Закрепи у вагітних - що робити? Консультує лікар-гінеколог

Вагітність – це особливий стан, під час якого жінка потребує уваги, турботи, безпеки.

Коли носиш окреме життя під серцем, то відчуваєш особливу відповідальність, стараєшся більше уваги приділяти своєму здоров’ю, створюєш оптимальні умови для свого середовища. Цей стан важко описати словами, тому, гадаю, що кожна вагітна просто мене зрозуміє.

На жаль, під час вагітності наш організм викидає і не надто приємні речі: токсикоз, набряки, мінливість настрою. А чи знали ви, що якраз найбільш поширеною проблемою під час вагітності є закреп?

ЧОМУ ВИНИКАЄ ЗАКРЕП У ВАГІТНИХ?

В нормі дефекація повинна бути від 2 раз на день до 3 раз на тиждень. За статистикою, вісім з десяти жінок звертаються до лікаря зі скаргами на закрепи. Так у чому зв’язок між вагітністю та схильністю до закрепів?

Так склалося, що анатомічно матка  та кишківник у жінок мають спільну іннервацію. Відповідно, під час вагітності організм жінки мобілізує усі сили для того, щоб матка була розслабленою. А поруч із маткою розслаблюється кишківник. Цей процес активується гормоном вагітності – прогестероном.

Тому вагітна жінка може, у кращому випадку, раз на у день ходити на стілець. Звичайно ж, це супроводжується дискомфортом, метеоризмом, болями в животі. Цьому процесу сприяють також зменшення фізичної активності, зменшене вживання води через страх появи набряків, стиснення маткою кишківника.

Варто зазначити, що прийом певних препаратів, наприклад препарати заліза та кальцію, що рекомендують якраз вагітним жінкам, також викликає закрепи.

ЧИМ МОЖЕ УСКЛАДНИТИСЬ ЗАКРЕП? 

Оскільки кал у кишківнику застоюється, він стає твердішим за рахунок постійного всмоктування рідини в товстому кишечнику. Вихід твердого калу з прямого кишечника супроводжується постійними потугами у жінки, а це зовсім скоро може призвести до появи геморою. Також твердий кал подразнює стінки анального отвору, що створює ризик появи анальних тріщин.

ПОРАДИ ЩОДО ХАРЧУВАННЯ ВАГІТНИХ

Для того, щоб усунути проблему закрепу і попередити появу ускладнень, варто переглянути свій раціон і внести певні корективи. Почнемо з вживання води: варто вживати мінімально 1,5 літрів води. Якщо така кількість викликає набряки, варто проконсультуватися з ведучим акушером-гінекологом, щоб усунути дану проблему.

Надалі повністю виключіть під час вагітності такі продукти як:

  • шоколад;
  • гриби;
  • бобові;
  • солодощі;
  • міцний чай та міцну каву;
  • тверді сорти сирів;
  • копчені ковбаси;
  • прянощі;
  • тваринні жири;
  • макарони ;
  • печиво ;
  • білий хліб та ін.

Неважко зрозуміти, що кожен, хто побачить цей список, як мінімум захоче плакати, адже як можна відмовитися від цієї смакоти? Та ми надамо варіанти чудових альтернатив, які будуть для вагітної як смачними, так і корисними:

  • продукти, багаті клітковиною: зелень, яблука (сирі і печені), стручкова квасоля, цільнозерновий хліб;
  • запечений гарбуз, гарбузовий крем-суп;
  • сухофрукти (попередньо запарені кип’ятком);
  • в міру солодкі фрукти: ківі, банани;
  • кисломолочні продукти (бажано в першому та другому триместрі, в третьому не рекомендовано);
  • відварене м’ясо кролика, курки;
  • обов’язкове співвідношення м’яса до овочів – 1:2 (кабачки, броколі, морква, огірки та ін.).

І основне застереження для вагітних – не призначайте самостійно проносні препарати! Адже більшість з них протипоказані при вагітності. У випадку появи закрепів, зверніться до лікаря!

Бажаю вам отримувати від вагітності тільки задоволення! Будьте здорові!

https://ivanofrankivsk.oxford-med.com.ua


Деба Вікторія Тарасівна – лікар акушер-гінеколог медичного центру Оксфорд Медікал

партнерський матеріал


22.03.2020 5141
Коментарі ()

08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

233
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

526
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5391
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1439
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1316
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2603

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

363

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1204

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1039

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

956
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

269
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10642
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

346
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

616
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5660
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1435
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

325
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

226
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

580 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1017
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

883