"Залучили науковців та істориків": як в Івано-Франківську вшановують 110-ту річницю легіону Українських січових стрільців

На Івано-Франківщині 2024 рік проголошений роком 110-ї річниці легіону Українських січових стрільців.

Про це розповіла депутатка Івано-Франківської обласної ради Мирослава Корнелюк у вечірньому ефірі "Галичина" у рубриці "Обласна рада:Позиція і дія", пише Фіртка.

Зі слів посадовиці, провели засідання комісії з ініціативи голови постійної комісії з питань культури, духовності та інформаційної політики Мар'яни Гринечко.

"Залучили багато науковців, істориків, які вивчають дану тематику. Це, зокрема, професори Прикарпатського національного університету.

Також залучені пластові організації, музейник Ярослав Коретчук", - каже Мирослава Корнелюк.

Мирослава Корнелюк додає: напрацювали ряд питань, точилась жвава дискусія, враховували всі пропозиції. Адже, продовжує, зібрались, аби якісно обговорити питання та узгодити мистецькі та наукові заходи, конференції.

"Такі заходи,які б "вплелися" у великий вінок заходів щодо відзначення в Івано-Франківській області 110-ї річниці легіону січового стрілецтва.

Напрацьовали такі пропозиції, як виготовлення пам'ятної ювілейної медалі. Левову частку роботи візьме на себе обласна рада. Звичайно, делеговані повноваження обласній державній адміністрації - це проведення тематичної білбордової компанії.

Видали серію книг, присвячених історії Українського січового стрілецтва. В обласному музеї - це профільний музей визвольної боротьби імені Степани Бандери, планують провести реекспозицію виставки "Прикарпаття в Першій світовій війні, бойовий шлях легіону Українських січових стрільців". На це потрібні кошти. Ми дуже сподіваємося на підтримку депутатського корпусу обласної ради.

Хочемо залучити молодь, студентів, для того, щоб вони більше знали історію. Організовуватимемо конкурс "Місцями бойової звитяги". Це розроблення маршрутів. Творчий літературний конкурс "Історії про прародичів, які воювали". Власне, така тематика зараз буде на часі її можна зіставити із російсько-українською війною. 

Ми запропонували легіону Українського січового стрілецтва, у нас є програма книговидання, власне для поетів, які будуть присвячувати цю тематику, щоб видати також книги. Організувати на базі Прикарпатського національного університету наукову конференцію. Долучилися Управління культури національності та релігії із своїми заходами", - підкреслила Корнелюк.

Як зазначила депутатка, загалом чимало культурно-мистецьких заходів у 2024 році присвячені саме 110-тій річниці легіону Українських січових стрільців.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Поєднав спадщину чотирьох громад: на Прикарпатті з'явився новий туристичний маршрут

Запрацював музей бойової слави 10-ої окремої гірсько-штурмової бригади

На Івано-Франківщині відкрили Музей Героя України Дмитра Коцюбайла на позивний "Да Вінчі" (ФОТО)

Національний музей-садиба Миколи Пирогова: фотоекскурсія унікальним культурним об'єктом (ФОТО)


11.03.2024 6218
Коментарі ()

02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

1117
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

724
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1092
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

4102 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

3107
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

7296 7

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

271

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

321

І це ж нас жахають Хеловіном ті самі люди, які водять Маланку і Вертепи, заводячи чорта до церкви на Різдво, скачуть через багаття і запускають віночки в ніч на Івана Купала, святять яйця і ковбасу на Пасху і яблука на Спаса?

891

«Співвідношення людського знання і незнання в різні епохи залишається тим самим, змінюються лише сфери знання і незнання…»

548
01.11.2024

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

235
25.10.2024

Суші — це не просто їжа, це справжня філософія, яка об'єднує смак, естетику та майстерність. З давніх часів японці вважали суші витвором мистецтва, і сьогодні цей кулінарний шедевр завойовує все більше шанувальників по всьому світу.  

391
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17427
31.10.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

8737 4
26.10.2024

Гелловін відзначають 31 жовтня. Це свято передує Дню всіх святих, який відзначають 1 листопада.  

8217 1
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

665
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

1070
04.11.2024

Фільм "Медовий місяць" режисерки Жанни Озірної здобув Ґран-прі на 53 Київському міжнародному кінофестивалі "Молодість" і приніс авторці почесну статуетку "Скіфський олень".

72
30.10.2024

Верховна Рада 29 жовтня ухвалила в цілому законопроєкт №11225 щодо вдосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи.  

858
29.10.2024

Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників.  

584
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

584
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

998