Запрутське село Залуччя Коломийського району відзначило 570-річчя (ФОТО)

На цьому тижні село Залуччя Коломийського району, що на Івано-Франківщині святкувало свій ювілей. На сільський стадіон згуртовано підходили мешканці села різного віку. Організатори заходу підготували для громади та гостей справжнє свято.

На високу сцену з хлібом-сіллю ведучі запросили поважних гостей: першого заступника начальника управління економіки Івано-Франківської обласної державної адміністрації Василя Насадюка, першого заступника голови Коломийської районної державної адміністрації Романа Панчука та голову Коломийської районної ради Богдана Болюка.

"Я надзвичайно радий вітати вас, дорога громадо, з таким величним ювілеєм, - звернувся до мешканців Василь Насадюк. – Ваше село дуже привабливе, а найголовніше – в ньому мешкають гостинні, щедрі душею люди. Нехай сьогоднішнє свято принесе вам не лише приємний відпочинок, а й міцне здоров'я, достаток і Божу благодать".

З привітальним словом виступив перший заступник голови райдержадміністрації Роман Панчук, який запевнив громаду, що тільки в єдності можна здобути певних вагомих успіхів, що є підтвердженням сьогоднішнього свята. Він передав вітання від голови Коломийської районної державної адміністрації Михайла Негрича, й комплект україномовної літератури. Благословив свято о.Роман.

Вітав громаду й Дебеславцівський сільський голова Богдан Бойчук, який згадав про найстаршу жительку села Ганну Вербицька та наймолодшу жительку села Роману Курліщук, вручив подарунки.

Після урочистої частини розпочалося дійство, підготовлене жителями села, які проживають на вулиці Миру і Олекси Довбуша, Шевченка і Марка Черемшини, Івана Франка і Шкільної, Клубної і Лесі Українки, Олександра Довженка і Набережної. Відповідно до назв жителі презентували свої вулиці.

Село ввібрало історію всієї України. Тут знають і шанують пророчі Шевченкові слова, вважають себе продовжувачами Олекси Довбуша, захоплюються шедеврами кіностудії Олександра Довженка і шанують всіх українців, які творили історію і сьогодення. Аби доступніше передати любов до рідного краю, громада підготувала традиційні сценки з життя сільського села, в ході яких оспівувала любов до рідного краю, працелюбність та примноження духовного багатства. Надзвичайно важливо, що в урочистій ході взяли участь наймолодші мешканці села – діти, які, до речі, виступали й на сцені. Місцеві аматори представили глядачам танець "Аркан", уривок з твору Л.Українки "Лісова казка", інсценізували "Легенди про село Залуччя", писаря і війта, а під церковні передзвони на сцені з'явився білосніжний Ангел-хоронитель Української держави, який закликав молитися за Україну, за рідне село, за всіх, хто проживає на цій чудовій Божій землі.

Добрим словом під час свята згадали й про мамину хату, першу школу. Значної уваги в селі заслуговують підприємці, працівники амбулаторії, вишивальниці.

Свято продовжилось відвідинами виставок місцевих майстрів та садиб мешканців вулиць, які представили вишукані давні українські страви: голубці з листя буряка, бануш, картопляні деруни, пампушки з медом, мариновані гриби та багато інших ласощів. У супроводі музик та пісень мешканці кожної вулиці намагалися представити гостям якомога цікавіше побут своєї оселі: щедро припрошували, запрошували до танцю.


Довідка:

Село Залуччя Коломийського району належить до Дебеславцівської сільської ради. Сільський голова - Богдан Бойчук. Найдавніша згадка про село – 1441 р. Оригінали досліджень села зберігаються в музеї Гуцульщини та Покуття в Коломиї. У селі є кам’яний хрест на честь скасування панщини. Через Залуччя проходить дорога на Дебеславці, Ганнівку, Трач – до Косова; на Ганнів, Трійцю, Іллінці – до Заборотова та Рожнова. На території села функціонує фермерське господарство "Запруття", м'ясо-переробний цех, перукарня, сауна, крамниці та кав'ярні.


17.07.2011 5902 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

582
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3155
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21281
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2080
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1578 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2449

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

345

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

255

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

838

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2247
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

265
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

539
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1084
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

251
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

865
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

831
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

751
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8317
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

401
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1155 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2258 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

955