Західні ЗМІ: рух по Суецькому каналу відновлено, у черзі 422 кораблі (ФОТО)

В понеділок влада заявила, що контейнерне судно Ever Given зняли з мілини й розблокували таким чином Суецький канал, який був перекритий майже впродовж тижня.

У понеділок буксири провели кілька годин, працюючи, щоб звільнити ніс масивного судна після зрушення корми на початку дня.

На вебсайтах морського руху вперше за сім днів показали зображення корабля, що знаходився далеко від берегів Суецького каналу, після цілодобових міжнародних зусиль, які спрямували на подолання глобальної транспортної кризи та відкриття міжнародного водного шляху.

Успішна міжнародна кампанія з відновлення руху у каналі завершилася тріумфом і принесла полегшення, оскільки сотні суден, які опинилися в пастці з минулого вівторка, відновили свої подорожі.

"Ми витягнули це!", - заявили у Boskalis, компанії, яка займається ліквідацією наслідків інциденту та допомогла в проведенні операції.

Boskalis оголосила про успішне завершення операції щодо зняття з мілини контейнерного судна на суму 20 000 TEU.

"Завдяки довжині у 400 метрів і ширині майже 60 метрів цей гігантський корабель був вклинений в цей життєво важливий маршрут доставлення з 23 березня 2021 р. та блокував весь транспортний рух", - додали у компанії.


Ever Given - це 224000-тонне судно, майже таке високе, як Емпайр-Стейт-Білдінг, 23 січня опинилося на мілині в Єгипетському каналі. Екіпажі з Єгипту та усього світу безперервно працюють над спробою повернути судно та відновити його рух, в рятувальній операції беруть участь 10 буксирних катерів, піскові земснаряди та компанії з утилізації.

Попередні зусилля зазнали невдачі, але ця остання спроба здійснювалася під час припливу, коли вода в каналі є найвищою. Величезні зусилля, спрямовані на порятунок, були зосереджені на днопоглибленні піску знизу спереду та ззаду корабля, перш ніж тягнути корабель буксирами. Рятувальні бригади почали копати все глибше і ближче до корабля в неділю, а днопоглиблення досягло 18 метрів (59 футів) в передній частині корабля, йдеться в заяві SCA. На сьогодні вилучено понад 27 000 кубічних метрів піску, сказав Рабі.

Рятувальна операція посилювалась як в терміновому порядку, так і з боку міжнародної уваги, з кожним днем. Кораблям з усього світу, які перевозили життєво необхідне паливо та вантажі, заборонили заходити в канал по обидва боки, це викликає тривогу через вплив на глобальні ланцюги постачання.

Суецький канал є одним із найбільш завантажених і найважливіших водних шляхів у світі, і він щодня втрачав приблизно 14 мільйонів доларів за транзитні збори.

На понад 350 суднах, що очікували проходу, перебувало вантажів на мільярди доларів. Близько 12% світового обсягу торгівлі проходить через Суецький канал, а понад 18 800 кораблів пройшло через канал протягом 2020 року. Це в середньому 51,5 кораблів на день. Багато суден, яким цього тижня було заблоковано в'їзд, перевозять "чутливі" товари, в тому числі худобу, призначену для різних країн Європи та Азії.

За повідомленням Evergreen, в понеділок судно вдалося повернути о 15:00 год за єгипетським стандартним часом. У понеділок на пресконференції генерал-лейтенант Усама Рабіе, голова управління Суецьким каналом сказав, що зараз судно знаходиться в Bitter Lakes.

"Ми не дозволимо їй виїхати, перш ніж переконатися в безпеці плавання, а також після проведення розслідування з метою з'ясування причини аварії, оскільки це спричинить компенсацію. Канал зі своєї сторони не допустив жодної помилки," - сказав голова управління Суецьким каналом.

За його словами, рух водним шляхом в обох напрямках Суецького каналу відновився о 18:00 год за місцевим часом.

Проблема, з якою стикаються зараз, - це відставання та затори суден, сказав він, додавши, що за нинішніх темпів роботи вдень і вночі може знадобитися три-три з половиною дні, щоб ліквідувати перевантаження суден.

Досі 422 кораблі очікують на проходження через Суецький канал, сказав Рабіє, додавши, що влада каналу вирішила, що кораблі зможуть перетнути канал за принципом "хто прийшов першим", хоча кораблям, що перевозили худобу, дозволено переправлятися першими.

Середня кількість кораблів, які щодня проходили через канал до аварії, становила від 80 до 90 суден, згідно зі списком Ллойдса; однак глава управління Суецького каналу заявив, що канал буде працювати протягом доби, щоб полегшити прохід майже 400 суден, що перевозять вантажі на мільярди доларів.

Тривалість подорожі з перетину каналу, займає 10-12 годин, і якщо канал працює протягом доби, два конвої на день зможуть успішно проїхати.

Проте, судновий гігант Maersk видав консультативне повідомлення, в якому повідомляв клієнтам, що для того, щоб лінія звільнилася, може знадобитися "6 днів або більше".

Компанія заявила, що це попереднє судження, яке може бути змінене, оскільки все більше суден буде блоковано або змінить маршрут.

З кожним днем ​​рятувальна операція посилювалась як в терміновому, так і у світовому масштабі, коли кораблі з усього світу, що перевозили життєво важливе паливо та вантажі, не мали доступу до каналу під час кризи, викликаючи тривогу щодо впливу на глобальні ланцюги постачання.

за матеріалами CNN


31.03.2021 1653
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1019
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2763
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

958
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1021
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1026 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3066 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

874

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

760

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

369

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1077
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

120
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2323
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1135
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

436
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15055
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7370
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

802
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

365
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

279
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

368
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

643
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1098