Заступник голови Держземагентства Микола Калюжний відвідав Прикарпаття

 

Микола Калюжний відвідав Прикарпаття та провів нараду-семінар в облдержадміністрації з питань розвитку земельної реформи і запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення. У нараді-семінарі взяли участь заступник голови облдержадміністрації Василь Брус, докторант національного університету біоресурсів і природокористування (НУБіП України), спілки оцінювачів землі Андрій Мартин та експерт Асоціації «Земельна спілка України» Микола Кобець.

 

Також були запрошені та прийняли участь близько 500 осіб, а саме: голови РДА та районних рад, міські голови міст обласного значення, голови сільських, селищних рад та землевпорядники, начальники управлінь (відділів) земельних ресурсів та агропромислового розвитку РДА, керівники сільськогосподарських підприємств, фермери.



Василь Брус особливу увагу приділив актуальності завершення останнього етапу земельної реформи та акцентував, що: «…основне в земельній реформі не обезземелити селян, а земельну реформу максимально наблизити до селянина».

 

Микола Калюжний наголосив, що «ринок землі є єдиним механізмом формування ефективного господаря і саме він надасть перспективи залучення інвестицій у сільське господарство». Він також приділив увагу важливості та особливостям Державного земельного кадастру, ринку землі, розмежуванню земель державної і комунальної власності.

 

"Якщо в цілому в Україні нам потрібно було 2,5 млрд. гривень на проведення робіт із розмежування земель державної та комунальної власності, то ми зменшили майже в 4 рази вартість робіт і нині нам потрібно 600 млн. гривень для того, щоб ми завершили ці роботи", - сказав він.

 

Микола Калюжний зазначив, що Держземагентство розробило новий законопроект щодо спрощення процедури розмежування земель державної та комунальної власності, який минулої середи схвалив Кабінет Міністрів. За його словами, наступного тижня документ зареєструють у Верховній Раді.

 

Згідно із законопроектом роботи із розмежування земель державної та комунальної власності мають бути завершені до 1 січня 2015 року, а

 

Державний земельний кадастр в повному обсязі запрацює з 1 січня 2012 року.

 

Микола Кобець наголосив на перспективах розвитку ринку сільськогосподарських земель у регіонах України на фоні статистичних даних, а також на суспільно сформовані уявлення людей про ринок землі як процес та явище розвитку земельних відносин. Він розповів про досвід щодо обмежень на ринку сільськогосподарських земель, які застосовуються у країнах Європи, Північної та Південної Америки, Азії.

 

Завершив програму виступів Андрій Мартин, який підкреслив неможливість спекуляцій сільськогосподарськими землями, наголосив на захисті ринку землі від проникнення іноземного капіталу та капіталів, отриманих злочинним шляхом.

 

На нараді обговорено питання:

- обмеження кола покупців сільськогосподарських земель та надання переваги місцевому покупцю (орендарю) на довгостроковий термін;

- забезпечення охорони земель та їх родючості;

- сучасний стан орендних відносин у сільськогосподарському землекористуванні та ін.

 

Микола Калюжний надав відповіді на численні запитання аудиторії.


31.08.2011 2335 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

995
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2405
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2053
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2084
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6334 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2379 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

244

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1068

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1051

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1317
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

191
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

533
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1991
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26428
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

489
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10394 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7934
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

478
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

338
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

484
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

562
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1506