Зміни в земельній документації. Видача Державних актів на землю припинилася в Україні з початку року. Замість них органи держреєстрації видають свідоцтва про право власності на нерухоме майно.
Зокрема, Держземагенство здійснює так звану первинну реєстрацію на землю чи будинки. А от нотаріуси фіксують подальшу зміну володіння. Це може бути купівля чи продаж нерухомості, вступ в спадщину та інші процедури.
Такі новації, переконують фахівці, спрощують життя громадян. А ще економить кошти. Якщо раніше Держакт коштував 260 гривень, то теперішнє свідоцтво на право власності - втричі дешевше, пише Вежа.
Щодо актуальності державних актів, то вони будуть законними до моменту будь-яких нотаріальних дій зі сторони їхніх власників. В Держземагенстві підсумували роботу публічної кадастрової карти. Нагадаємо, вже третій місяць інформацію про земельні ділянки можна отримати в он-лайн режимі на офіційному сайті Держземагенства. Сервіс, кажуть фахівці, вказав на численні неточності у співвідношенні паперових і фактичних меж ділянок.