У вівторок, 28 серпня, в Івано-Франківському міському суді відбувся розгляд зауважень до протоколу судового слухання кримінальної справи, порушеної проти начальника відділу внутрішньої безпеки обласної податкової адміністрації Тараса Шевчука.
Уже два роки колишній податківець, якого у вересні 2010 року звинуватили в отриманні хабара у розмірі 8 тисяч гривень від посадових осіб Долинського водоканалу, очікує в слідчому ізоляторі на остаточне судове рішення.
За вироком Івано-Франківського міського суду від 20 квітня цього року, Тараса Шевчука засуджено за ч.2 ст. 368 КК України (вимагання та отримання хабара) до 5 років позбавлення волі. Як інформує "ГК", засуджений та його громадські захисники (батько і брат) оскаржили вирок в апеляційній інстанції і, отримавши доступ до протоколів судових засідань міського суду, виявили в ньому суттєві, на їхню думку, неточності.
Зокрема, як заявив на суді Тарас Шевчук, у протоколі допиту під час судового процесу його сестри Марії, через яку, буцімто, відбувалася передача хабара, міститься її зізнання у цьому вчинкові, хоча на суді вона цього не говорила.
"У протоколі записано, що я брала гроші, щоб передати братові, - сказала на суді Марія Шевчук. - Я ж наполягаю, що взяла ці гроші з іншою метою. Я збиралася кинути їх в лице начальникові Долинського водоканалу, який організував цю провокацію".
Окрім того, засуджений звернув увагу на інші, за його словами, фальсифікації, які допустив суд: відсутність протоколів перших судових засідань та записів у протоколі про його клопотання щодо порушення кримінальної справи проти працівників УСБУ, які його незаконно затримали, формальні неточності при встановленні місця проживання потерпілого і навіть грубу помилку в сумі хабара, яку зменшили аж у десять разів.
Натомість прокурор, який представляв державне обвинувачення, заявив на суді, що не бачить у зауваженнях засудженого конкретних даних, а тільки загальні судження, і відзначив, що протокол повно і об’єктивно передає перебіг судового слухання справи.
Вислухавши сторони, суд постановив задовольнити зауваження засудженого частково - виправити дві помилки, які стосуються місця проживання потерпілого та суми хабара, а в решті виправлень - відмовити.
Невдовзі справу Шевчука продовжить слухати Апеляційний суд в Івано-Франківській області. В апеляційній скарзі захисники засудженого за хабарництво податківця звертають увагу суду, зокрема, на те, що за своїми посадовими обов’язками начальник відділу внутрішньої безпеки обласної ДПА не міг санкціонувати додаткові перевірки на підприємствах, тому кваліфікувати його дії за ч.2 ст.368 - неправильно. Сам Тарас Шевчук називає звинувачення у хабарництві "хворобливими фантазіями" слідчого, а винесений йому вирок - усуненням із посади, яка знадобилася "місцевим князькам".