Закрепи у вагітних - що робити? Консультує лікар-гінеколог

Вагітність – це особливий стан, під час якого жінка потребує уваги, турботи, безпеки.

Коли носиш окреме життя під серцем, то відчуваєш особливу відповідальність, стараєшся більше уваги приділяти своєму здоров’ю, створюєш оптимальні умови для свого середовища. Цей стан важко описати словами, тому, гадаю, що кожна вагітна просто мене зрозуміє.

На жаль, під час вагітності наш організм викидає і не надто приємні речі: токсикоз, набряки, мінливість настрою. А чи знали ви, що якраз найбільш поширеною проблемою під час вагітності є закреп?

ЧОМУ ВИНИКАЄ ЗАКРЕП У ВАГІТНИХ?

В нормі дефекація повинна бути від 2 раз на день до 3 раз на тиждень. За статистикою, вісім з десяти жінок звертаються до лікаря зі скаргами на закрепи. Так у чому зв’язок між вагітністю та схильністю до закрепів?

Так склалося, що анатомічно матка  та кишківник у жінок мають спільну іннервацію. Відповідно, під час вагітності організм жінки мобілізує усі сили для того, щоб матка була розслабленою. А поруч із маткою розслаблюється кишківник. Цей процес активується гормоном вагітності – прогестероном.

Тому вагітна жінка може, у кращому випадку, раз на у день ходити на стілець. Звичайно ж, це супроводжується дискомфортом, метеоризмом, болями в животі. Цьому процесу сприяють також зменшення фізичної активності, зменшене вживання води через страх появи набряків, стиснення маткою кишківника.

Варто зазначити, що прийом певних препаратів, наприклад препарати заліза та кальцію, що рекомендують якраз вагітним жінкам, також викликає закрепи.

ЧИМ МОЖЕ УСКЛАДНИТИСЬ ЗАКРЕП? 

Оскільки кал у кишківнику застоюється, він стає твердішим за рахунок постійного всмоктування рідини в товстому кишечнику. Вихід твердого калу з прямого кишечника супроводжується постійними потугами у жінки, а це зовсім скоро може призвести до появи геморою. Також твердий кал подразнює стінки анального отвору, що створює ризик появи анальних тріщин.

ПОРАДИ ЩОДО ХАРЧУВАННЯ ВАГІТНИХ

Для того, щоб усунути проблему закрепу і попередити появу ускладнень, варто переглянути свій раціон і внести певні корективи. Почнемо з вживання води: варто вживати мінімально 1,5 літрів води. Якщо така кількість викликає набряки, варто проконсультуватися з ведучим акушером-гінекологом, щоб усунути дану проблему.

Надалі повністю виключіть під час вагітності такі продукти як:

  • шоколад;
  • гриби;
  • бобові;
  • солодощі;
  • міцний чай та міцну каву;
  • тверді сорти сирів;
  • копчені ковбаси;
  • прянощі;
  • тваринні жири;
  • макарони ;
  • печиво ;
  • білий хліб та ін.

Неважко зрозуміти, що кожен, хто побачить цей список, як мінімум захоче плакати, адже як можна відмовитися від цієї смакоти? Та ми надамо варіанти чудових альтернатив, які будуть для вагітної як смачними, так і корисними:

  • продукти, багаті клітковиною: зелень, яблука (сирі і печені), стручкова квасоля, цільнозерновий хліб;
  • запечений гарбуз, гарбузовий крем-суп;
  • сухофрукти (попередньо запарені кип’ятком);
  • в міру солодкі фрукти: ківі, банани;
  • кисломолочні продукти (бажано в першому та другому триместрі, в третьому не рекомендовано);
  • відварене м’ясо кролика, курки;
  • обов’язкове співвідношення м’яса до овочів – 1:2 (кабачки, броколі, морква, огірки та ін.).

І основне застереження для вагітних – не призначайте самостійно проносні препарати! Адже більшість з них протипоказані при вагітності. У випадку появи закрепів, зверніться до лікаря!

Бажаю вам отримувати від вагітності тільки задоволення! Будьте здорові!

https://ivanofrankivsk.oxford-med.com.ua


Деба Вікторія Тарасівна – лікар акушер-гінеколог медичного центру Оксфорд Медікал

партнерський матеріал


22.03.2020 4800
Коментарі ()

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

571
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1760 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1092 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

525
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6872 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11328 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

302

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1033

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1087

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1078
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

241
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1049
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

813
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

685
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

646
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2912
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4413
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18406
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

262
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

326
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

635
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

737