Закрепи у вагітних - що робити? Консультує лікар-гінеколог

Вагітність – це особливий стан, під час якого жінка потребує уваги, турботи, безпеки.

Коли носиш окреме життя під серцем, то відчуваєш особливу відповідальність, стараєшся більше уваги приділяти своєму здоров’ю, створюєш оптимальні умови для свого середовища. Цей стан важко описати словами, тому, гадаю, що кожна вагітна просто мене зрозуміє.

На жаль, під час вагітності наш організм викидає і не надто приємні речі: токсикоз, набряки, мінливість настрою. А чи знали ви, що якраз найбільш поширеною проблемою під час вагітності є закреп?

ЧОМУ ВИНИКАЄ ЗАКРЕП У ВАГІТНИХ?

В нормі дефекація повинна бути від 2 раз на день до 3 раз на тиждень. За статистикою, вісім з десяти жінок звертаються до лікаря зі скаргами на закрепи. Так у чому зв’язок між вагітністю та схильністю до закрепів?

Так склалося, що анатомічно матка  та кишківник у жінок мають спільну іннервацію. Відповідно, під час вагітності організм жінки мобілізує усі сили для того, щоб матка була розслабленою. А поруч із маткою розслаблюється кишківник. Цей процес активується гормоном вагітності – прогестероном.

Тому вагітна жінка може, у кращому випадку, раз на у день ходити на стілець. Звичайно ж, це супроводжується дискомфортом, метеоризмом, болями в животі. Цьому процесу сприяють також зменшення фізичної активності, зменшене вживання води через страх появи набряків, стиснення маткою кишківника.

Варто зазначити, що прийом певних препаратів, наприклад препарати заліза та кальцію, що рекомендують якраз вагітним жінкам, також викликає закрепи.

ЧИМ МОЖЕ УСКЛАДНИТИСЬ ЗАКРЕП? 

Оскільки кал у кишківнику застоюється, він стає твердішим за рахунок постійного всмоктування рідини в товстому кишечнику. Вихід твердого калу з прямого кишечника супроводжується постійними потугами у жінки, а це зовсім скоро може призвести до появи геморою. Також твердий кал подразнює стінки анального отвору, що створює ризик появи анальних тріщин.

ПОРАДИ ЩОДО ХАРЧУВАННЯ ВАГІТНИХ

Для того, щоб усунути проблему закрепу і попередити появу ускладнень, варто переглянути свій раціон і внести певні корективи. Почнемо з вживання води: варто вживати мінімально 1,5 літрів води. Якщо така кількість викликає набряки, варто проконсультуватися з ведучим акушером-гінекологом, щоб усунути дану проблему.

Надалі повністю виключіть під час вагітності такі продукти як:

  • шоколад;
  • гриби;
  • бобові;
  • солодощі;
  • міцний чай та міцну каву;
  • тверді сорти сирів;
  • копчені ковбаси;
  • прянощі;
  • тваринні жири;
  • макарони ;
  • печиво ;
  • білий хліб та ін.

Неважко зрозуміти, що кожен, хто побачить цей список, як мінімум захоче плакати, адже як можна відмовитися від цієї смакоти? Та ми надамо варіанти чудових альтернатив, які будуть для вагітної як смачними, так і корисними:

  • продукти, багаті клітковиною: зелень, яблука (сирі і печені), стручкова квасоля, цільнозерновий хліб;
  • запечений гарбуз, гарбузовий крем-суп;
  • сухофрукти (попередньо запарені кип’ятком);
  • в міру солодкі фрукти: ківі, банани;
  • кисломолочні продукти (бажано в першому та другому триместрі, в третьому не рекомендовано);
  • відварене м’ясо кролика, курки;
  • обов’язкове співвідношення м’яса до овочів – 1:2 (кабачки, броколі, морква, огірки та ін.).

І основне застереження для вагітних – не призначайте самостійно проносні препарати! Адже більшість з них протипоказані при вагітності. У випадку появи закрепів, зверніться до лікаря!

Бажаю вам отримувати від вагітності тільки задоволення! Будьте здорові!

https://ivanofrankivsk.oxford-med.com.ua


Деба Вікторія Тарасівна – лікар акушер-гінеколог медичного центру Оксфорд Медікал

партнерський матеріал


22.03.2020 4872
Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5197 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1834 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4042 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3168 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7956 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20290 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

816

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1910

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2389
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

185
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

691
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

473
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18376
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

973
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1212 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6097 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23386 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

290
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

986 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1164 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

494