Західні ЗМІ: що світові лідери кажуть про Байдена та як згадують Трампа

Борис Джонсон сподівається укласти торгову угоду після Brexit з адміністрацією Байдена. 

Коли Джо Байден складе в середу присягу як 46-й президент США, він візьме на себе керівництво країною, що переживає кризу.

Але його завдання на світовій арені також страшні. Світові лідери відреагували на інавгурацію Байдена, вітаннями, жартами, а декотрі благали про зміну політики його попередника.

Серед більшості повідомлень прослідковувалося відчуття полегшення, оскільки міжнародне співтовариство прийняло обіцянку Байдена повернутися до низки глобальних пактів та організацій, які президент Дональд Трамп скасував. Ось що сказали очільники інших країн.


Європейський Союз
"Ще раз, після довгих чотирьох років, у Європи є друг у Білому домі", - заявила в середу голова Європейської комісії Урсула фон дер Леєн, не залишаючи сумнівів щодо свого вироку щодо стосунків Трампа з блоком.
"Цей новий світанок в Америці - це момент, якого ми так довго чекали. Європа готова до нового старту з нашим найстарішим і найбільш довіреним партнером", - сказала вона в Європейському парламенті в Брюсселі, Бельгія.
Фон дер Лейен сказала, що інавгурація Байдена "буде повідомленням про зцілення для глибоко розділеної нації, і це буде повідомленням надії для світу, який чекає, коли США повернуться в коло держав-однодумців".
Байден попереджав про тісніше партнерство з Європою, ніж це було за часів Трампа, який часто критикував ЄС щодо торгівлі під час своєї адміністрації. Його напади на деяких європейських лідерів призвели до охолодження стосунків на багатьох самітах.
"З нашої точки зору, Трамп розглядав Європу як ворога", - сказав минулого тижня високопоставлений європейський дипломат CNN. Внаслідок таких дій насамперед "є те, що США мають менше друзів у Європі".
Китай За кілька годин до інавгурації Пекін висловив надію, що Байден "погляне на Китай раціонально та об'єктивно", щоб відновити "серйозний збиток" у двосторонніх зв'язках, заподіяний президентством Трампа.
"Протягом останніх чотирьох років адміністрація США допустила фундаментальні помилки у своєму стратегічному сприйнятті Китаю ... втручаючись у внутрішні справи Китаю, придушуючи та зневажаючи Китай, і завдаючи серйозної шкоди китайсько-американським відносинам", - заявила представник міністерства закордонних справ Хуа Чуньїн про це на пресбрифінгу в середу.
Адміністрація Байдена повинна, сказала Хуа, "поглянути на Китай раціонально та об'єктивно, і, в дусі взаємоповаги, рівності та взаємної вигоди, якнайшвидше підштовхнути китайсько-американські відносини до правильного шляху здорового та стабільного розвитку".
Одним з головних пунктів зовнішньополітичної платформи Трампа стала його торгова війна з Китаєм. Декларація адміністрації Трампа про 11-ту годину, згідно з якою Китай здійснює геноцид проти уйгурських мусульман, посилила напруженість у відносинах з Пекіном, хоча висуванець Байдена на посаду державного секретаря заявив у вівторок, що погоджується з цим призначенням.
"Якщо нова адміністрація США зможе прийняти більш раціональне та відповідальне ставлення при формуванні своєї зовнішньої політики, я думаю, це буде тепло вітатися усіма міжнародними спільнотами", - додала вона.  

Іран
Президент Ірану Хасан Роухані закликав Байдена повернутися до ядерної угоди 2015 року і зняти санкції США проти Ірану, скасувавши ключову частину зовнішньополітичної програми Трампа.
"Відповідальність зараз знаходиться на суді США. Якщо Вашингтон повернеться до ядерної угоди Ірану 2015 року, ми також будемо повністю поважати наші зобов'язання за цим пактом", - сказав Рухані під час засідання кабінету, яке транслювалося по телебаченню.  
Він також розпочав різку критику президента, що відходить.
"Ера тирана закінчилася, і сьогодні останній день його зловісного правління", - сказав Рухані про від'їзд Трампа. "Всі його чотири роки не дали жодного плоду, крім несправедливості та корупції та викликали проблеми для його власного народу та світу".
Байден заявив, що планує повернутися до ядерної угоди з Іраном, яка була підписана в той час, коли він був віцепрезидентом Барака Обами. Помічники Байдена з питань національної безпеки висловили припущення, що вони хотіли б подальших переговорів щодо балістичних ракетних можливостей Ірану, хоча Роухані заявив, що програма ракет не підлягає обговоренню.  

Німеччина
Президент Німеччини заявив, що відчув полегшення від присяги Байдена в середу, назвавши це "добрим днем ​​для демократії".
"У Сполучених Штатах (демократія) протистояла сильному тиску", - заявив Френк Вальтер Штайнмаєр. "Попри внутрішню ворожість, американські інституції виявилися сильними - виборчі працівники, губернатори, судові органи та Конгрес", - сказав він. "Я відчуваю полегшення від того, що Джо Байден сьогодні складе присягу Президента і переїде до Білого дому. Я знаю, що це почуття поділяють багато людей у ​​Німеччині.
Штайнмаєр також застерігав від популістської політики, яку прийняв Трамп.
"Попри всю радість, яку ми маємо сьогодні, ми не повинні забувати, що популізм спокусив навіть найпотужнішу демократію у світі", - сказав він. "Ми повинні рішуче протистояти поляризації, захищати та зміцнювати публічний простір наших демократій та формувати політику на основі розуму та фактів".  

Об'єднане Королівство
Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон заявив, що сподівається на тісні стосунки з адміністрацією Байдена.
"У нашій боротьбі з Ковідом, а також зі зміною клімату, обороною, безпекою, а також у просуванні та захисті демократії наші цілі однакові, і наші країни будуть працювати рука об руку для їх досягнення", - заявив Джонсон у вівторок.  
Джонсон тепло вітав Трампа під час його візитів до Великобританії, колись Трамп стверджував, що прем'єр-міністра прозвали "Британський Трамп".
Але американський лідер, що відходить, був непопулярний серед британців, і Джонсон буде прагнути забезпечити торгову угоду після Брекзиту з Байденом. Зрештою, новий президент може здійснити дві поїздки до Великобританії у 2021 році, при цьому Джонсон заявив, що сподівається вітати його на саміті G7 і гаряче очікуваній Конференції ООН з питань клімату до 2021 року в Глазго, Шотландія.
"Лише завдяки міжнародній співпраці ми можемо по-справжньому подолати спільні виклики, з якими ми стикаємось", - сказав Джонсон у вівторок.
за матеріалами CNN


20.01.2021 941
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1281
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2573
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2140
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2204
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6621 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2482 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

375

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1188

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1313

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1446
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

311
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

183
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

610
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

86
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26549
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

575
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10491 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

86
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

117
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

429
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

576
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

646