Запрутське село Залуччя Коломийського району відзначило 570-річчя (ФОТО)

На цьому тижні село Залуччя Коломийського району, що на Івано-Франківщині святкувало свій ювілей. На сільський стадіон згуртовано підходили мешканці села різного віку. Організатори заходу підготували для громади та гостей справжнє свято.

На високу сцену з хлібом-сіллю ведучі запросили поважних гостей: першого заступника начальника управління економіки Івано-Франківської обласної державної адміністрації Василя Насадюка, першого заступника голови Коломийської районної державної адміністрації Романа Панчука та голову Коломийської районної ради Богдана Болюка.

"Я надзвичайно радий вітати вас, дорога громадо, з таким величним ювілеєм, - звернувся до мешканців Василь Насадюк. – Ваше село дуже привабливе, а найголовніше – в ньому мешкають гостинні, щедрі душею люди. Нехай сьогоднішнє свято принесе вам не лише приємний відпочинок, а й міцне здоров'я, достаток і Божу благодать".

З привітальним словом виступив перший заступник голови райдержадміністрації Роман Панчук, який запевнив громаду, що тільки в єдності можна здобути певних вагомих успіхів, що є підтвердженням сьогоднішнього свята. Він передав вітання від голови Коломийської районної державної адміністрації Михайла Негрича, й комплект україномовної літератури. Благословив свято о.Роман.

Вітав громаду й Дебеславцівський сільський голова Богдан Бойчук, який згадав про найстаршу жительку села Ганну Вербицька та наймолодшу жительку села Роману Курліщук, вручив подарунки.

Після урочистої частини розпочалося дійство, підготовлене жителями села, які проживають на вулиці Миру і Олекси Довбуша, Шевченка і Марка Черемшини, Івана Франка і Шкільної, Клубної і Лесі Українки, Олександра Довженка і Набережної. Відповідно до назв жителі презентували свої вулиці.

Село ввібрало історію всієї України. Тут знають і шанують пророчі Шевченкові слова, вважають себе продовжувачами Олекси Довбуша, захоплюються шедеврами кіностудії Олександра Довженка і шанують всіх українців, які творили історію і сьогодення. Аби доступніше передати любов до рідного краю, громада підготувала традиційні сценки з життя сільського села, в ході яких оспівувала любов до рідного краю, працелюбність та примноження духовного багатства. Надзвичайно важливо, що в урочистій ході взяли участь наймолодші мешканці села – діти, які, до речі, виступали й на сцені. Місцеві аматори представили глядачам танець "Аркан", уривок з твору Л.Українки "Лісова казка", інсценізували "Легенди про село Залуччя", писаря і війта, а під церковні передзвони на сцені з'явився білосніжний Ангел-хоронитель Української держави, який закликав молитися за Україну, за рідне село, за всіх, хто проживає на цій чудовій Божій землі.

Добрим словом під час свята згадали й про мамину хату, першу школу. Значної уваги в селі заслуговують підприємці, працівники амбулаторії, вишивальниці.

Свято продовжилось відвідинами виставок місцевих майстрів та садиб мешканців вулиць, які представили вишукані давні українські страви: голубці з листя буряка, бануш, картопляні деруни, пампушки з медом, мариновані гриби та багато інших ласощів. У супроводі музик та пісень мешканці кожної вулиці намагалися представити гостям якомога цікавіше побут своєї оселі: щедро припрошували, запрошували до танцю.


Довідка:

Село Залуччя Коломийського району належить до Дебеславцівської сільської ради. Сільський голова - Богдан Бойчук. Найдавніша згадка про село – 1441 р. Оригінали досліджень села зберігаються в музеї Гуцульщини та Покуття в Коломиї. У селі є кам’яний хрест на честь скасування панщини. Через Залуччя проходить дорога на Дебеславці, Ганнівку, Трач – до Косова; на Ганнів, Трійцю, Іллінці – до Заборотова та Рожнова. На території села функціонує фермерське господарство "Запруття", м'ясо-переробний цех, перукарня, сауна, крамниці та кав'ярні.


17.07.2011 5691 0
Коментарі (0)

27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

733
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

1957
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1091
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1533 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2748
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

2096

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

470

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

548

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1465

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1449
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

307
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18201
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1166
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3504
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

874
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10634
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6398
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1040
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

306
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

532
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3139
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

846