому полі, яке сьогодні розвивається, в першу чергу, в Європейському Союзі".

Ігор Цепенда додає, університети України протягом вже багатьох десятиріч знаходяться в надзвичайно складній конкурентній боротьбі з університетами Європейського Союзу.

"Але наша сила має полягати в тому, щоб ми не боролися, а шукали партнерів до співпраці. Успіхом університету є те, що ми сьогодні єдині в Україні ввійшли в Європейську асоціацію космічних університетів.

Тобто сьогодні університети Європи, які займаються космічними технологіями, розглядають наш університет як потенційного партнера для реалізації проєктів після завершення обсерваторії в розвитку і супроводженні космічних робіт.

Якщо говорити про цифровізацію, то в цьому для нас найголовніше задання — людина не повинна втрачати час. Тобто, головна цифровізація сконцентрована на людину", — підкреслив ректор. 

Більше про функціонування ПНУ під час війни читайте у матеріалі: «Щоб молодь бачила себе в Україні», — ректор ПНУ Ігор Цепенда про університет під час війни, спеціальності майбутнього, мобілізацію та наукові школи.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:


16.12.2024 1458
Коментарі ()

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1010
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2600 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2182
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3031
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2637
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2357 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

486

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

492

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

987

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2208
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

687
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1955
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2052
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

225
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

837
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5538
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7401
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1414
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

690
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1070 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1573 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1430