Завдяки справжній конкуренції ціна нового "пасічнянського моста" впала майже вдвічі. Чи буде заключена угода за аукціонною ціною?

 

 

Як повідомляла вже "Фіртка", в Івано-Франківську щойно завершився тендер на будівництво новго мостав Пасічну.

 

Цікаво, що в своєму останньому кроці переможець - фірма екс-регіонала Володимира Продивуса, опустила ціну майже на 40 мільйонів гривень, що є за оцінкою експертів значно нижче собівартості його будівництва

 

Світлина від Dru Druster.

 

Світлина від Dru Druster.

 

Експерти, які прокоментували тендер "Фіртці" зазначають, що це справді вигідна для міста ціна, яка відбулася завдяки справжній конкуренції під час аукціону:

"Очевидно, що в цьому випадку, як це часто буває, змови між учасниками тендеру не було. Зараз можна лише очікувати швидкого заключення угоди за результатами аукціону. Щоб не було спроб підняти ціну. Також громадськість повинна контролювати якість робіт та блокувати подальші спроби підняття ціни під виглядом здорожчання матеріалів та робіт. Якщо це відбудеться - то стане зрозуміло, що під час тендеру мала місце змова переможця з міською владою Івано-Франківська".

 

Тендер та аукціон на будівництво нового моста в Пасічну в місті Івано-Франківську продемонтстував, що "апетити" міської влади щодо вартості моста були суттєво завищені. Цікаво, що міський голова Руслан Марцінків свого часу прогнозував її вищою 300 мільйонів гривень.

 

Чотири фірми-учасники, які подалися, проходили перевірку документації: дві київські фірми (ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "МСУ-2" та ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "МОСТОБУДІВЕЛЬНИЙ ЗАГІН № 112"), одна місцева (ТОВ ПБС) та фірма з Азербайджану АЛКЕ ІНШААТ САНАЙЕ ВЕ ТІДЖАРЕТ.

 

Вимоги до учасників тендеру були доволі чіткі: учасники тендеру мали надати довідки щодо наявності матеріально-технічної бази, засобів механізації, інструментів та обладнання для виконання робіт, що є предметом закупівлі. Також надати довідку про працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід для виконання робіт, що є предметом закупівлі. Крім того, учасники торгів зобов’язані надати копії договорів про виконання аналогічних робіт з будівництва мостів, виконані протягом 5 років вартістю не менше 150 млн грн.

 

Перевірку пройшли лише дві фірми: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "МСУ-2" та ТОВ ПБС, які і взяли участь в аукціоні.

 

Як йдеться на сайті, Рrozorro, початкова ціна складала 206 600 000 грн.

 

Перемогу здобула фірма “Мостобудівельний загін №112”, яка запропонувала ціну в 120 мільйонів грн.

 

Нагадаємо, фірма “Мостобудівельний загін №112” пов’язана з екс-регіоналом Володимиром Продивусом.

 

Довідково:

Продивус Володимир Степанович - екс-нардеп-"регіонал" Верховної Ради України VII скликання. Голова ради директорів корпорації "Прем'єр-фінанс". Голова наглядової ради ПАТ "Мостобуд". Відомий боксер - дворазовий чемпіон УРСР. Президент Федерації боксу України. Член Виконкому Міжнародної Асоціації Аматорського Боксу (AIBA). Президент промоутерської ліги "Зірки професійного боксу України". Почесний президент футбольного клубу "Нива" (Вінниця).

Серед київських проектів компанії - міст Метро, ​​міст ім. Патона, Парковий, Дарницький, Московський і Південний мости. Також компанія вела мостобудівні проекти в регіонах України та закордоном: мостові споруди на автобані Київ-Одеса, мости в російському Заполяр'ї, на БАМі, у В`єтнамі, Лівані, Анголі, Сирії, Туреччині, Афганістані тощо.

 

Вже через місяць після оголошення результатів, переможець зможе приступити до виконання робіт. За попередніми даними, спорудження цього об’єкта планують завершити до вересня 2019 року. 

 

Нагадаємо, нещодавно голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації підписав розпорядження "Про затвердження проектної документації на будівництво моста через річку Бистриця Солотвинська та транспортної розв'язки в районі вул. Хіміків – Надрічна в Івано-Франківську".

 

Як йдеться у розпорядженні, документацію розробляла фірма "Львівський будівельний холдинг". Згідно документу, довжина моста складе 324 метри. На мості передбачено дві смуги руху по 3,75 метри кожна. Тривалість будівництва - 25 місяців.

 

Сама ж проектно-кошторисна документація будівництва моста коштувала Франківську 602,9 тис грн., ще 97,6 тис. заплатили за експертизу проекту.

 

А тим часом франківці вже обрали для мосту назву. Для цього на сайті міської ради створили спеціальне голосування. Понад 50 % голосів підтримали назву – «Галицький».

 

Нагадаємо, для початку будівельних робіт місто має 50 млн гривень. Камінь під будівництво нового моста заклали ще у травні минулого року.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Міська влада хоче побудувати новий міст у Пасічній за кошти державного фонду регіонального розвитку

Іванофранківці обрали назву нового "пасічнянського мосту"

У Франківську презентували попередні проекти нового моста на Пасічну (відео)

За півроку новий "пасічнянський міст" подорожчав у два рази (оновлено+фото)

В Івано-Франківську заклали камінь під будівництво нового 200-мільйонного моста на Пасічну (фото)

У Франківську знову згадали про другий міст на Пасічну: тепер його будуватимуть за 120 мільйонів гривень

Проект генплану Івано-Франківська передбачає два нові мости через Бистрицю

Іванофранківці просять Президента про будівництво нового мосту через річку Бистриця Солотвинська


13.09.2017 1240 0
Коментарі (0)

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

668
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

743
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1400
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2361 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1205
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3131

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

957

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1091

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1526

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2124
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

424
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26458 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

823
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3079
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1325
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

998
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1256
02.04.2025

Оксана Білозір — не просто співачка. Вона є одним з символів української пісенної культури та берегинею української пісні, а її творчість — невід'ємною сторінкою в історії української музики.

3437
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

485
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4361
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1128
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1697