Зберегти сім’ю після війни: як на Прикарпатті реабілітовують родини АТОвців (фоторепортаж)

За останні кілька років Україна посіла чи не перше місце за кількістю розлучень у Європі. Причини такої статистики – війна. Психологічна реабілітація сімей – ще одна вітка волонтерської роботи.

Так на Прикарпатті діє унікальний проект - «Родинна реабілітація учасників АТО».

Ця авторська психологічна програма розроблена для родин з досвідом війни і започаткована у 2015 році головою Благодійного Фонду "Міжнародна Асоціація Підтримки України" Ольгою Чуйко.

Наразі проект проходить у відпочинковому домі отців-редемптористів імені Андрея Шептицького села Ямна, де родини живуть у будиночку братів-монахів.

Для них  організовують психологічні заняття, тренінги, мандрівки, екскурсії, годують стравами гуцульської кухні.

Вільної хвилини майже немає зовсім - заняття переплетені з активним відпочинком від 7-ї години  ранку і до пізнього вечора. Головна умова - жодного алкоголю та мінімум інтернету.

Наразі тут займаються з двадцятьма родинами з усієї України.  Їхні сім'ї були на грані розлучення і вони використовують цю можливість, як останню надію зберегти сім'ю.

"Треба розуміти, що чоловік не йде на війну один. З ним йде вся його сім'я, яка кожного дня переживає і думає, чи повернеться батько чи тато додому, чи ні. А коли повертається, то зазвичай, це вже зовсім інша людина, - розповідає ініціатор проекту Ольга Чуйко. - Ми вчимо людей повертатись до мирного життя, але всіх разом, сім'єю. Можна сказати, що ми заново їх знайомимо".

За останні два роки у подібному проекті уже взяли участь понад 600 осіб. Майже у всіх родинах є щасливе закінчення: пари вчаться слухати і розуміти одне одного, прийняти нові погляди, жити в гармонії.

Подружжя Івана та Оксани Саєнко з Кривого Рогу разом вже 14 років та виховують двох дітей.

"Нам тут дуже подобається. Ми приїхали сюди такі замкнені, такі неусміхнені, наче їжачки, - розповідає Іван Саєнко. - Але зараз ми сяємо, як те сонце, як гори і полонини. Тут ми спілкуємося з іншими родинами, дізнаємось, які в них проблеми, розказуємо про свої. В реабілітації головне - це вилікувати душу".

Оксана Саєнко зазначає, що за допомогою програми вдалося зміцнити стосунки з чоловіком.

"Все складено і організовано так, як потрібно. Психологи, атмосфера, - розповідає жінка. - Мені здається, що найбільше це видно по дітях, які вони щасливі", - наголошує Оксана Саєнко.

До кінця року у Яремче заплановано ще чотири таких хвилі. Загалом - понад 200 осіб. 

З 2015 по 2019 рік психологічний супровід отримали понад 1260 ветеранів війни на сході України.

Текст і фото: Ростислав Ковтун

Відео: Тетяна Куліковська (UA: КАРПАТИ)

Фотогалерея


Коментарі ()

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

625
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1157
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2484
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1339
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1970 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2912

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

659

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

741

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1653

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1636
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

332
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

443
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18359
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7468
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3649
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1035
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10773
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

280
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

276
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

468
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

444
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

676