Запрутське село Залуччя Коломийського району відзначило 570-річчя (ФОТО)

На цьому тижні село Залуччя Коломийського району, що на Івано-Франківщині святкувало свій ювілей. На сільський стадіон згуртовано підходили мешканці села різного віку. Організатори заходу підготували для громади та гостей справжнє свято.

На високу сцену з хлібом-сіллю ведучі запросили поважних гостей: першого заступника начальника управління економіки Івано-Франківської обласної державної адміністрації Василя Насадюка, першого заступника голови Коломийської районної державної адміністрації Романа Панчука та голову Коломийської районної ради Богдана Болюка.

"Я надзвичайно радий вітати вас, дорога громадо, з таким величним ювілеєм, - звернувся до мешканців Василь Насадюк. – Ваше село дуже привабливе, а найголовніше – в ньому мешкають гостинні, щедрі душею люди. Нехай сьогоднішнє свято принесе вам не лише приємний відпочинок, а й міцне здоров'я, достаток і Божу благодать".

З привітальним словом виступив перший заступник голови райдержадміністрації Роман Панчук, який запевнив громаду, що тільки в єдності можна здобути певних вагомих успіхів, що є підтвердженням сьогоднішнього свята. Він передав вітання від голови Коломийської районної державної адміністрації Михайла Негрича, й комплект україномовної літератури. Благословив свято о.Роман.

Вітав громаду й Дебеславцівський сільський голова Богдан Бойчук, який згадав про найстаршу жительку села Ганну Вербицька та наймолодшу жительку села Роману Курліщук, вручив подарунки.

Після урочистої частини розпочалося дійство, підготовлене жителями села, які проживають на вулиці Миру і Олекси Довбуша, Шевченка і Марка Черемшини, Івана Франка і Шкільної, Клубної і Лесі Українки, Олександра Довженка і Набережної. Відповідно до назв жителі презентували свої вулиці.

Село ввібрало історію всієї України. Тут знають і шанують пророчі Шевченкові слова, вважають себе продовжувачами Олекси Довбуша, захоплюються шедеврами кіностудії Олександра Довженка і шанують всіх українців, які творили історію і сьогодення. Аби доступніше передати любов до рідного краю, громада підготувала традиційні сценки з життя сільського села, в ході яких оспівувала любов до рідного краю, працелюбність та примноження духовного багатства. Надзвичайно важливо, що в урочистій ході взяли участь наймолодші мешканці села – діти, які, до речі, виступали й на сцені. Місцеві аматори представили глядачам танець "Аркан", уривок з твору Л.Українки "Лісова казка", інсценізували "Легенди про село Залуччя", писаря і війта, а під церковні передзвони на сцені з'явився білосніжний Ангел-хоронитель Української держави, який закликав молитися за Україну, за рідне село, за всіх, хто проживає на цій чудовій Божій землі.

Добрим словом під час свята згадали й про мамину хату, першу школу. Значної уваги в селі заслуговують підприємці, працівники амбулаторії, вишивальниці.

Свято продовжилось відвідинами виставок місцевих майстрів та садиб мешканців вулиць, які представили вишукані давні українські страви: голубці з листя буряка, бануш, картопляні деруни, пампушки з медом, мариновані гриби та багато інших ласощів. У супроводі музик та пісень мешканці кожної вулиці намагалися представити гостям якомога цікавіше побут своєї оселі: щедро припрошували, запрошували до танцю.


Довідка:

Село Залуччя Коломийського району належить до Дебеславцівської сільської ради. Сільський голова - Богдан Бойчук. Найдавніша згадка про село – 1441 р. Оригінали досліджень села зберігаються в музеї Гуцульщини та Покуття в Коломиї. У селі є кам’яний хрест на честь скасування панщини. Через Залуччя проходить дорога на Дебеславці, Ганнівку, Трач – до Косова; на Ганнів, Трійцю, Іллінці – до Заборотова та Рожнова. На території села функціонує фермерське господарство "Запруття", м'ясо-переробний цех, перукарня, сауна, крамниці та кав'ярні.


17.07.2011 5768 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

897
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1487
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3321 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2604
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3477
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

3020

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

363

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

827

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

828

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1454
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3272
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20770
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

992
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

522
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

589
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1153
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5848
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

287
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3655 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

702 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

1034
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1379 2