Зараження в лікарнях: в Італії розробляють закон, щоб вплинути на медиків, які відмовляються вакцинуватися проти коронавірусу

Фото: Альберто PIZZOLI / POOL / AFP

Прем'єр-міністр Італії Маріо Драгі заявив у п'ятницю, 26 березня, уряд вживатиме заходів проти медичних працівників, які відмовляються від вакцинації проти коронавірусу, після нових повідомлень про зараження в лікарнях.
"Уряд має намір втрутитися", - сказав Драгі на пресконференції. "Без сумнівів, це погано, що невакциновані працівники контактують з хворими людьми".
Прем'єр-міністр заявив, що міністр юстиції Марта Картабія готує положення, ймовірно, указ, але деталі ще не визначені.
У четвер, 25 березня, президент регіону Лігурія Джованні Тоті закликав прийняти національний закон після того, як щонайменше 12 людей заразилися коронавірусом у двох лікарнях в районі через двох невакцинованих медичних працівників.
"У світлі необхідності захищати громадян у такий крихкий час, як госпіталізація, можуть існувати як юридичні умови, так і політичні", - сказав Тоті. "Зрозуміло, що нам потрібен державний закон, оскільки ми ризикуємо хаосом у наших лікарнях за кілька тижнів", - додав він, закликаючи до "чіткої нормативної бази".
Італія має невеликий, але значний рух "anti-vaxx", і деякі експерти побоюються, що його чисельність може збільшитися внаслідок побоювань щодо безпечності використання вакцини проти коронавірусу від AstraZeneca.
Минулого тижня використання вакцини було призупинено в кількох країнах ЄС до того, як регулятор блоку оголосив її безпечною.
Скільки медичних працівників в Італії вирішили не робити щеплення, невідомо, хоча вакцинація не є обов’язковою.
Міністр охорони здоров'я Роберто Сперанца заявив у п'ятницю, що це становило "дуже мінімальну" кількість людей.

Вакцинація наступного тижня?
На своїй пресконференції 73-річний Драгі підтвердив, що стоїть у черзі на щеплення вакциною AstraZeneca.
"Сподіваюся, наступного тижня я зробив бронювання", - сказав він.
Італія була першою європейською країною, яка постраждала від пандемії коронавірусу 13 місяців тому, і зафіксувала понад 105 000 смертей.
Однак вона бореться зі своєю кампанією вакцинації, оскільки логістичні та організаційні зміни збільшують дефіцит постачання у цілому ЄС.
Італія особливо відстає від щеплень для людей похилого віку, попри те, що вони мають більший ризик заразитися коронавірусом.
Країна призначила 8,7 мільйона доз і повністю вакцинувала трохи менше ніж 2,8 мільйона людей - менш ніж п'ять відсотків від загальної кількості населення в 60 мільйонів.
За даними аналітичного центру GIMBE, для людей віком від 80 років рівень повної вакцинації коливається від 41,2% у Південному Тіролі та 6,2% на Сардинії.

Вакцина Sputnik
Драгі також прокоментував постачання затриманих вакцин від AstraZeneca, а також претензії до них з боку Великобританії та ЄС.
Лондон і Брюссель повинні досягти врегулювання "досить швидко", оскільки "жоден ... не хоче битися в суді невідомо скільки років, 10 або 20", сказав він. Минулого тижня італійська поліція знайшла на заводі на південь від Риму 29 мільйонів доз AstraZeneca, що викликало підозри щодо їх кінцевого пункту призначення.
AstraZeneca спростувала повідомлення ЗМІ про те, що вони призначені для Британії, наполягаючи на тому, що вони повинні бути доставлені до ЄС та країн, що розвиваються.
Зважаючи на те, що в Італії постачання вакцин не виконуються, деякі регіональні політики закликали владу також використовувати російську вакцину Sputnik.
Але Драгі висловився скептично, оскільки зазначив, що Європейське агентство з лікарських засобів все ще вивчає безпеку та ефективність російської вакцини.
Процес ймовірно завершать "до трьох-чотирьох місяців", тому "якщо все піде добре, [російська] вакцина буде доступна до другої половини року", сказав він.
за матеріалами Тhe Local


29.03.2021 1035
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

283
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1400 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2078
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2084 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7447
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15181 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

220

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

971

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1041

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1826
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

226
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

604
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

850
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3086
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

851
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1905
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

939
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35088 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

433
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

577
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

903
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

804