Замок Нойшванштайн, Німеччина (фото)

 

Поблизу містечка Фюссен в південно-західній Баварії, неподалік від австрійського кордону розташовується величний замок Нойшванштайн. Практично кожен з нас, переглядаючи красиві кліпарти в інтернеті, напевно не раз натикався на фотографії з цим замком.

Дійсно, замок в реальності не поступається своїм граціозним графічним зображенням. Ніби ширяє над неприступними горами, замок Нойшванштайн просто зачаровує з першої секунди знайомства. Відреставрований в 2009 році, замок тепер виглядає ще більш велично і витончено.

Castle_Neuschwanstein

Трохи історії

Замок Нойшванштайн не будувався як оборонна споруда. Для королівських гулянь він також не призначався. Нойшванштайн є результатом романтичної фантазії монарха Людвіга II. Саме він в 1869 році доручив опустити на 8 метрів плато скелі, щоб створити диво архітектури – виконаний в середньовічному стилі лицарський замок Нойшванштайн.

Castle_Neuschwanstein2

На будівництво замку Нойшванштайн пішла рекордна на той час сума в 6 мільйонів золотих марок. Відразу після смерті Людвіга II замок відкрили для відвідувань, щоб хоч якось окупити будівництво.

Castle_Neuschwanstein3

Як люблять жартувати німці, для того, щоб замок Нойшванштайн окупився, необхідно зробити так, щоб кожен житель планети хоча б раз відвідав його.

Як дістатися

У замок Нойшванштайн можна дістатися ще й на спеціально організованому екіпажі 19 століття, проте коштувати це буде недешево.

Дістатися до замку не так вже й складно. Найбільш популярний маршрут починається в 129 км від замку – з Мюнхена.
Купуєте авіаквитки в Мюнхен на сайті http://www.yana.kiev.ua, декілька годин перельоту – і ви в Мюнхені, де прямуєте з авіапорту на залізничний вокзал.
Придбавши в Мюнхені Bayern Ticket за 29 євро, ви отримуєте вхідний квиток на всі види громадського транспорту регіону. Врахуйте, що він діє тільки з 9 ранку в будні, тому поїздку потрібно організовувати у вихідний день, коли Bayern Ticket діє з ночі.

Можна, звичайно, і просто купити в автоматі квиток до Фюссена за 12 євро, однак не варто забувати про те, що вам належить ще й зворотна дорога, тому покупка багатофункціонального квитка буде найвірнішим рішенням.
Напряму до Фюссена поїзда майже не ходять, тому доведеться зробити пересадку в містечку Бухло (Buchloe). Прибувши в Фюссен, невелике старовинне баварське містечко, околиці якого просто усипані замками, можна знайти відповідний автобус до замку (тут нам знов-таки стане в нагоді Bayern Ticket).

Castle_Neuschwanstein4

Після прибуття на місце йдіть праворуч від зупинки. Через деякий час ви побачите ліворуч на скелі граціозний замок – це і буде Нойшванштайн. Однак перед цим потрібно розшукати офіс продажів квитків на екскурсії в замки. Він знаходиться поряд із замком Хоеншвангау. Відвідуйте замок чітко в той час, який вказано на вхідному квитку. В іншому випадку педантичні німці цілком можуть вас розгорнути в зворотному напрямку.

Castle_Neuschwanstein5

Невелике відео з головними фактами про замок

Правила відвідування

На вході в Нойшванштайн вам вручать аудіо-гід на вашій мові. Історія замка не бере свого початку в середньовіччі, тому за 140 з гаком років свого існування замок не особливо обріс легендами та історіями. На відміну від інших замків, Нойшванштайн не брав участь в кривавих війнах, в ньому не катували в’язнів, і не труїли королів. Можливо, саме тому деякі гіди, розповідаючи про Нойшванштайн, примудряються укладати своє оповідання в кілька десятків речень.

Фотографувати замок зсередини, на жаль, заборонено.

Інтер’єри та декор

Найвеличніше і прекрасне в інтер’єрі замку – спроектовані за погодженням з самим Королем Людвігом II королівські покої і просторі зали. Тут чітко простежується захопленість монарха німецькою літературою і фольклором. Стіни замку розписані уривками з «Саги про Лоенгріна», маленький грот виконаний в стилі грота Венери з твору «Поема про Тангейзері». Пісенні та святкові зали виконані за мотивами «Легенди про Парцифаля». І тільки лише в королівській спальні можна помітити відмінні від інших залів готичні нотки.

інтер'єр замку Нойшванштайн

Околиці Нойшванштайна

Поблизу замку Нойшванштайн теж є на що подивитися. Крім вже згаданого замку Хоеншвангау, особливий інтерес викличуть прогулянки по крутих скелястих стежками долини Альгой. Напевно кожен турист побажає піднятися на міст, з якого зазвичай всі так люблять фотографувати Нойшванштайн, а також пройти до озер Альпзее і Шванзее. Води першого з них вважаються найчистішими у всій Німеччині. Панораму місцевості доповнює долина села, правильна геометрія полів і озеро Форггензеє, що завершує пейзаж.

 

Навколосвіту


27.02.2014 2689 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1259
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2552
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2127
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2183
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6581 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2468 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

359

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1170

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1299

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1425
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

295
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

147
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

598
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

58
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26528
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

564
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10478 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

51
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

61
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

419
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

567
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

634