«ЗАРАДИ КАЛА» АБО «ХТО, ЯК НЕ МИ З ГОЛОВОЮ?»

Є такий старий анекдот. На запитання подруги: «Чи вийшла б ти заміж за радикала?», інша подруга відповідає: «Заради кала? Ніколи!»

 

Приблизно в таку ситуацію сьогодні на думку спостерігачів потрапила місцева «Свобода».

 

Керівник обласної «Свободи» Олександр Сич обирається головою Івано-Франківської облради. Отримує квіти від свого попередника, інший букет - від голови ОДА, далі «зворушена» сесія в єдиному пориві приймає рішення про встановлення  новообраному голові облради  найвищого рангу службовця органів місцевого самоврядування. З відповідною заробітною платою (кажуть, приблизно 12-14 тис. грн. –до порівняння, по даних управління статистики середня зарплата по області в 2010р. становить приблизно 1900грн.). Король помер – хай живе король? В напутньому слові губернатор вже розділив з головою ради майбутню відповідальність за стан справ в області навпіл.

 

Щоб прогнозувати «завтра», потрібно розуміти, що відбувається «сьогодні». Яка більшість сформована в обласній раді і чого від неї можна сподіватись? Олександра Сича на голову ради ймовірно підтримали:

 

Фракція «БЮТ-Батьківщина», яка в сьогоднішній облраді приречена  повертати прихильність виборця надрадикальними діями. Отримавши посаду першого заступника голови ради, фракція «Батьківщини» в найближчий час спробує «освятити» рішеннями сесій блок гострих питань, що обов’язково будуть мати вплив на  політичну ситуацію в області. (Наприклад, питання про референдум по достроковому припиненню повноважень парламенту та президента, або ж про  відставку уряду та багато-багато подібних). Розуміючи, що у БЮТу і «Свободи» фактично тотожнє електоральне поле, можна сміливо стверджувати, що  цікаві змагання між названими політсилами «не за горами».

 

Фракція «Фронту Змін». Відверто дивний вибір фронтменів по даному голосуванню. І неадекватний розрахунок за голоси.

По-перше, з переліку  депутатів-фронтовиків, що пройшли в обласну раду, двоє з трьох – відомі особи, які органічно вписуються в інтер’єр кабінету губернатора на третьому поверсі «Білого будинку».

По-друге, звільнена посада голови бюджетної комісії ради, яку отримав їх обласний  лідер – є , як говорять в народі, «не приший кобилі хвіст», і в свій час була переведена в статус «звільненої» (тобто, для депутата, що її займає стала основним, постійним місцем роботи) в зв’язку з необхідністю працевлаштування  одного з керівників області. Насправді, можна прогнозувати, що для В. Шкварилюка була б (або є) набагато привабливішою перспектива – нинішній заступник голови ОДА Ігор Зварич стає депутатом Верховної Ради (зараз він у прохідному списку), а Володимир Шкварилюк повертається у своє насижене крісло заступника голови ОДА. Провладна група депутатів облради укріплюється.

 

Фракція «Наша Україна». Видається що ймовірна позиція депутатів-нашоукраїнців в голосуванні за кандидатуру О. Сича, як голови обласної ради є або результатом якоїсь їх персональної образи до діючої обласної влади, або частиною домовленостей з свободівцями, що можна пов’язати, наприклад, з нереалізованим бажанням отримати «Нашою Україною» посади першого заступника міського голови обласного центру.

Так чи інакше, але фракція  «Нашої України» з ОДА не домовилась. А домовлятись було кому – більше половини депутатів-нашоукраїнців є бувшими і нинішніми прибічниками діючого голови ОДА. Є навіть його підлеглий. Більше того, при підтримці альтернативної О. Сичу кандидатури, фракція могла розраховувати на посаду першого заступника голови облради. Кажуть , що каменем  розбрату   між    перемовниками   могло   стати   прізвище особи висунутої на цю посаду обласним керівництвом партії. Компромісу так і не знайшли.

 

В результаті – «є, як є»: О.Сич очолив обласну раду реально маючи 18 з 114 депутатів (15,7% голосів в сесійній залі) та промінявши дуже вигідну для себе напередодні виборів до Верховної Ради нішу ефективного лідера опозиції на протилежну.

В місті ж Івано-Франківську  все сталось, як і передбачалось, але з точністю до навпаки. Маючи в міській раді абсолютну більшість – 34 депутатських голоса з 59, депутати «Свободи» голосуванням за виконком міської ради впритул самі «розстріляли» власну перемогу. Залишається, щоб лідер   фракції «Свободи» в міській раді Роман Онуфріїв в партійному офісі вивісив модернізоване партійне гасло «Хто, як не ми з головою?»


07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

866
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5329 6
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1741
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1747
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2891
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2516

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

451

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1659

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2389

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3128
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

216
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

767
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

956
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

523
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

704
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16186
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

3060
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

350
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1177
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

1032 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

829