Поблизу містечка Фюссен в південно-західній Баварії, неподалік від австрійського кордону розташовується величний замок Нойшванштайн. Практично кожен з нас, переглядаючи красиві кліпарти в інтернеті, напевно не раз натикався на фотографії з цим замком.
Дійсно, замок в реальності не поступається своїм граціозним графічним зображенням. Ніби ширяє над неприступними горами, замок Нойшванштайн просто зачаровує з першої секунди знайомства. Відреставрований в 2009 році, замок тепер виглядає ще більш велично і витончено.
Трохи історії
Замок Нойшванштайн не будувався як оборонна споруда. Для королівських гулянь він також не призначався. Нойшванштайн є результатом романтичної фантазії монарха Людвіга II. Саме він в 1869 році доручив опустити на 8 метрів плато скелі, щоб створити диво архітектури – виконаний в середньовічному стилі лицарський замок Нойшванштайн.
На будівництво замку Нойшванштайн пішла рекордна на той час сума в 6 мільйонів золотих марок. Відразу після смерті Людвіга II замок відкрили для відвідувань, щоб хоч якось окупити будівництво.
Як люблять жартувати німці, для того, щоб замок Нойшванштайн окупився, необхідно зробити так, щоб кожен житель планети хоча б раз відвідав його.
Як дістатися
У замок Нойшванштайн можна дістатися ще й на спеціально організованому екіпажі 19 століття, проте коштувати це буде недешево.
Дістатися до замку не так вже й складно. Найбільш популярний маршрут починається в 129 км від замку – з Мюнхена.
Купуєте авіаквитки в Мюнхен на сайті http://www.yana.kiev.ua, декілька годин перельоту – і ви в Мюнхені, де прямуєте з авіапорту на залізничний вокзал.
Придбавши в Мюнхені Bayern Ticket за 29 євро, ви отримуєте вхідний квиток на всі види громадського транспорту регіону. Врахуйте, що він діє тільки з 9 ранку в будні, тому поїздку потрібно організовувати у вихідний день, коли Bayern Ticket діє з ночі.
Можна, звичайно, і просто купити в автоматі квиток до Фюссена за 12 євро, однак не варто забувати про те, що вам належить ще й зворотна дорога, тому покупка багатофункціонального квитка буде найвірнішим рішенням.
Напряму до Фюссена поїзда майже не ходять, тому доведеться зробити пересадку в містечку Бухло (Buchloe). Прибувши в Фюссен, невелике старовинне баварське містечко, околиці якого просто усипані замками, можна знайти відповідний автобус до замку (тут нам знов-таки стане в нагоді Bayern Ticket).
Після прибуття на місце йдіть праворуч від зупинки. Через деякий час ви побачите ліворуч на скелі граціозний замок – це і буде Нойшванштайн. Однак перед цим потрібно розшукати офіс продажів квитків на екскурсії в замки. Він знаходиться поряд із замком Хоеншвангау. Відвідуйте замок чітко в той час, який вказано на вхідному квитку. В іншому випадку педантичні німці цілком можуть вас розгорнути в зворотному напрямку.
Невелике відео з головними фактами про замок
Правила відвідування
На вході в Нойшванштайн вам вручать аудіо-гід на вашій мові. Історія замка не бере свого початку в середньовіччі, тому за 140 з гаком років свого існування замок не особливо обріс легендами та історіями. На відміну від інших замків, Нойшванштайн не брав участь в кривавих війнах, в ньому не катували в’язнів, і не труїли королів. Можливо, саме тому деякі гіди, розповідаючи про Нойшванштайн, примудряються укладати своє оповідання в кілька десятків речень.
Фотографувати замок зсередини, на жаль, заборонено.
Інтер’єри та декор
Найвеличніше і прекрасне в інтер’єрі замку – спроектовані за погодженням з самим Королем Людвігом II королівські покої і просторі зали. Тут чітко простежується захопленість монарха німецькою літературою і фольклором. Стіни замку розписані уривками з «Саги про Лоенгріна», маленький грот виконаний в стилі грота Венери з твору «Поема про Тангейзері». Пісенні та святкові зали виконані за мотивами «Легенди про Парцифаля». І тільки лише в королівській спальні можна помітити відмінні від інших залів готичні нотки.
Околиці Нойшванштайна
Поблизу замку Нойшванштайн теж є на що подивитися. Крім вже згаданого замку Хоеншвангау, особливий інтерес викличуть прогулянки по крутих скелястих стежками долини Альгой. Напевно кожен турист побажає піднятися на міст, з якого зазвичай всі так люблять фотографувати Нойшванштайн, а також пройти до озер Альпзее і Шванзее. Води першого з них вважаються найчистішими у всій Німеччині. Панораму місцевості доповнює долина села, правильна геометрія полів і озеро Форггензеє, що завершує пейзаж.