Західні ЗМІ: рух по Суецькому каналу відновлено, у черзі 422 кораблі (ФОТО)

В понеділок влада заявила, що контейнерне судно Ever Given зняли з мілини й розблокували таким чином Суецький канал, який був перекритий майже впродовж тижня.

У понеділок буксири провели кілька годин, працюючи, щоб звільнити ніс масивного судна після зрушення корми на початку дня.

На вебсайтах морського руху вперше за сім днів показали зображення корабля, що знаходився далеко від берегів Суецького каналу, після цілодобових міжнародних зусиль, які спрямували на подолання глобальної транспортної кризи та відкриття міжнародного водного шляху.

Успішна міжнародна кампанія з відновлення руху у каналі завершилася тріумфом і принесла полегшення, оскільки сотні суден, які опинилися в пастці з минулого вівторка, відновили свої подорожі.

"Ми витягнули це!", - заявили у Boskalis, компанії, яка займається ліквідацією наслідків інциденту та допомогла в проведенні операції.

Boskalis оголосила про успішне завершення операції щодо зняття з мілини контейнерного судна на суму 20 000 TEU.

"Завдяки довжині у 400 метрів і ширині майже 60 метрів цей гігантський корабель був вклинений в цей життєво важливий маршрут доставлення з 23 березня 2021 р. та блокував весь транспортний рух", - додали у компанії.


Ever Given - це 224000-тонне судно, майже таке високе, як Емпайр-Стейт-Білдінг, 23 січня опинилося на мілині в Єгипетському каналі. Екіпажі з Єгипту та усього світу безперервно працюють над спробою повернути судно та відновити його рух, в рятувальній операції беруть участь 10 буксирних катерів, піскові земснаряди та компанії з утилізації.

Попередні зусилля зазнали невдачі, але ця остання спроба здійснювалася під час припливу, коли вода в каналі є найвищою. Величезні зусилля, спрямовані на порятунок, були зосереджені на днопоглибленні піску знизу спереду та ззаду корабля, перш ніж тягнути корабель буксирами. Рятувальні бригади почали копати все глибше і ближче до корабля в неділю, а днопоглиблення досягло 18 метрів (59 футів) в передній частині корабля, йдеться в заяві SCA. На сьогодні вилучено понад 27 000 кубічних метрів піску, сказав Рабі.

Рятувальна операція посилювалась як в терміновому порядку, так і з боку міжнародної уваги, з кожним днем. Кораблям з усього світу, які перевозили життєво необхідне паливо та вантажі, заборонили заходити в канал по обидва боки, це викликає тривогу через вплив на глобальні ланцюги постачання.

Суецький канал є одним із найбільш завантажених і найважливіших водних шляхів у світі, і він щодня втрачав приблизно 14 мільйонів доларів за транзитні збори.

На понад 350 суднах, що очікували проходу, перебувало вантажів на мільярди доларів. Близько 12% світового обсягу торгівлі проходить через Суецький канал, а понад 18 800 кораблів пройшло через канал протягом 2020 року. Це в середньому 51,5 кораблів на день. Багато суден, яким цього тижня було заблоковано в'їзд, перевозять "чутливі" товари, в тому числі худобу, призначену для різних країн Європи та Азії.

За повідомленням Evergreen, в понеділок судно вдалося повернути о 15:00 год за єгипетським стандартним часом. У понеділок на пресконференції генерал-лейтенант Усама Рабіе, голова управління Суецьким каналом сказав, що зараз судно знаходиться в Bitter Lakes.

"Ми не дозволимо їй виїхати, перш ніж переконатися в безпеці плавання, а також після проведення розслідування з метою з'ясування причини аварії, оскільки це спричинить компенсацію. Канал зі своєї сторони не допустив жодної помилки," - сказав голова управління Суецьким каналом.

За його словами, рух водним шляхом в обох напрямках Суецького каналу відновився о 18:00 год за місцевим часом.

Проблема, з якою стикаються зараз, - це відставання та затори суден, сказав він, додавши, що за нинішніх темпів роботи вдень і вночі може знадобитися три-три з половиною дні, щоб ліквідувати перевантаження суден.

Досі 422 кораблі очікують на проходження через Суецький канал, сказав Рабіє, додавши, що влада каналу вирішила, що кораблі зможуть перетнути канал за принципом "хто прийшов першим", хоча кораблям, що перевозили худобу, дозволено переправлятися першими.

Середня кількість кораблів, які щодня проходили через канал до аварії, становила від 80 до 90 суден, згідно зі списком Ллойдса; однак глава управління Суецького каналу заявив, що канал буде працювати протягом доби, щоб полегшити прохід майже 400 суден, що перевозять вантажі на мільярди доларів.

Тривалість подорожі з перетину каналу, займає 10-12 годин, і якщо канал працює протягом доби, два конвої на день зможуть успішно проїхати.

Проте, судновий гігант Maersk видав консультативне повідомлення, в якому повідомляв клієнтам, що для того, щоб лінія звільнилася, може знадобитися "6 днів або більше".

Компанія заявила, що це попереднє судження, яке може бути змінене, оскільки все більше суден буде блоковано або змінить маршрут.

З кожним днем ​​рятувальна операція посилювалась як в терміновому, так і у світовому масштабі, коли кораблі з усього світу, що перевозили життєво важливе паливо та вантажі, не мали доступу до каналу під час кризи, викликаючи тривогу щодо впливу на глобальні ланцюги постачання.

за матеріалами CNN


31.03.2021 1623
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

424
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6681
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14839 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1765
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1028
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6464

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

818

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1623

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1417

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1290
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

377
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

656
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

812
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

589
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1710
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

740
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1036
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14493
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

194
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

402
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

706
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

622