Запивати їжу водою небезпечно для організму?

 

Прийом їжі – звичайний процес, якому люди приділяють мало не чверть життя. Саме тому особливої уваги на це і не звертають.

 

А дарма, адже мало приготувати собі їжу – її потрібно правильно спожити, що б вона добре засвоїлася і поповнила енергетичний запас нашого організму. Хтось за їжу вважає каву з булкою, хтось перетворює прийом їжі на цілий ритуал – це індивідуально, але кожен повинен зрозуміти, що, дотримуючись найпростіших рекомендації можна полегшити роботу нашому травленню і дати своєму організму все необхідне для нормальної роботи.

 

Як прийнято, питаннями про раціональне харчування спантеличені лікарі-дієтологи. Так виникає безліч суперечок, деякі з яких вже більшою мірою вдалося вирішити, а саме питання – як правильно пережовувати. Так з’ясувалося, що їжу потрібно ретельно пережовувати, причому в нормі – 80 разів, а допустимий мінімум – 30! Адже сигнал до проковтування – це перетворення їжі в певну рідку масу. Саме в такому стані організм зможе нормально перетравити отриманий продукт.

 

Але якщо глянути правді в очі – хто з нас буде рахувати свої жувальні руху? Це заняття не найцікавіше, особливо якщо ви на роботі забігли в кафе на пару хвилин, що б перекусити, або за вечерею в колі сім’ї обговорюєте минулий день. Але якщо ви дійсно займаєтеся собою, то це не стане вам великою проблемою, пише vkurse.ua.

 

Друге питання – Чи запивати їжу водою? Зазвичай, в поспіху, людина саме так і робить. Але мало хто знає, що ця процедура дуже погано впливає на травлення, отже, при цьому страждає і сам організм. Адже слина містить всі необхідні ферменти для початкової обробки їжі, тому частково перетравлює крохмал і білки. Цим вона допомагає шлунку, готуючи отриману їжу до засвоєння. А напої, особливо холодні – вони просто нейтралізують дію цих самих ферментів, змішуючись зі слиною.

 

Шлунок дуже погано перетравлює великі шматки їжі – саме це служить причиною появи гнильного бродіння. Людський організм засвоює при такому розкладі тільки ту частину їжі, яку зміг переварити.

 

Крім того, потрібно зауважити, що деяку рідку їжу, наприклад, сік, молоко, кефір так само потрібно злегка пожувати, щоб молекули слини з’єдналися з молекулами споживаної рідини – в цьому випадку від напою буде більше користі.

 

Якщо ви все ж поспішаєте, то запивати їжу слід теплим компотом, але ні в якому разі не хапайтеся за холодний квас, коли скуштували баранину. Елементарно, жир в холодному середовищі застигає – це небезпечно проблемами, яких краще уникнути. Будьте здорові!


03.12.2012 1545 0
Коментарі (0)

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

460
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1255
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2184 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1056
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2979
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2053

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

822

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

983

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1413

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2013
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26294 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

702
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

902
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2930
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1180
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

888
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1150
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1147
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

345
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4153
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1015
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1580