Зарядно-пусковий та зарядний пристрій для акумуляторів автомобілів: порівняння, функції, ключові переваги

Кожен автовласник хоч раз, але стикався з проблемою розрядженого акумулятора. Статись це могло під час тривалої поїздки, взимку чи після залишеного увімкненого світла в машині. У будь-якому випадку, така неприємність завжди недоречна і потребує швидкого вирішення. Для цього кожному водієві необхідно заздалегідь придбати зарядний пристрій для акумуляторів автомобілів, який матиме високу якість і тривалий період експлуатації, або зарядно-пусковий пристрій, купити який за прийнятною ціною можна на сайті https://voltmarket.ua/.

У цій статті ми розберемося у плюсах та мінусах кожного типу приладу, щоб ви могли зробити правильний вибір.

Основні види зарядних пристроїв для АКБ машини

Зарядний пристрій для акумуляторів автомобілів має свій принцип роботи, яким ділиться на два типи. Перший – це трансформаторний тип. Робота здійснюється за принципом стандартного трансформатора, який стабільно подає струм 12 В.

Другий тип - інверторні ЗУ (імпульсні) забезпечують подачу струму імпульсами. При цьому за допомогою електроплати, яка контролює стабільний заряд, гарантується повна підзарядка акумулятора. Основними перевагами інверторних ЗУ є мала вага, легкість управління та компактність.

Залежно від призначення зарядний пристрій на автомобіль ділиться на:

  • пускові прилади (бустери) – на відміну від інших типів, мають збільшений зарядний струм, що дає можливість реанімувати навіть повністю розряджену АКБ (проте слід брати до уваги, що для подальшої зарядки потрібно ЗУ);
  • зарядні пристрої – є оптимальним варіантом для регулярної підзарядки АКБ, що полегшує запуск двигуна (не призначені для заряджання з 0);
  • зарядно-пускові пристрої – є універсальним рішенням, яке вміщує в собі «2в1», тобто дозволяє не тільки запустити двигун з повністю розряджений акумулятор, але і продовжити зарядку до потрібного рівня.

Правильний розрахунок струму для ЗП або ПЗП

Зарядно-пусковий пристрій - визначення необхідної модел

Щоб правильно визначити необхідну модель ЗУ або ПЗУ, слід провести розрахунок струму зарядного пристрою. Підбір необхідно здійснювати, виходячи з ємності АКБ. Наприклад, якщо величина ємності батареї - 72 год, то і заряд повинен проводитися струмом, не більше 7,2 А. Також потрібно брати до уваги, що зарядка для акумуляторів автомобілів підвищеним струмом може стати причиною передчасного зношування внутрішніх пластин, а, отже, і причиною скорочення періоду експлуатації АКБ.

При виборі зарядного пристрою на автомобіль необхідно враховувати не лише його технічні характеристики, а й тип батареї, встановлену у вашій машині. Справа в тому, що різні типи акумуляторів (свинцево-кислотні, гелеві, літій-іонні) потребують різних режимів та параметрів заряджання. Недотримання цих вимог може призвести до швидкого скорочення ресурсу або навіть вибуху.

Зарядно-пускові пристрої, крім функції зарядки, повинні мати достатню потужність для запуску двигуна. Тому при виборі ПЗП необхідно враховувати не лише ємність акумулятора, а й потужність стартера автомобіля. Це особливо важливо для транспортування з великим об'ємом двигуна або дизельних двигунів, які потребують більшого пускового струму.

Купівля цих пристроїв у спеціалізованому магазині електротехніки “Вольтмаркет” дозволить вам отримати кваліфіковану консультацію та підібрати модель, що ідеально підходить саме для вашого транспортного засобу.

Автор: Куртов Сергій Володимирович (Voltmarket).

Реклама


30.06.2024 574
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

571
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3142
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21262
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2072
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1573 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2442

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

334

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

242

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

831

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2242
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

259
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

529
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1078
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

245
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

859
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

824
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

746
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8307
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

392
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1120 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2251 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

950